Skocz do zawartości
pat0ll

Pierwsze morskie w Bukownie [98L]

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, pat0ll napisał:

Dzień 102

Ostatnio z powodu tzw "okresu urlopowego" zaniedbałem troszeczkę swój temat. Chciałbym go odświeżyć.

W akwarium wszystko ma się dobrze, parametry stabilne. Przez ten czas kiedy nie pisałem, obsada się troszeczkę zmieniła (trafiły ryby i kolejne szczepki korali).

Najnowsze korale dzięki uprzejmości @Moljzesz aklimatyzację maja już za sobą. Kilka z nich wrzucam w zdjęciach poniżej. Niestety znów z telefonu, ale jakoś je widać ;)

d8f851889aa0c.png

377a8a683feed.png\

8b12d10f19965.png

500fd095bb92d.png

I jeden z nowych mieszkańców kiedy wszedł w kadr podczas robienia zdjęć ;)

c684f0fdea6ae.png

Będę starał się robić częstsze aktualizacje wraz z parametrami, głównie po to abym wiedział jak zmieniały się na przestrzeni czasu.

 

 

 

Polecam się :) pozdrawiam, niech rosną zdrowo :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja zdjęciowa ;)

Dawno mnie tu nie było, ale to nie oznacza, że z akwarium są jakieś problemy. Wręcz przeciwnie wszystko ładnie rośnie, ryby radośnie pływają, a zbiornik cieszy oko. Odpukać od pierwszego dnia nie było większych problemów z akwarium. Parametry cały czas stabilne, czasem tylko no3 delikatnie podskoczy ale przy tej obsadzie nie wyrządza to żadnych szkód. Obsada rybna zakończona, korali po trochu jeszcze będzie przybywało. Czas chyba zacząć myśleć o większym akwarium :)

Poniżej kilka zdjęć po pół roku od startu.

9ae5421fe3586.jpg

219ad2852293d.jpg

20f6f84660957.jpg

8ced014e1478b.jpg

1f583fb524928.jpg

5541a33829dbd.jpg

b849d45fc048b.jpg

5cc828eae84f5.jpg

50fb889393fa0.jpg

b00997e65eb8a.jpg

e2ab2d1d1603b.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciasno w akwarium to chyba jednak czas pomyśleć o większym :). Escenius ładnie pozuje do zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciasno, ale kolorowo i skała obrasta koralami a na tym mi zależało ;) hobby wciągnęło i to bardzo do tego stopnia, że gdzie przechodzę i widzę jaką półkę to liczę ilu litrowe akwarium się na nim zmieści :D w planach jest coś w okolicy 400 może max 500l ale doczekam przynajmniej do pełnego roku istnienia tego akwa żeby zobaczyć czy faktycznie idę dobrą metodą. @maciej01 dzięki za dobre słowo ;) swoją drogą midas piękna rybka która zaskakuje sposobem "parkowania" tyłem w dziurach w skale i spaniem na piasku ;)

Edytowane przez pat0ll (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, też stale mierzę różne miejsca w domu i myślę co by tu można było wcisnąć za akwarium :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie się rozbujało ale mam jedno ale anthelia opanuje ci ta skałę i poparzy korale, wiem bo sam to przechodziłem. Nie nadążałem wyrywać tego paskudztwa :/


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wygląda pięknie, pięknie faluje ale wszystko "pali" co dotyka:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, anthelia to jedyny koral który teraz mi w pewnym sensie przeszkadza. Będę musiał znaleźć na niego jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja zdjęciowa z okazji świąt. Są to również pierwsze zdjęcia z nową lampą nad baniaczkiem. Wszystko żyje i jakoś się kręci. Parametry stabilne i akwarium ma się całkiem dobrze (przynajmniej tak mi się wydaje). Dunka z poprzednich zdjęć którą dostałem do odratowania pięknie się cała rozwinęła i polipuje aż miło. Korale mimo że rosną dość powoli, to jednak cieszą oko każdego dnia ;) Jedyny smutek jest taki, że chciałoby się więcej litrów solanki w pokoju, ale jeszcze niestety nie ma na nie miejsca :( 

168ff6544d832f67.jpg

c679f449d80050c3.jpg

9ba3e5769242a1c9.jpg

13c1262cb40453f7.jpg

28c6ac8f8a3ba0a2.jpg

ed84badeedd51dd3.jpg

b0cab2b0246fbfb8.jpg

d9871333f1869e38.jpg

df7a09c7f6281cee.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba! Chętnie obejrzałbym film z tego baniaka jak to się kręci w ruchu :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz teraz dokładnie ryb i jakie? Na poprzednich zdjęciach było widać trzy chromis virdis, a teraz jest chyba mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mihow1979, @Walker dzięki, dobre słowo zawsze cieszy ;) spróbuję nagrać dziś kilka minut filmu, jeśli będzie coś na nim widać to chętnie się podzielę widokiem ;) 

@maciej01 ale masz oko i pamięć :D niestety masz rację, były 3 chromisy, zostały dwa. Jeden z nich zaginął w dniu zmiany oświetlenia na nową lampę. Nie wiem czy dokładnie to miało wpływ, natomiast do tego czasu wszystkie pływały razem zgodnie ze sobą i innymi mieszkańcami akwarium. W dniu zmiany lampy, kiedy przez jakąś godzinę nic się nie świeciło nad akwarium, chromisy pochowały się w skałach. Po ustawieniu i włączeniu nowego oświetlenia wypłynęły już tylko dwa - trzeciego nigdy nie znalazłem.

Co do ryb które aktualnie u mnie pływają to:

2x Błazenek,

2x Chromis,

1x Pterapogon,

1x Midas,

1x malutki Picturatus

Mokrego Dyngusa ze słonej wody dla wszystkich forumowiczów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i film akwarium o który prosił @mihow1979. Dzięki za motywację do nagrania go, bo gdyby nie ta prośba wyżej, pewnie nie znalazłbym czasu na nagranie ;)

Muszę się doszkolić w kwestii operowania kamerą bo słaby ze mnie kamerzysta i dopiero po obejrzeniu filmiku stwierdziłem, że ruchy są zbyt nerwowe :D 

Oczywiście żeby nie było tak kolorowo to od piątku walczę z aiptasią która widać - krewetki zabrały się do roboty ale nie zdążyły się jeszcze z wszystkim uporać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia i film jakieś takie przekolorowane. Zdjęcia wyszły z bardzo nasyconymi kolorami, takie ostre. Film z kolei ma dużo czerwonego, żółtego, a np. zdjęcia z grudnia były kolorystycznie bardziej zbliżone do naturalnych kolorów. Jakoś podkręcasz kolory? Na filmie korale ładnie się bujają. Myślałem po cichu, że masz więcej ryb, których na zdjęciach nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, maciej01 napisał:

Jakoś podkręcasz kolory?

"z kilometra" widać że kręcone / focone z użyciem filtrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że dużo zależy od urządzenia na którym się to ogląda. Zdjęcia i film miały automatycznie poprawiony bilans bieli na komputerze i na jego ekranie wyglądały dobrze. Teraz piszę z telefonu i zerknąłem na powyższe fotki i rzeczywiście wyszły "przekolorowane". Tak więc bardzo dużo zależy od ekranu na którym oglądacie, mój laptop nie pokazał ich tak przekolorowanych ;)

Ryb więcej raczej nie będzie z powodu małego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, pat0ll napisał:

Ryb więcej raczej nie będzie z powodu małego akwarium.

gdzie "podziałeś" Pseudogorgonię i Crassa ?  patrzę szukam ale jakoś nie wpadły mi w oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pat0ll napisał:

Powiem Wam, że dużo zależy od urządzenia na którym się to ogląda. Zdjęcia i film miały automatycznie poprawiony bilans bieli na komputerze i na jego ekranie wyglądały dobrze. Teraz piszę z telefonu i zerknąłem na powyższe fotki i rzeczywiście wyszły "przekolorowane". Tak więc bardzo dużo zależy od ekranu na którym oglądacie, mój laptop nie pokazał ich tak przekolorowanych ;)

Ryb więcej raczej nie będzie z powodu małego akwarium.

Może jednak Twój laptop przekłamuje kolory i nie pokazuje takich przekolorowanych? Czym robisz zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudogorgonia jest z tyłu za skałą tak, że z tych ujęć jen nie widać. Jak podrośnie będzie ładnie wystawała z za skały.

Crassa zaczął tracić macki tak, że została z niego prawie sama stopa mimo tego, że wcześniej sporo się powiększył odkąd go dostałem. Ta stopa wędrowała sobie za skałą, aż ostatecznie znalazł sobie miejsce za euphyllią tą u góry po prawej stronie. Tam zaczyna powoli dochodzić do siebie mimo, że myślałem, że już się nie odratuje

2 minuty temu, maciej01 napisał:

Może jednak Twój laptop przekłamuje kolory i nie pokazuje takich przekolorowanych? Czym robisz zdjęcia?

Może tak być, jednak jeśli na nim ustawiam bilans bieli i z niego wstawiam zdjęcia na forum to ciężko mi określić jak wyjdą na innym sprzęcie u kogoś. Po Waszej interwencji i sprawdzeniu na ekranie telefonu widzę, że rzeczywiście jest "kolorowo" i postaram się coś z tym zrobić na przyszłość ;) może jakaś kalibracja ekranu na laptopie. Zdjęcia są z samsunga galaxy s8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, pat0ll napisał:

Tam zaczyna powoli dochodzić do siebie mimo, że myślałem, że już się nie odratuje

rurka od balonika i strzykawka (chyba że masz długą  pipetę) i wstrzyknij mu od czasu do czasu coś "do pyska" np artemię czy mniejsze kawałki mrożonej krewetki z marketu - jego naprawdę ciężko uśmiercić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pat0ll napisał:

Pseudogorgonia jest z tyłu za skałą tak, że z tych ujęć jen nie widać. Jak podrośnie będzie ładnie wystawała z za skały.

Crassa zaczął tracić macki tak, że została z niego prawie sama stopa mimo tego, że wcześniej sporo się powiększył odkąd go dostałem. Ta stopa wędrowała sobie za skałą, aż ostatecznie znalazł sobie miejsce za euphyllią tą u góry po prawej stronie. Tam zaczyna powoli dochodzić do siebie mimo, że myślałem, że już się nie odratuje

Może tak być, jednak jeśli na nim ustawiam bilans bieli i z niego wstawiam zdjęcia na forum to ciężko mi określić jak wyjdą na innym sprzęcie u kogoś. Po Waszej interwencji i sprawdzeniu na ekranie telefonu widzę, że rzeczywiście jest "kolorowo" i postaram się coś z tym zrobić na przyszłość ;) może jakaś kalibracja ekranu na laptopie. Zdjęcia są z samsunga galaxy s8

Jak pstrykne zdjęcie starym Samsungiem ace3 to zdjęcia wychodzą trochę przekolorowane, a jak tabletem Lenovo to są bardziej naturalne. Kilkuletni aparat compat Sony nie daje rady pod ledami, wszystko wychodzi niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium skończyło swój pierwszy roczek :) z tej okazji dostało euphylliowy ogródek. Szybkie zdjęcie i krótki filmik z "bujania" kolorowymi euphylliami.

201806171_qerrhrp.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, staram sie jak moge :) niestety wieem, że akwarium nie dożyje 2 lat.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.