Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Część pytanko odnośnie przepływ wody w sumie chodzi o to że jak mam pompę obiegowa z regulacją i wezmę wyższy bieg niż 3 na 8 to woda nie nadarza spływać bo pompa wypompowuje całą wodę z komory jaka może być tego przyczyną? Spływ mam 25mm grzebień łącznie 32 cm bo komin narożny w kominie spływ ma literę U a komora pompy 50x 14 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zawór na spływie do regulacji ? Powinien tam być , wiec nim ustaw spływ do mocy pompy .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie akwa? Bo to dość kluczowe.

Z tego co piszesz to zbyt krótki grzebień, lub zbyt mała średnica spływu ale najpierw trzeba znać pojemność akwa.

Może pompa za duża wydajność powinna być 10x obj. akwarium na godzinę.

Można sobie zgadywać bez podstawowych informacji o akwarium.

Zawór na spływie rozkręcony na Max rozumiem?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i jaka to pompa ... ile l/h

bo "grzebień łącznie 32 cm bo komin narożny" to wcale nie tak mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli litraż jak mój, grzebień wg kalkulatora powinien mieć 40cm twój jest krótszy.
Spróbuj albo rozpiłować większe szczeliny albo wyłam zęby.
Mimo wszystko to dziwne, na pewno z zaworem wszystko ok? Nie jest gdzieś coś przytkane? Zdejmij grzebień i zobacz czy będzie dobrze.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć zdjęcie sumpa, zobaczymy jak masz zrobioną hydraulikę, moim zdaniem śr. 25mm na powrocie to trochę za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1, daj zdjęcie, trochę zgadywanka i będziesz się bujał 2 tygodnie z odpowiadaniem na wszystkie przemyślne pytanka.

 

w ramach rozrywki mój strzał: masz spływ grawitacyjny bez syfonu, a powietrze w U rurce blokuje spływ, bo nie dałeś odpowietrzenia.

 

edit: 25mm do dc3000 jest ok - na 8 biegu pompuje z sumpa (zakładam ok 1m) 1600L/H. Grawitacyjnie tą rura splynie 1800 L/H a jak uruchomi sie syfon przepustowość dochodzi do 3000 L/H przy 10cm slupie wody

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak u mojego znajomego ma też u na spływie pompa nie regulowana 2400 l/h i zawór otwarty ja mam odpowietrzenie z wężyka jak go przytkam to poziom wody w kominie rośnie pompa daje radę i moim zdaniem średnica powrotu tu niema wpływu bo pompa podaje więcej wody na górę niż spływa jak wrócę do domu cykne fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak dasz pompę na maksa to gdzie wtedy zbiera się woda której ubywa z komory pompy, też podnosi się w kominie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jak spiętrza się na grzebieniu - to odp. masz wyżej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie już spokój z tym grzebieniem B) gdyby miał taki wplyw na przepływ, to by mi co chwilę syfon padał, przez dwa kocie włosy co się na krzyż zaczepiły.

 

@Tomasz wody dolej tyle, żeby zakrywała pompę pracującą na 8 biegu - to Twój poziom minimum jeśli planujesz co jakis czas puszczac pompę na maksa

Problem powinien zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tihs ma rację, za mało wody a my tu burzę mózgów robimy.
Zdjęcie komina i nie było by problemu z tysiącem odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big daddy robiłeś przewymiarowany grzebień czy ja źle policzyłem bo na szybko wyszło mi 30cm taki też komin zewnętrzny zamierzałem zamówić, jakie masz średnice rurek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Big daddy robiłeś przewymiarowany grzebień czy ja źle policzyłem bo na szybko wyszło mi 30cm taki też komin zewnętrzny zamierzałem zamówić, jakie masz średnice rurek ?

To nie jest takie oczywiste, niby wchodzi grzebień 26cm przy litrażu 250l i hydraulika 25mm spokojnie wystarczy.
Ale. Ja mam komin wewnątrz, chcąc utrzymać wymiary dla szklarza, czyli odstępy min 30mm od krawędzi przy wierceniu i jeszcze szerokość taka żeby włożyć rękę to minimum wyszło mi 26cm na 13. Zewnętrzny to będzie trochę inna sytuacja.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mysle ze problem jest w tej "u". Zapowietrzona rurka a przez to w najwyzszym punkcie woda przelewa sie zbyt wolno. Rozwiazanie to od dolu wlozyc wezyk moze to byc 6mm az do szczytu i odessac powietrze albo wywiercic otwor w najwyzszym punkcie, wkrecis jakas zlaczke lub wlozyc wezyk i zalac klejem do uszczelnienia a nastepnie odessac powietrze. Jezeli zassiesz wode i koncowke tej rurki wlozysz do sumpa, przez roznice cisnien zbierajace sie powietrze bedzie na biezaco odsysane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Kacper podpowiedzial: najpierw rozrob troche solanki, wlacz pompe na 8 i dolej wody do sumpa do pozadanego poziomu. To Twoj poziom "minimum". 

Potem wylacz pompe i skontroluj, czy splywajaca woda zmiesci sie w sumpie :D

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.