Skocz do zawartości
Osseniak1

Kulki bio-pellets i odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników forum ☺

Mam pytanko apropo wpływu kulek bio pellets na jakość wody co przeklada się w koncu na odpieniacz. 

Otóż wczoraj uruchomiłem reaktor z kulkami bio pellets na no3 i po4 

Po czym odpieniacz przestał działać normalnie ,bardzo duże ilości powietrza wyrzucał przez otwór odpływu wody . Na poczatku myślałem ,że się zepsuł ale  zostawiłem odpieniacz w spokoju a odłączyłem na noc reaktor i dzisiaj rano patrze a tu wszystko wróciło do normy 

Wiec nie wiem czy podłączyć ten reaktor spowrotem czy tego nie robić ?

Proszę dajcie znać 

Dodam ze kulek bie bylo dużo gdyż producent napisał,  że 150ml na każde 100l wody   ja na moje 200 l na początek dałem  100ml kulek i miałem co tydzień zwiększać dawkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygląda na to że biopellets zrobił robotę za odpieniacz. Też mam 200l ale bez odpieniacza i w planach właśnie uruchomienie kulek. Aktualnie parametry Po4 0,03 a No3 około 5.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Osseniak1 napisał:

Witam drogich użytkowników forum ☺

Mam pytanko apropo wpływu kulek bio pellets na jakość wody co przeklada się w koncu na odpieniacz. 

Otóż wczoraj uruchomiłem reaktor z kulkami bio pellets na no3 i po4 

Po czym odpieniacz przestał działać normalnie ,bardzo duże ilości powietrza wyrzucał przez otwór odpływu wody . Na poczatku myślałem ,że się zepsuł ale  zostawiłem odpieniacz w spokoju a odłączyłem na noc reaktor i dzisiaj rano patrze a tu wszystko wróciło do normy 

Wiec nie wiem czy podłączyć ten reaktor spowrotem czy tego nie robić ?

Proszę dajcie znać 

Dodam ze kulek bie bylo dużo gdyż producent napisał,  że 150ml na każde 100l wody   ja na moje 200 l na początek dałem  100ml kulek i miałem co tydzień zwiększać dawkę 

Jakiego producenta masz biopellets ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to że biopellets zrobił robotę za odpieniacz. Też mam 200l ale bez odpieniacza i w planach właśnie uruchomienie kulek. Aktualnie parametry Po4 0,03 a No3 około 5.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



W tak krótkim czasie [emoji50]

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Darek co w tym dziwnego ? [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek co w tym dziwnego ? [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Z mojego doświadczenia to pelletki potrzebują kilku dni żeby zaczęły "pracowac".

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie można zapominać że każdy zbiornik "wygląda" inaczej i może u niego szybciej zatrybiły cholera wie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie ze tutaj nic o parametrach nie ma tylko o tym ze odpianiacz siadl.

Siadl bo zmenila sie chemia wody i zareagowal na zmiane.

Nie slyszalem jeszcze zeby za mala ilosc pellet spowodowala nagle super efekty. Nadmiar owszem, tylko ze zbicie gwaltowanie parametrow raczej wiadomo czym się moze zakonczyc

Krzysiek nie zebym sie czepial, ale mow z doswiadczenia, a nie to co wyczytane na forum ;)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To prawda lubię dużo czytać, chłonąć wiedzę i jak widzę wiele rzeczy się potwierdza ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpieniacz siada jak włożę rękę do akwarium i leci od cholery bąbli. ALe ja mam kostkę 40l :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bio pellet"s ma zastąpić odpieniacz białek ?

Pierwsze słyszę.

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fal napisał:

Jakiego producenta masz biopellets ?

Crestaquatics biopellets plus+

2 godziny temu, elespero napisał:

U mnie odpieniacz siada jak włożę rękę do akwarium i leci od cholery bąbli. ALe ja mam kostkę 40l :D

No u mnie też  ale nie wywala powieyrza bokiem tylko poprostu piana opada wiec myślałem że  odpieniacz wysiadł

 

2 godziny temu, elespero napisał:

U mnie odpieniacz siada jak włożę rękę do akwarium i leci od cholery bąbli. ALe ja mam kostkę 40l :D

Ktos

Ktoś  wyżej pytał o parametry wody więc podaję 

Po4  0.05 hanka

Reszta salifert

No3 5-10 wacha sie

No2 0

Ph 8.1

Kh 7.7  8.0 wacha sie musze podbijac 

Ca 420

Mg 1380

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dzym napisał:

Nie slyszalem jeszcze  [...]

Krzysiek nie zebym sie czepial, ale mow z doswiadczenia [...]

nie dość że sam sobie zaprzeczyłeś zdanie po zdaniu, to większej bzdury nie czytałem jak Boga kocham. Skoro mamy się opierać na własnych doświadczeniach, a nie forach, to po co je czytać ? 

 

co do tematu

Cytuj

According to the BRS site:

•The skimmer will remove a lot of the nitrate laden bacteria so a high quality skimmer will greatly increase the effectiveness of the system.
•Feeding the effluent of the bio pellet reactor directly into the protein skimmer or near the protein skimmer's intake pump can significantly increase the efficiency of the system by helping it remove the nitrate laden bacteria. 

dodajesz kulki a bakterie mnożąc się zmieniają napięcie powierzchniowe wody, więc daj odpieniaczowi czas się dostroić.

 

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1931076

takich wątków są dziesiątki, a używanie google nie boli :)

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodajesz kulki a bakterie mnożąc się zmieniają napięcie powierzchniowe wody, więc daj odpieniaczowi czas się dostroić.
 
http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1931076
takich wątków są dziesiątki, a używanie google nie boli [emoji4]

Przeczytaj pierwszy post autora... widziałeś/czytałeś gdzieś żeby bakterie się namnożyły zaraz po włożeniu.. to proces który trwa określony czas.
U autora tego tematu to raczej zbieg okoliczności spowodowany zmiana poprzez dołożenie filtra na kulki i grzebaniem w akwarium że siadł odpieniacz a nie rozwojem bakterii.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stosowaniu kulek spotkałem się z nadmiernym rozwojem bakterii spowodowanych słabą pompą w reaktorze, ale startem w trybie natychmiastowym nigdy. Kulki muszą zostać zasiedlone i jak Darek pisze zwykle trwa to kilka lub nawet kilkanaście dni

Przy stosowaniu kulek spotkałem się z nadmiernym rozwojem bakterii spowodowanych słabą pompą w reaktorze, ale startem w trybie natychmiastowym nigdy. Kulki muszą zostać zasiedlone i jak Darek pisze zwykle trwa to kilka lub nawet kilkanaście dni


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tihs napisał:

nie dość że sam sobie zaprzeczyłeś zdanie po zdaniu, to większej bzdury nie czytałem jak Boga kocham. Skoro mamy się opierać na własnych doświadczeniach, a nie....

Widzisz czytasz i nie rozumiesz. Dlatego jest cos takiego jak czytanie ze zrozumieniem. Przetlumacze co to zdanie wnosi: ludzie rozne rzeczy na forach pisza, skoro ktos nie testowal i nie wie to jaki jest sens posta? 

To nie kwestia zaprzeczenia. Co do wiedzy na forach i tego co jest prawda a co powtarzane bo ktos kiedys napisal to tez dwa rozne tamaty.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z powodu niedouczenia fora angielsko języczne są dla mnie nieosiągalne, ale kulki stosowałem już wtedy kiedy jedynym dystrybutorem był Tryc i mam z nimi doświadczenie a nie wiedzę z przeczytanych artykułów lub innej literatury. A związek z pracą odpieniacza to już raczej spekulacje.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tihs napisał:

nie dość że sam sobie zaprzeczyłeś zdanie po zdaniu, to większej bzdury nie czytałem jak Boga kocham. Skoro mamy się opierać na własnych doświadczeniach, a nie forach, to po co je czytać ? 

 

co do tematu

dodajesz kulki a bakterie mnożąc się zmieniają napięcie powierzchniowe wody, więc daj odpieniaczowi czas się dostroić.

 

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1931076

takich wątków są dziesiątki, a używanie google nie boli :)

Kacper,

Jeśli napiszę , że żona mi doradziła ,że najlepsza do mojego akwarium jest zwykła sól to traktujesz to jako pewnik ? I powielasz dalej ?

 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, istnieje możliwość, że biopellets XL nie dizałają ? Po instalacji w reaktorze (1,5 miesiąca temu) poziom nie obniżył się nawet delikatnie. No3 jak było tak jest w wysokości 50. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafau napisał:

Panowie, istnieje możliwość, że biopellets XL nie dizałają ? Po instalacji w reaktorze (1,5 miesiąca temu) poziom nie obniżył się nawet delikatnie. No3 jak było tak jest w wysokości 50. 

A podałeś jakieś bakterie i pożywkę?

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Special Blend raz w tygodniu, do tego pro bio s i pro bio f. Chyba, że masz na myśli jakąś konkretną ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma żadnej reguły. U mnie działały probidio. Biopellets Xl nie stosowałem tak że nie mam z nimi doświadczenia, ale były jakieś wpadki o ile pamiętam w tematach Inmara.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman.P: bądź tak miły i zasugeruj mi konkretny model/producenta peletek, jakby nie były pylące to byłbym ukontentowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.