Skocz do zawartości
licek

dophin ps2012 protein skimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Szukam informacji o odpieniaczu dolphin ps 2012 .Planuję  zastosować taki w kostce 42l i interesuje mnie opinia osób które korzystają z takiego urządzenia.

https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-Dophin-PS2012-Protein-Skimmer/32657647564.html?spm=2114.56010108.12.7.5NFEzx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego nie wiem nic, ale mogę polecić Resun SK-300, mam i chwalę sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup coś porządnego a nie takie zabawki.

proponuje zobacz sobie jakiegoś z modeli Red Star SQ to są naprawdę porządne maszynki i pasują do wielu paneli!!!

odpieniacz robi całą robotę w akwarium, kupisz słaby a co moment będziesz miał z czymś problemy!

Red Star SQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady ale nie o to pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie uzyskać jakiekolwiek informacje na temat tego odpieniacza, nawet na zagranicznych forach jest ich bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje kupić i przetestować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup i zdaj relacje jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam od ok. 2,5 tygodnia. Przechodził przez Holandię więc obeszło się bez vatu i wyszło tanio. 

Działa i nie jest jakoś kosmicznie głośny jak już się "dotrze", ale póki co puszcza bąbelki do akwarium i jeszcze sobie z tym nie poradziłem więc na chwilę obecną odradzam. 

Co do samej piany mam mieszane uczucia. Niby pieni, dosyć mokro, ale praktycznie brak jakiejkolwiek regulacji - chociaż drgnięcie pokrętłem od powietrza powoduje całkowity brak piany. 

Jakość plastiku wydaje się nawet niezła i jakoś to działa, ale generalnie raczej badziewie i bez jakiegoś "tuningu" to słaby produkt. Jeżeli sobie nie poradzę z bąbelkami to będzie całkowita wtopa.

 

EDIT:

W miarę gęsta gąbka w ostatniej komorze skutecznie zablokowała bąble - jest idealnie teraz ani jednego mikro bąbelka. Oryginalnie w tej komorze jest gąbka, ale taka bardzo rzadka oraz wkładka ze śmieszną ilością węgla oraz czymś w rodzaju waty/włókniny - ja to wywaliłem przed pierwszym uruchomieniem.

Za ok. miesiąc się okaże jak ze skutecznością bo mam NO3 na poziomie ok. 50 czyli masakra i póki co po nie chce spaść.

Ograniczam teraz karmienie, zwiększam podmiany i zobaczymy czy coś pomoże bo FZN-3 z siporaxem nie dało rady w kostce 30l + 2 małe błazenki. Teraz się okaże czy ten odpieniacz da radę.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z miejscem na wkłady typu purigen itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jutro pocykac fotki, szału nie ma z miejscem. Z bąbelkami jednak nie wygrałem bo pojawił się problem zbyt wysokiego poziomu wody w odpieniaczu z tą gąbką i nic z tego nie wyszło... Muszę coś wykombinować.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć resuny  też na początku puszczają bąbelki powietrza do wody ale po jakimś czasie docierają się i wszystko się normuje .Więc i w Twoim przypadku tez powinno tak być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resun puszcza bąble ale po max 1 dniu ustaje, po gruntownym czyszczeniu znów puści bomble ale po max dniu znów przestaje.

Z resuna słychać tylko jak zasysa powietrze. Pieni jak szalony, oczywiście jeżeli jest co pienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie aby nie kupować dolphina a zależało mi na odpieniaczu który będzie na zewnątrz akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.