Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co Ty mu zrobiłeś że wyszedł z siebie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dorasta do pewnego rozmiaru i postanawia ze będzie się dzielić bo mało nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu u innych dzielą się a u mnie nie 

ukwiały po 15-20 cm 

co ma wpływ na ich  podział  :oświetlenie, parametry wody , dokarmianie, cyrkulacja wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy chce mieć potomstwo. Może  Twój jest wiecznym kawalerem:)

11 minut temu, balast napisał:

Czemu u innych dzielą się a u mnie nie 

ukwiały po 15-20 cm 

co ma wpływ na ich  podział  :oświetlenie, parametry wody , dokarmianie, cyrkulacja wody?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj go dokarmiac I jak przekroczy max rozmiar dla parametrow jakie masz w akwadium to powinien sie podzielic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj jakieś 35cm wyciąga i sie nie dzieli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokarmiam 2 razy w tygodniu dorszem a może  zmienić na coś innego 

Może bardziej urozmaicona dieta spowoduje że zaczną się dzielić

A czym karmicie swoje   ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w "Biedronce" kupiłem pół roku temu tackę-mrożonkę mixa z ośmiorniczkami :P krewetkami jakieś ślimaki itp. smakuje i ukwiałom i krabowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podzielił się cztery razy (w ciągu ok. 10 m-cy). Karmię raz na tydzień Krewetką koktajlową - ok. 1 cm dla każdego

 


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wrzucam na pół zamarzniętą kostkę krylu a błazen sam dokarmia ukwiały, przynajmniej nie musze wpychać mu żarcia do gęby ani moczyć rąk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozmrażam i używam do tego szczypce, do gęby bezpośrednio nie muszę wpychać, a widok jak łapie i zawija też sprawia mi frajdę


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bart7891 napisał:

Sprobuj go dokarmiac I jak przekroczy max rozmiar dla parametrow jakie masz w akwadium to powinien sie podzielic 

mysle ze nie ma nic co do rozmiarow, ja mam dwa rozne, i jeden wielki i sie nigdy niedzieli a drugi srednica max 15cm i w ostatni miesiac mam juz 4 szt z jednego, i mam problem jak je odczepic teraz od skaly

dodam ze zawsze kiedy karmie ryby mrozonkami to tez one cos dostana do srodka, sa karmione po troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ukwialy rzadko dokarmiam, raz czy dwa razy w miesiącu dostaną kawałek stynki. Same sobie coś łowią, kiedy karmię ryby, bo się wszystkie "pod wiatr" ustawily i pokarm im prosto w macki leci. Nie chcę, żeby za szybko rosły, bo i tak 1/3 akwarium okupują, dlatego mało karmię. Wkladam golymi palcami polowe stynki w macki w poblizu otworu gebowego, bo lubie, jak mi zabieraja jedzenie z reki :)

Quadri w ciągu pół roku podzielił się kilka dni temu drugi raz. I dobrze, bo już wielki był, jak talerz do zupy :)

 

Myślę, ze podział może mieć coś wspólnego z wielkością. Ale mierzoną nie naszym centymetrem, tylko poczuciem komfortu ukwiała. Jeśli w miejscu, które zajmuje robi mu się za ciasno, albo uzna ze w takim rozmiarze z jednej "geby" a nie wyzywi sie tym, co jest w stanie złowić, a miejsca nie chce opuszczać, bo mu się podoba, to się podzieli. Podobno dzielą się też w poczuciu zagrożenia życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, endriu3005 napisał:

mysle ze nie ma nic co do rozmiarow, ja mam dwa rozne, i jeden wielki i sie nigdy niedzieli a drugi srednica max 15cm i w ostatni miesiac mam juz 4 szt z jednego, i mam problem jak je odczepic teraz od skaly

skieruj na niego pompkę i delikatnie miękką szczoteczką do zębów podrażnij go przy stopie i odejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Bart7891 napisał:

skieruj na niego pompkę i delikatnie miękką szczoteczką do zębów podrażnij go przy stopie i odejdzie

dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nik@ napisał:

[...]Jeśli w miejscu, które zajmuje robi mu się za ciasno, albo uzna ze w takim rozmiarze z jednej "geby" a nie wyzywi sie tym, co jest w stanie złowić, a miejsca nie chce opuszczać, bo mu się podoba, to się podzieli. Podobno dzielą się też w poczuciu zagrożenia życia.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ukwiały dzielą się jak je dokarmiam mrożonymi krewetkami koktajlowymi, rozmrażam i szczypcami do pyska. Może te te krewetki jakieś nie świeże są, ukwiał czuje się zagrożony niestrawnością i się dzieli ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego dokarmiam dwa razy w tygodniu krewetkami już tak od ponad pół roku i nie chce się podzielić, tylko rośnie jak głupi :), myślę, że spokojnie ma ok. 35cm śr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2017 o 22:24, Nik@ napisał:

Wkladam golymi palcami polowe stynki w macki w poblizu otworu gebowego, bo lubie, jak mi zabieraja jedzenie z reki :)

Tylko naprawdę uważaj/cie na jakieś drobne ranki wtedy. Raz jak włożyłam rękę z malutkim otarciem na palcu (wiem, wiem, nie powinno się :ph34r:), o którym już nie pamiętałam, i zupełnie niezamierzenie minęłam się z quadri i ten mnie leciutko pogłaskał akurat po tym otarciu. To od razu sobie o nim przypomniałam, o tym otarciu. Jak mnie sieknęło, mocniej znacznie jak po osie i potem dość długo się goiło i ciut paprało.

dodane:

Bo normalnie, na zdrową skórę  to żadnego efektu, oprócz lekkiego 'przyklejania się' - no i to to właśnie jest to, czym atakuje ukwiał.

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
34 minuty temu, Maelen napisał:

Tylko naprawdę uważaj/cie na jakieś drobne ranki wtedy. Raz jak włożyłam rękę z malutkim otarciem na palcu (wiem, wiem, nie powinno się :ph34r:), o którym już nie pamiętałam, i zupełnie niezamierzenie minęłam się z quadri i ten mnie leciutko pogłaskał akurat po tym otarciu. To od razu sobie o nim przypomniałam, o tym otarciu. Jak mnie sieknęło, mocniej znacznie jak po osie i potem dość długo się goiło i ciut paprało.

dodane:

Bo normalnie, na zdrową skórę  to żadnego efektu, oprócz lekkiego 'przyklejania się' - no i to to właśnie jest to, czym atakuje ukwiał.

Tak.samo miałem z heteractisem. Jakntrzepnęło szybciej rękę wyciągałem jak wsadziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiały dzilą się na 2 sposoby:

1- ukwiał ma dobrze  i poprostu się rozmnaża bo ma fajne parametry i dużo pokarmu sprawdza sie karmienie raz na tydzień/2  krewetką  po 2 mc  nie karmić przez 1 mc powinnien sie podzielić jak wszytkie inne parametry sa ok 
 

2- jest mu źle np został skaleczony przez pompę czy np niebyło światła ( u mnie przeszedł przez odpływ i wpadł do sumpa wtedy nie miałem podświetlania i podzielił się na 3 )  niestety stracił kolory  2 przeżyły jeden padł 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie teraz pierwszy raz sie dzieli w zbiorniku od razu na 3 kawałki. Nie dokarmiam niczym 49bcef2185b36dd77eac4b7dfdfa8ec3.jpg jak narazie nie skończył sie dzielić. Jestem bardzo zadowolony [emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też nożem na pół. U mnie raz wszedł w falownik, porozrywało go na kilka części i zrobiło się kilka ukwiałów z jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.