Skocz do zawartości
adamswiatek

Dziwne kolce wszędzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo proszę o identyfikację dziwnego zjawiska , które ma miejsce u mojego kolegi. Mianowicie, od jakiegoś czasu dziwne kolce zarastają dosłownie wszystko. Całą skałę, korale , a nawet skorupy ślimaków. Nic z tych kolcu nie wychodzi ani nic w nich nie żyje. Nie wiemy co to jest . Czy to jakaś plaga, czy rozwój czegoś?

large.20170619_194450.jpglarge.20170619_194426.jpglarge.20170619_194504.jpglarge.20170619_194457.jpglarge.20170619_194438.jpg

 


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takiej ilości ślimaków osiadłych jeszcze nie widziałem, masakra heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie , takiej plagi ślimaków osiadłych jeszcze nie widziałem .:o
 

hehe Fresz 0,5 s szybszy 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To slimaki osiadłe.

Ale z tego nie wychodzą żadne czułki.
Jest jakaś szansa żeby tego się pozbyć?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już nie raz tematy na forum . Tylko ..... e.... Jak to zaadaptować w tym wypadku to za cholerę nie mam pojęcia . Zwykle zaklejasz koniec tubki lub dłubiesz do zera .
Ale w tym wypadku to brak słów ..... :shock:
Ja mam tego kilka sztuk , co kilka tygodni jeden do wyrwania .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy u mnie za jakiś czas nie będzie podobnie, kolego kup "krówkę" bo czytałem gdzieś że to zjada, ale nie wiem czy to prawda i  czy w tym wypadku to pomoże, euphilie wyciągnij i zeskrob je nożykiem bo u mnie jak były na niej to słabo się otwierała, masakra te ślimaki aiptazje to przy tym pryszcz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że to prawdziwa katastrofa. Muszę mu powiedzieć że łatwo nie będzie z tym.
Dziękuję serdecznie koledzy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie te dwa maluszki poradziły sobie szybko z nieproszonymi gośćmi

&&.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne ślimaki też pewnie skasowaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kika ślimaków Ale wszystkie mają skorupy porośnięte tym dzieciństwem. Wyglądają jak jeże

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalam kolegi @JAC o krówke, ona zjada nie tylko slimaki osiadłe, innymi też nie gardzi podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn u mnie wcinał sieci ślimaków, nie wiem czy to pomaga w likwidacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wcina sieci to fajnie bo będą trochę głodować, ja mam mandaryna i ma gdzieś te sieci,  kolego JAC jaki to jest dokładnie gatunek pudełka? i ona nie robi nic szkodliwego w akwarium poza zjadaniem ślimaków tzn, np krewetek nie zje ryb nie gania itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pudełko. Pudełko to ostracion cubicus, a na zdjeciu jest lactoria cornuta. Rośnie duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem jest trochę informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Nik@ napisał:

Pod tym linkiem jest trochę informacji

Nic nie oddaje . Mi padła gdy zwiększyłem cyrkulację pod SPSy . Zupełnie nic się w akwarium nie stało. 

Ogólnie sympatyczna rybka daję się głaskać ale nie lubi mocnej cyrkulacji ktora ją ponosi po akwarium . 

Robi mega wrażenie gdyż wygląda jak zabawka w zbiorniku . Z chęcią bym sobie kupił drugą ale wiem jak skończy więc odpuszczam .

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wprowadzić boxfish-a, fajna towarzyska ryba, która powinna sobie poradzić z tą plagą. Moje pudełko ma już dwa lata i z 8-10cm. Fajna jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cubicus też te slimaki opedzluje? W sumie ta sama rodzina, co krówka, ale nie czytałam dotąd informacji, że pudełko też je wyjada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skubie, skubie i rurówką też nie pogardzi :)

 

a rurówki mam, ale tylko w sumpie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa urocze maleństwa które można pogłaskać i zostać delikatnie ugryzionym :-) nie wypuszczają żadnej trucizny. A inne ślimaki jakoś żyją z nimi i nie widziałem zaczepek ze strony rybek , tylko rozgwiazda piaskowa  już nie wychodzi w dzień tylko w nocy bo nie chce być wyssana przez rogacza.

Ta rybka jest najbardziej z tych 2 pożeraczem! i nie zaczepia rozgwiazdy

&&.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rybka na ostatnim zdjęciu wygląda na tetrosomus gibbosus. Na pierwszym zdjęciu nie było widać dokładnie jej kształtu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, K@MIL napisał:

więc nie wiadomo w końcu jaki to gatunek?

Ryby czy ślimaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.