Skocz do zawartości
orthoptera

pomocy!! nie wiem co sie dzieje...jakieś dziwne glony...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaciemniaj, pilnuj KH aby było stałe. 

Lej bakterie, polecam Special Blend i czekaj. Ślimaki nie pomogą. U mnie z dnia na dzień znikły takie glony. Ale ustabilizowałem parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mathom napisał:

czyli jednak lenistwo się w tym hobby mści ...

prawda, dlatego to nie jest hobby dla ludzi bez pasji, no chyba że stać Cię na cotygodniowy serwis, ale gdzie tu przyjemność? 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, elespero napisał:

Nie zaciemniaj, pilnuj KH aby było stałe. 

Lej bakterie, polecam Special Blend i czekaj. Ślimaki nie pomogą. U mnie z dnia na dzień znikły takie glony. Ale ustabilizowałem parametry.

hej postaram sie podnes do ok9 kh slimaki i tak ze dwa zakupie choć wątpie w ich działanie

 

3 godziny temu, elektryk2e napisał:

Może nie wniosę nic do tematu ale nie poddawaj się! Ogranicz trochę światło.

dasz rade ;) 

hej katastrofa walcze i jest tylko gorzej nie wiem już co robic:( chiałem zwiększać akwarium ale teraz zastanawiam sie nad likwidacją:(

 

4 godziny temu, CNA napisał:

a ja przeżyłem długotrwałe plagi i nic nie pomagało, dopóki nie zacząłem wody do swojego akwarium produkować sam od początku do końca do tego bakterie i można się cieszyć 

hej lampe pomalowałem akrylem i jest spoko:) wodę od 3 miesięcy mam swoją kupiłem nowy zestaw przed czyszczeniem ok 400ppm po wyczyszczeniu 0-1 ale mierze w misce po nalaniu. a jak zwiększyć PO4? wyciągałem wszystkie adsorbery przeczyszczałem skały w tyg podjadę w sklepie wodę zbadać i zobaczyć czy mój spławik nie szwankuje z zasoleniem, CNA Twoje akwarium super!! też tego oczekiwałem niestety coś nie idzie i nie wiem co:( może za duzo grzebie ale jakbym tego nie robił to po 2 tyg nie było by widac co w akwarium pływa

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś KH do takiego poziomu na jakim chcesz je utrzymywać i na takim je trzymaj! A nie ze teraz podniesiesz do 9 a za dwa tygodnie będzie znów na 7 i tak w kółko. 

Jeżeli nie będziesz trzymał stałego KH to będziesz miał problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, elespero napisał:

Podnieś KH do takiego poziomu na jakim chcesz je utrzymywać i na takim je trzymaj! A nie ze teraz podniesiesz do 9 a za dwa tygodnie będzie znów na 7 i tak w kółko. 

Jeżeli nie będziesz trzymał stałego KH to będziesz miał problemy.

ale ja nie mieszam z kh spadało ono systematycznie od jakieś 10 dni jestem na etapie podnoszenia teraz ma ok 7,5 tylko nie rozumiem czemu ono spadło skoro robie systematycznie (co tydzień) podmiany w ilości przynajmniej 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, orthoptera napisał:

ale ja nie mieszam z kh spadało ono systematycznie od jakieś 10 dni jestem na etapie podnoszenia teraz ma ok 7,5 tylko nie rozumiem czemu ono spadło skoro robie systematycznie (co tydzień) podmiany w ilości przynajmniej 15%

Bo jest większa konsumpcja niż ty uzupełniasz.  Badaj teraz co drugi dzień i trzymaj na stałym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba mam jakieś wyjątkowe szczęście.. zaraz na mnie nakrzyczycie za to co robię, ale jak mi się zapomni zrobić podmiany albo nie chce, to dolewam z ręki na oko trochę weglanu, SBS i Ca + Mg.

zadnych plag, korale idą w siłę, nic nie zdechło poza jedna krewetka. 

Wody do dolewki tez czasami zapomnę dolać a później się okazało ze brakuje 1,5L co przy 45 w obiegu robi różnice ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ale ja nie mieszam z kh spadało ono systematycznie od jakieś 10 dni jestem na etapie podnoszenia teraz ma ok 7,5 tylko nie rozumiem czemu ono spadło skoro robie systematycznie (co tydzień) podmiany w ilości przynajmniej 15%


To że samymi podmiankami uregulujesz parametry można włożyć między bajki. Nie słuchaj tylko zacznij dozować ballinga.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fresz33 napisał:

 


To że samymi podmiankami uregulujesz parametry można włożyć między bajki. Nie słuchaj tylko zacznij dozować ballinga.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dodam że i lanie z ręki Ballinga to też d*pa, tzn , to sposób na utrzymanie w jako takiej formie )  .Po zakupie pompy i laniu jak należy , " nie skokowo " , akwarium zjada tego 2x tyle i Ca jak wcześniej nie potrzeba było lać teraz idzie równo z resztą .Heh cieszyłem się że korale rosną   , a okazało się że dopiero teraz to rosną .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji wielu odpowiedzi i być może przyszłej pomocy innym jestem winien co sie dziej z akwarium.

Wiec po poradzie od jednego doświadczonego akwarysty który poradził już sobie z niejednym dino ograniczyłem światło tylko do niebieskiego do 5h dziennie zacząłem lać bakterie biodigest + pożywka bioptim po jednej ampułce w pierwszym tyg i po pół przez kolejne, w filtrze została tylko skała i węgiel.

Dodatkowo zakupiłem refraktometr i się okazało że mam wodę przesoloną i to sporo, a byłem pewien że spławik jest ok, jednak kalibracje w RO można o kant du..y rozbić. Zasolenie przez tydzień zbiłem do 1.025 i na tym poziomie utrzymuje.

Zakupiłem wodorowęglan sodu i podniosłem kh do 9 i na tym poziomie utrzymuje.

Po zbadaniu w aqua medic Ca i Mg okazało się że Ca = 280!!, a Mg 1500! dlatego zakupiłem również chlorek wapnia i podaje go zgodnie z kalkulatorem ballinga.

Efekt tego wszystkiego...po 10 dniach od podania 1 ampułki bakterii, koralowce odżyły w większości, zielone glony nitkowe w 70% sie zredukowały, a dino póki co znikło, występuje drobne cyjano (ciemno fioletowy kozuch) w niektórych miejscach które ściągam, od prawie 3 tyg zero podmianek. Piasek czysty Kamienie bledsze, szyby od 3 dni nie czyściłem a wyglądają jakbym je dopiero co przetarł. Powoli będę zwiększał niebieskie światło aż dojdę do dziennego i też powoli systematycznie będę włączał potrwa to pewnie jeszcze z miesiąc (wole powoli niż ma mi wszystko wrócić).

Niestety Quadri tego wszystkiego nie wytrzymał i padł, Xenia ożyła ale widać że nie jest taka sama jak kiedyś, dlatego jestem zmuszony zakupić trochę koralowców żeby znów było jak kiedyś i pilnować tego wszystkiego. Co może wydać się śmieszne kiedyś jak wracałem po 3,4 dniach w delegacji nie poznawałem akwarium, dziś jak mnie nie było mam wrażenie że jest coraz lepiej, a woda nie jak 2 tyg temu brązowa tylko kryształ:)

poniżej dodaje fotke niestety jest w niebieskim świetle więc słabej jakości jednak mimo to widać że jest znacznie lepiej:)

WP_20170718_20_21_40_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ze w końcu wychodzisz na prosta i się nie poddales!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jak widać powoli do celu. Tu pośpiech nie ma zastosowania. Szkoda quardiego ale człowiek caly czas się uczy. Ja zakupiłem swój spławik jak zaczynałem przygodę prawie 4 lata temu. W tym roku kupiłem refraktometr i płyn kalibracyjny. Spławik wskazuje tak jak refraktometr. Nigdy go nie sprzedam (spławika) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.