Skocz do zawartości
Gość Paragon

Oświetlenie Led

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Dzięki w takim razie będę dłubał, co jakiś czas napiszę czy prace idą na przód :)

20 godzin temu, big daddy napisał:

Wg mnie obie wersje są ok, ja wybrałbym drugą, może z małą modyfikacją(ewentualnie później można wymienić diody) żeby do aktyniki i blue dodać białego tzn np 6+2.

tzn 5+2? bo tam 7 szt na kanale czyli finalnie było by:

1. Royal Blue x 8

2. Royal Blue x 8

3. UV 5szt + CW 20000 2szt

4. Blue 5szt + CW 20000 2szt

5. CW 10000 3szt + CW 20000 4szt (7szt razem)

6. Deep Red 1szt + Red 2szt + Yellow 2szt + Green 2szt (7szt razem)

 

Mam jeszcze jedno pytanko masz w planach pomalować aluminium np na czarno albo zabezpieczyć lakierem?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

A więc powstał już praktycznie gotowy projekt, docelowo ma wyglądać właśnie tak jak na screenach, dojdą pewnie małe modyfikacje ale z grubsza ma wyglądać właśnie tak :)

1. Royal Blue x 8

2. Royal Blue x 8

3. UV 5szt + CW 20000 2szt

4. Blue 5szt + CW 20000 2szt

5. CW 10000 3szt + CW 20000 4szt (7szt razem)

6. Deep Red 1szt + Red 2szt + Yellow 2szt + Green 2szt (7szt razem)

Razem 44 diody, jeszcze nie określiłem jak będą rozłożone kolorami, 44 soczewki o kącie załamania 90 stopni, radiator główny 165mmx35mmx600mm, drugi profil aluminiowy wraz z osłoną szklaną 160mmx18mmx600mm.

Wszystkie elementy zamówione ledy oraz soczewki lecą z chin, elektronika od Maga, radiatory osłony i reszta pierdółek allegro zobaczymy co z tego się uda skleić :)

3.jpg

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Wszystkie elementy zamówione ledy oraz soczewki lecą z chin, elektronika od Maga, radiatory osłony i reszta pierdółek allegro zobaczymy co z tego się uda skleić

Jak to co?
Bardzo fajną lampę :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki ale nie zapeszaj :)

Przemek widziałem że elektronika jest u ciebie na lampie, czy coś się stanie jak umieszczę ją poza lampą tak powiedzmy 1m od lampy w oddzielnym boxie, czy musi być koniecznie jak najbliżej ledów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddzielić, nawet Magu ma do ściągnięcia jakiegoś boxa do wydrukowania.
Drivery również poza lampą?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie musi być przy ledach, ale lepiej dać bliżej - albo masz ładne kilka kabli do ciągnięcia (miałem tak w poprzedniej DIY i po jakimś czasie zaczyna to denerwować)

patrząc na ten projekt - dać 2 wentylatory po bokach a elektronikę w środek i powinno wyglądać nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 godziny temu, big daddy napisał:

Możesz oddzielić, nawet Magu ma do ściągnięcia jakiegoś boxa do wydrukowania.
Drivery również poza lampą?

Tak dokładnie elektronikę chcę poza lampą

 

20 godzin temu, silvia napisał:

nie musi być przy ledach, ale lepiej dać bliżej - albo masz ładne kilka kabli do ciągnięcia (miałem tak w poprzedniej DIY i po jakimś czasie zaczyna to denerwować)

patrząc na ten projekt - dać 2 wentylatory po bokach a elektronikę w środek i powinno wyglądać nieźle

Z kablami nie ma problemu 6 nitek po dwa kabelki, czyli 12 przewodów wszystko ładnie się puści w oplocie, jak nie ma z tym problemu to wolę mieć elektronikę w jednym miescu a lampe w dugim, co do wentylatora lampa ma 60cm długości nie ma sensu dawać dwóch wentylatorów bo zajmą całą lampę dam jeden duży 120 lub 140

 

Panowie jakiej srednicy przewodów szukać 0,5mm, 0,75mm czy 1mm poza tym myślałem nad skrętką UTP czy sie nadaje

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się 6A na mm2, czyli spokojnie 0.5 wystarczy, nie kojarzę ile ma skrętka, ale też myślę że będzie ok.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paragon napisał:

Aha to fajnie skrętka ma właśnie 8 par po 0,5mm2, dzięki będę zamawiał znalazłem takie coś kabel sterowniczy 12x0.5mm2

http://allegro.pl/niemiecki-kabel-sterowniczy-linka-liyy-12x0-5-i6731405600.html

Czy ten kabelek nadaje się rónież do łącenia diod, driverów i arduino?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
55 minut temu, katani napisał:

Czy ten kabelek nadaje się rónież do łącenia diod, driverów i arduino?

wydaje mi się że tak, skoro mogę połączyć na odcinku 1-2m takim kabelkiem diody z sekcją zasilania to połączenia już samej elektroniki ze sobą są bardzo króciutkie, ale jeżeli są jakieś przeciwskazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Temat idzie do przodu odebrałem kilka paczek, czekam jeszcze na ledy z Chin :)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze dostawa od @maguna czas ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Na czas wszystko bardzo ładnie i czysciutko porobione, gratisowa beteria, dostalem nawet zwrot bo była nadplata tak więc nie dość że profesionalnie to jeszcze miło i uczciwie polecam [emoji16]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) robisz tak jak ja zaplanowałem czyli sklejenie radiatora od piekarza i tomislavusa z alle, lampa będzie gitara, a magowi trzeba życzyć wszystkiego najlepszego. Oby kiedyś z tego dobrze żył.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Mam nadzieje, że wyjdzie jak zaplanowalem, teraz czekac tylko na ledy w przerwie będę projektował boks na elektronikę co by czas szybciej leciał, co do maga to nie za często się spotyka takich ludzi dlatego trzeba doceniać [emoji106]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Coś tam wykminiłem taki Plan na obudowę

 

o1.jpg

o2.jpg

o3.jpg

o4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to ma wymiary? Też będę potrzebował. ale chyba zostanę przy samej płytce montażowej na którą pójdą płytk iz driverami i arduino.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

 Wszystko jest podzielone na trzy części:

1. Obudowa główna spora 250mmx230mm jakieś 66mm wysokości u mnie da radę wydrukować w całości bez dzielenia

2. Pokrywa takie same wymiary, otwór na wentylator 120mm

3. Płytka montażowa pod arduinio 145mmx188mm, płytka mieści dwa zestawy driverów plus sterownik arduinio, oraz dwie przetwornice, są wyprowadzone otwory i przewody połączeniowe będą schowane pod płytką montażową ( będzie porządek)

Upakowałem tam całą elektronikę łącznie z zasilaczem, oraz sterownikami od chłodzenia obudowy i lampy, a także zmieścił się miernik energii (waty, Kwh, A itd.,)

 

Jak potrzebujesz mogę udostępnić Ci plik stl, mogę też zmodyfikować jak coś potrzebujesz inaczej, można też podzielić całość na mniejsze kawałki, ale trzeba kleić później :/

Aha jaki mogę dać bezpiecznik na wyjściu z zasilacza tzn 36V, da radę takie coś jak samochodowe 12V, czy się nie nadaje?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za miernik energii ?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo fajne. Nie masz na stanie większej ilości?[emoji6]

 

Na aledrogo takie cuś kosztuje 68zł.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Na AliExpress coś około 30zł, zamawiałem tylko jedno, plus taki sterownik do regulowania temperatury lampy i obudowy:

https://pl.aliexpress.com/item/W1209WK-Digital-LED-Thermostat-Temperature-Controller-Smart-Temp-Sensor-Board-Module-12V-DC-Waterproof-NTC-Sensor/32792581212.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.BjrFMn

poniżej 10zł za szt, możesz założyć konto na Ali płatności są polskie szybkie przelewy zakupy jak na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o takim:

http://allegro.pl/wylacznik-termiczny-5a-250v-otwarty-40c-i5927677151.html

przykleić do radiatora klejem termoprzewodzącym i git.

mniej elementów = mniej może się popsuć. do tego 2 wentyle za czujnikiem i git.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Już zamówiłem typowy do obudowy szklany 5A, ale to fajna opcja ten termiczny gdzieś przy okazji zamówię to może kiedyś wykorzystam dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.