Skocz do zawartości
boo12

Filtr Ro przyepływy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
4 minuty temu, boo12 napisał:

Wychodzi na to ze mam ro2 a nie ro3

 

ani 2 ani 3 a 4lub5 (zalezy jak kto liczy) czyli 2 prefiltry węgiel membrana i żywica

np. taki RO4

Na 4 stopniowa filtrację składają się:

I Stopień - Filtr wstępny 5 mikronów z pianki polipropylenowej.

II Stopień - Wkład z aktywnym węglem

III Stopień - Membrana

i żywica

http://filtrowana.pl/zobacz-wszystkie/244-filtr-osmoza-ro4-akwarystyczna-75-demi-di-ro-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informację myślę, że już mniej więcej wszystko wiem. Można temat uznać za wyczerpany

Dziękuję i pozdrawiam

Kuba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Kup sobie Kolego jeden pojemnik dodatkowo i będzie wszystko tak jak trzeba. Super by było jakbyś dwa kupił i drugi z DI dołożył, możesz trzy kupić i silicate dać ;)

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem, ze dwu stopniiowe prefiltry daja rade tylko wegiel musi byc prasowany zeby syf nie szedl na membrane

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie musi być prasowany - po prostu trzeba porządnie wypłukać przez podłączeniem membrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten prasowany jest w formie gotowego wkładu z gąbką na zewnątrz co by się nie sypało, najfajniejsze 17pln za 5mic+taki węglowy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwu stopniowy system RODI do Vertexa i też daję tylko prasowany węgiel bo taki zwykły to upierdliwy w płukaniu jest ciągle z niego sypie, a taki prasowany ułatwia mocno życie on ma siateczkę na zewnątrz wsadzam go do pojemnika z wodą ro i tak sobie jakiś czas pływa nasiąka i płucze się jeszcze przed instalacją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 13/07/2017 at 6:23 PM, boo12 said:

Witam

Pospinałem właśnie filtr kupiony od naszego forumowicza, powiedzcie mi Panowie czy 5,30sec na 1l wody to jest w normie czy muszę myśleć o podbijaniu ciśnienia, woda na wejściu 165ppm na wyjściu 01ppm membrana 75 gdp

Posiadam 125GPD i moja bez pompy daje 15l czystej RoDI na godzine wiec twoja jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.