Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna z firm nie podała kwoty 1000 zl

wsxystkie oscylowały między 400 a 600 i dlatego napisałem moje wyliczenia z pytaniem czy są one realne i czy ewentualnie coś przeoczyłem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żadna firma Ci nie poda wyższej kwoty... powód jest prosty chcą sprzedać swoje usługi.


Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie muszę się częściowo Zgodzic bo niektórzy byli na tyle prymitywni pisząc ze koszt utrzymania to max max 300zl gdzie sam prąd wynosi ponad 200

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi to spisz z nimi umowę na czas określony, baniak ma się kręcić za 300 zł albo zwrot kosztów B) ciekawe czy cena dalej bedzie taka sama.

 

Licz te 1zł/L jak Ci wszyscy radzą, i odkładaj nadwyżki stałych kosztów będzie mniej ale zawsze się komuś coś, gdzieś po drodze przydarzy, po co wtedy wbijać zęby w parapet.

A jeśli wszystko potoczy się idealnie to za 2 lata w nagrodę za bycie wzorowym akwarystą będziesz miał w szufladzie na kurs nurkowania.

 

Dnia 7/25/2017 o 14:14, twistman napisał:

[...]
Realnym, miesięcznym  kosztem jaki należy sobie założyć to przelicznik 1 zł = 1 litr.
Wiadomo, że będą miesiące mniej obciążające - ale należy to traktować w moim przekonaniu jako wartość dodaną - taką miłą niespodziankę - bo jak to w akwarystyce bywa zaraz pojawią się jakieś drobne lub większe problemy, [...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem,

poprostu jestem mocno zaskoczony tym ze są aż takie rozbieżności cenowe... 

jeżeli firma podaje mi osprzęt i mówi ze prądu pobierze X 

soli podmian 10% raZ w tyg 

przy reaktorze wapnia X zł + suplementy X

pokarm przy rybkach tylu i koralach X

wartosc razem wynosi X zł i tym momencie rozmawiamy o rozbieżnościach na poziomie ponad 100% kosztów miesiecznie między sobą. 

Wiec moje pytanie jest następujące:

czy można realnie wyliczyć uzasadniając na poszczególnych parametrach typu sól prąd itd stały koszt wartości ostatecznej przyjmując tolerancje błędu +- 10% ?

Jakie parametry są potrzebne czy wystarczy info:

pojemnosc zbiornika/ rodz koralowców i ilość już dorosłych / ilość i rodz ryb / częstotliwość podmian / co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieznosci sa duze bo mozna na wiele sposobow prowadzic baniak. Sa tacy, ktorzy np. zmniejszaja cyrkulacje na noc albo odlaczaja odpieniacz, i koszty pradu ida o 30% w dol. Tak samo z sola. Mozesz uzywac sredniej albo jakiej z topowej polki, czyt. 2x drozszej.

Tak samo podmiane zaplanujesz co 2 tygodnie a tu nagle wyjdzie jakas plaga albo ukwial wkrecony w pompe i bez podmiany 50% sie nie objedzie...

Mysle, ze mozna tak wstepnie wyliczyc koszta (na podstawie zuzycia pradu, podmian wody) ale nalezaloby dodac dodatkowo 50-100% na niezaplanowane sytuacje....

Podsumowujac: jakbys nie liczyl to wyjdzie 1zl/litr/miesiac (np 600 zl tak jak piszesz plus drugie tyle na koszta nieplanowane).

 


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 

czyli 600 zł jako koszt jest to realne ale zawsze dochodzą inne wydatki dodatkowe wydatki...

czy mam założyć nowy temat czy ewentualnie tutaj byście mi doradzili apropo doboru sprzętu elektroniki itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikrus2201 napisał:

Ok, 

czyli 600 zł jako koszt jest to realne ale zawsze dochodzą inne wydatki dodatkowe wydatki...

czy mam założyć nowy temat czy ewentualnie tutaj byście mi doradzili apropo doboru sprzętu elektroniki itd ?

@Mikrus2201 Ja bym to co piszesz porównał do zużycia paliwa przez samochód,

np producent deklaruje spalanie paliwa na poziomie 3,5 litra na 100 km, nikt nie twierdzi ze się nie da, da się skoro takie są założenia tylko sam sobie odpowiedz co trzeba zrobić żeby osiągnąć wynik deklarowany przez producenta i jaką masz przyjemność z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ... zgadza się 

czy mam założyć nowy temat czy ewentualnie tutaj byście mi doradzili apropo doboru sprzętu elektroniki itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Mikrus2201 napisał:

Coś w tym jest ... zgadza się 

czy mam założyć nowy temat czy ewentualnie tutaj byście mi doradzili apropo doboru sprzętu elektroniki itd ?

Ale na jaki litraż w końcu się zdecydowałeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zejdę poniżej 1000l wiec 1000l 220x70x65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytając Twój wątek, przypomina mi się historia opowiedziana przez mechanika samochodowego.

Byłem ostatnio na odgrzybianiu i napełnieniu klimatyzacji w aucie dla ludu ;-). Podczas luźnej rozmowy, mówił, że przyjeżdża do niego klient z lamborghini (od nowości - rocznie przejeżdża ok 1000 km).

Warsztat jest powiedzmy... lekko brudny. Części walają się po placu itd. Mimo to, przyjeżdżają naprawdę dobre samochody (premium).

Gdy zeszliśmy na temat spalania tego lamborghini, powiedział to, co usłyszał od właściciela tego auta.

Jeżeli klient w salonie lamborghini zapyta się o spalanie, tego auta nie będzie mógł kupić (nie zostanie mu sprzedany).

Przy akwarium 1000 l rozmowy o kosztach na poziomie +-10% są więc zastanawiające...

 

Edytowane przez Mozart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja podjęta 1000l 220x70x65

prosze o podpowiedz dobrania sprzętu na ten zbiornik. 

Napewno chce na reaktorze wapnia.

glownie miękkie lps oświetlenie led

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam kilka miesięcy i będzie na targowisku :)

Ale życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dzial dla nowicjuszy i szukanie potwierdzenia że oferty sklepów są zawyżone.. później dział DIY.. po drodze plagi i dopiero targowisko.
Obym się mylił.
Mam kilku znajomych z akwarium w podobnym rozmiarze...tu naprawdę jest mało miejsca na kompromisy a błędy są bardzo kosztowne niestety.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem reaktor wapnia to niepotrzebne kosztowne założenie do obsady która planujesz.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem na forum a tu proszę... taki kolos w Białymstoku powstanie :) Witam kolegę, przypuszczam że to Ty dziś do mnie dzwoniłeś i chwilę pogadaliśmy. Moje zdanie znasz, raczej dużo poniżej 1zł/L ciężko będzie zejść :D Sam miałem 1000L wiem co piszę. Koledzy dobrze radzą, albo mniejszy baniak 600-700L albo licz się z 1zł/L i stawiaj 1200 :)Wszystkiego Najlepszego życzę i dużo wytrwałości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał Mysle zemoglismy dziś rozmawiać. 

sprawa do przemyślenia . Chce mieć oświetlenie ledowe nie planuje sps bo mi się one nie podobają. Ale lps zdecydowanie tak . 

Mam jeszcze czas żeby dobrze się zorientować jak to wszystko działa narazie raczkuje... 

pozdrawiam

6 godzin temu, DarekB30 napisał:

Najpierw dzial dla nowicjuszy i szukanie potwierdzenia że oferty sklepów są zawyżone.. później dział DIY.. po drodze plagi i dopiero targowisko.
Obym się mylił.
Mam kilku znajomych z akwarium w podobnym rozmiarze...tu naprawdę jest mało miejsca na kompromisy a błędy są bardzo kosztowne niestety.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

Moim zdaniem reaktor wapnia to niepotrzebne kosztowne założenie do obsady która planujesz.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2017 o 07:26, Mikrus2201 napisał:

Pirotechnik gdzie zamawiałeś akwarium?

W Erybka, ale sumpa mi zrypali maksymalnie ;/ 
Ogólnie widziałem robotę przemka z szczecina, i chyba najlepsze zbiorniki robi obecnie


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pirotechnic napisał:

W Erybka, ale sumpa mi zrypali maksymalnie ;/ 
Ogólnie widziałem robotę przemka z szczecina, i chyba najlepsze zbiorniki robi obecnie

Mógłbyś dac mi do niego namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2017 o 08:47, Mikrus2201 napisał:

...Planuje założyć akwarium ok -1200l 

koralowce miękkie i lps może z czasem kilka sps.........

jeśli chcesz ograniczyc koszty  i mieć 1200l (rozumiem że masz przeznaczone miejsce na taki litraż)
to może zrób sobie 2 akwaria 700 i 500 - jedno już masz ;)
załóż jedno jak będzie Ci odpowiadać możesz założyć drugie za jakiś czas mając już doświadczenia
poza tym możesz mieć np. Fishonly w jednym  i LPS w drugim 
(uważam że koszty będą mniejsze 2 takich zbiorników niż jednego dużego)

Edytowane przez kb9 (wyświetl historię edycji)

Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomysł ale chce mieć jedno akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno masz pewne przy duzym litrazu mniejsze rozchwianie parametrow

jak chodzi o mnie tez jestem zdania jak koledzy lepiej male a na bogato niz duze a liczyc kazda zlotowke sa miesiace ze wydaje sie ze nic na akwarium nie wydajesz a czasem trafi sie tak ze portfel goracy:D  dobrze wszystko przemysl jak w malyym akwarium cos pojdzie nie tak to maly bol a do wielkiego szkla wiele kasy idzie zeby to wygladalo to i strata boli. 

a jak to w morszczyznie bywa nic sie nie psuje jak w domu jestesmy:D sam na poczatku smialem sie ze po co robic awaryjne zasilanie dzis bez tego nie wyobrazam sobie akwarium w razie braku pradu 4 akumlatory glebokiego rozladowania po 120 ah i przynajmniej obieg i odpieniacz chodzi


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.