Skocz do zawartości
waldek123blau

Instrukcja rozwiązania problemu z obsługą programu Aqdim 3 lub AqDim 5 do sterowania lampą WiFi tzw chinką 165W na telefonach Samsung S6, S7 i S6 S7edge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem  zamieścić tą instrukcję ponieważ lampy LED sterowane WiFi popularne chinki coraz częściej goszczą nad naszymi akwariami. Sam kupiłem takie lampy i natrafiłem na problem z aplikacją na telefonach Samsung S6 czy S7 Mam oba modele i na każdym nie mogłem sterować aplikacją AqDim 3 i AqDim 5. Problem leży w braku przycisków do otwarcia menu programu. W Iphone tego problemu nie ma bo stacjonarne przyciski w telefonie obsługują naszą aplikację natomiast w Samsungach stacjonarne przyciski wyłączają aplikację. Aby coś z tym zrobić trzeba ściągnąć i zainstalować program.  Po zainstalowaniu programu otwieramy aplikację  np. AqDim3 i na SAMSUNGU S6 S7 i S6 S7 edge nie mamy dostępu do menu tego programu. Po prostu brak przycisku z trzema kropkami który by te menu mógł otworzyć. Bez tego przycisku nie możemy programować wschodów i zachodów oraz nie mamy dostępu do automatycznego ściemniania i rozjaśniania lampy.
Aby ten problem zlikwidować trzeba zrobić tak:
1. wejść w menu USTAWIENIA w telefonie (Ikonka biały trybik na niebieskim tle)
2. kliknąć ikonkę Dostępność  (12 pozycja od góry)
3. wejść w ikonkę możliwości manualne ( 3 pozycja od góry)
4. włączyć menu asystenta ( 2 pozycja od góry)
5. dotknąć menu asystenta aby otworzyło się okienko menu asystenta
6. przycisnąć edytuj
7. teraz musimy dodać z dołu ekranu ikonkę (więcej opcji) aby znalazła się na górze ekranu - od tego momentu będziemy mieć w każdym ekranie i przy każdym programie możliwość szybkiego otworzenia menu.
8. wychodzimy z ustawień  ( na ekranie pojawił się dodatkowy przycisk z 4 kwadracikami gdy go dotkniemy powinniśmy znaleźć przycisk z 3 kropkami "więcej opcji")
9. odpalamy program AqDim 3 i po przyciśnięciu tego przycisku z 3 kropkami "więcej opcji" otworzy się nam menu programu.

To wszystko


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają świty i zmierzchy. Ustawiasz je za pomocą aplikacji Dim3, o której pisze Waldek.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

Tak chodzi o te lampy i o telefony Samsunga które mają problemy z obsługą aplikacji sterującej ich ściemnianiem.

W tych lampach można ustawić 24 pozycje jasności Ledów czyli można sobie zaprogramować wschód i zachód bardzo łatwo.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to super, bo zastanawiałem się nad nimi ale nie wiedziałem czy się same ściemniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam sie nad takim ledem tylko czy bedzie wystarczajace na akwa o wymiarach 90x60x60 z dwiema T5 .

I prosba do tych co posiadaja tego leda o dodanie kilku zdjec 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz trzymać w akwarium. Ja w swoim akwarium 80x70 ma dwie takie i dopalam sześcioma świetlówkami. Same SPS (90% acropory)


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze dopiero będę startował i będzie to moja pierwsza solanka do tzw nauki trzymał będę wszystko co b.łatwe do chodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby ściągnąć tą apkę musisz mieć w telefonie zainstalowany czytnik kodów QR - np. "QR Droid"

Potem skanujesz kod który jest naklejony na lampie i apka przekierowywuje cię na stronę z apką AqDim3 którą ściągasz na telefon za Free


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2017 o 16:19, elespero napisał:

A mógłbyś wrzucić fotki jak wygląda akwarium pod tymi lampami?

Proszę bardzo Akwarium ma 6 lamp chinek białe światło skręcone na 50% a niebieskie na 100%

9287042_20170509_101921_001.jpg

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.