Skocz do zawartości
Mikrus2201

Akwarium 1200l - propozycja dobrania sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu zbiornika nie ale 1200l . 240x70x70. 

Potrzebuje pomocy w doractwo dobraniania optymalnego sprzętu. Planuje mieć korale miekue i lps ale chce mieć reaktor wapnia ponieważ daje duże oszczędności w stosunku do balinga. 

Lampy ledowe ...

z góry dziękuje za Wasze propozycje doboru optymalnego sprzętu . 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że przy akwarium a właściwie obsadzie którą planujesz reaktor da Ci aż tak duże oszczędności?

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baling Ok 160zl miesiecznie 

reaktor wapnia:

Butla 8kg 50zl / 3miesiace

Aragonit skład się dosypuje 5L /142 zł.  Starczy na Ok 6miesiecy     .....    

lacznie 60zl / miesiecznie 

Dodatkowo Kh i wapno i magnez jest podnoszone przez reaktor

popraw mnie jeżeli się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oszacowales koszt Ballinga?

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało polecam nową serię  Maxspect Gyre - cyrkulatory, wtedy dwie 280tki zrobią fajną robotę.

Co do lampy LED - tylko Pacific Sun :) świetne sterowanie, plus 4 programy w pełnym opisie.
Plus oczywiście pełna własnoręczna kontrola ustawień. Ja mam lampę 4x145W i jest super :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej obsadzie to baling będzie najtańszy i wystarczy podawać go z ręki co kilka dni, a tak naprawdę to może samo utrzymanie kh wystarczy. Reaktor kompletnie jest przy takim zapotrzebowaniu nie potrzebny i jest drogi w zakupie. Więc na zasypie i gazie może i oszczędzisz, ale sam zakup reaktora się nigdy nie zamortyzuje. 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat typu kupię BMW M6 ale założe do niego instalację LPG i chińskie hamulce...niech sąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Na prawdę musisz mieć tak wielkie akwarium i oszczędzać na czym popadnie? Nie lepiej mniejsze ale prowadzone bez większego oszczędzania na wszystkim? Nie piszę tego złośliwie, poza tym Twoje przeliczenia są z kosmosu.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o sprzet to powiem jak jest u mnie akwarium mam 200x80x80 obsada miekkie i lps

odpieniacz reef octopus 5000

2x maxspect gyre 280

obieg jebao 15000l/h

podmiana 100l na 2 tygodnie zero ballinga parametry sie utrzymuja przy takiej obsadzie jak ty chcesz miec tylko podmiany 

lampe posiadam blau 10x80w ale pojdzie na sprzedaz bo wkladam ledy 

to tak w skrocie pozdrawiam

 


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chodzi o sprzet to powiem jak jest u mnie akwarium mam 200x80x80 obsada miekkie i lps
odpieniacz reef octopus 5000
2x maxspect gyre 280
obieg jebao 15000l/h
podmiana 100l na 2 tygodnie zero ballinga parametry sie utrzymuja przy takiej obsadzie jak ty chcesz miec tylko podmiany 
lampe posiadam blau 10x80w ale pojdzie na sprzedaz bo wkladam ledy 
to tak w skrocie pozdrawiam
 

No proszę i znalazła się osoba która nie potrzebuje z kosmosu sprzętu i z małymi kosztami już myślałem ze nie ma takiej na forum, brawo ty , tez autorowi tematu pisałem o tym ze można [emoji3][emoji3]



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i bym kombinowal ze sprzetem ale pracuje w amsterdamie i jestem w polsce raz na 3 miesiace tak ze akwarium musi wygladac i funkcjonowac. a ze o akwarium tylko ojciec dba to jest na low tech i robi robote:D

 

Edytowane przez technix zakopane (wyświetl historię edycji)

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
58 minut temu, BYNT napisał:

Temat typu kupię BMW M6 ale założe do niego instalację LPG i chińskie hamulce...niech sąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Na prawdę musisz mieć tak wielkie akwarium i oszczędzać na czym popadnie? Nie lepiej mniejsze ale prowadzone bez większego oszczędzania na wszystkim? Nie piszę tego złośliwie, poza tym Twoje przeliczenia są z kosmosu.

niekoniecznie - przecież można kupić używany reaktor i zasypać go żwirem koralowym (5kg to jakieś 30zł)

przeliczenia nie muszą być z kosmosu ale kolega chyba liczył gotowego a nie same proszki ... choć nie wiem czy "wleje" 3x po 5l w miesiąc

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie - przecież można kupić używany reaktor i zasypać go żwirem koralowym (5kg to jakieś 30zł)
przeliczenia nie muszą być z kosmosu ale kolega chyba liczył gotowego a nie same proszki ... choć nie wiem czy "wleje" 3x po 5l w miesiąc



Pytanie po co?
Żeby chodził na "biegu jałowym"? Kasa wywalona w błoto na zbędny mebel w sumpie bez względu na to czy będzie nowy czy używany. Prawdopodobnie balling jako taki też nie będzie potrzebny ewentualnie jakieś delikatnie korekty kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Walker napisał:

Pytanie po co?

bo kolega chce :) może za jakiś czas planuje jakieś prostsze SPSy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego ile tych LPS będzie , ja mam w 250 l napchane LPS i mam ballinga na 3 pompy - podaje jakieś 16 ml dziennie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytają wypowiedzi kolegi Mikrusa i jego deklaracje obawiam się że trochę inaczej sobie wyobraża swoje akwarium niż ma "technix", sorry za szczerość ale Akwarium to może z tego będzie za jakiś czas póki co to na moje oko wielki zbiornik słonej wody do zagospodarowania.


Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BYNT napisał:

Temat typu kupię BMW M6 ale założe do niego instalację LPG i chińskie hamulce...niech sąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Na prawdę musisz mieć tak wielkie akwarium i oszczędzać na czym popadnie? Nie lepiej mniejsze ale prowadzone bez większego oszczędzania na wszystkim? Nie piszę tego złośliwie, poza tym Twoje przeliczenia są z kosmosu.

Bynt dlaczego moje przeliczenia są z kosmosu? Popraw mnie bo ja nie chciałbym żałować inwestycji...

9 godzin temu, DarekB30 napisał:

Jak oszacowales koszt Ballinga?

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

Darek koszt balinga powiedzieli mi znajomi jaki jest a maja 700l i wychodzi im Ok 140zl ja się nie znam ale powtarzam słowa ludzi którzy na balingu prowadzą zbiornik i firmy zakładające akwaria powiedziały mi między 140-170zl baling miesiecznie

5 godzin temu, technix zakopane napisał:

jak chodzi o sprzet to powiem jak jest u mnie akwarium mam 200x80x80 obsada miekkie i lps

odpieniacz reef octopus 5000

2x maxspect gyre 280

obieg jebao 15000l/h

podmiana 100l na 2 tygodnie zero ballinga parametry sie utrzymuja przy takiej obsadzie jak ty chcesz miec tylko podmiany 

lampe posiadam blau 10x80w ale pojdzie na sprzedaz bo wkladam ledy 

to tak w skrocie pozdrawiam

 

Techniks ,

jaki koszt miesięczny wychodzi u Ciebie za zbiornik? Ile czasu masz zBiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DarekB30 napisał:

Czytają wypowiedzi kolegi Mikrusa i jego deklaracje obawiam się że trochę inaczej sobie wyobraża swoje akwarium niż ma "technix", sorry za szczerość ale Akwarium to może z tego będzie za jakiś czas póki co to na moje oko wielki zbiornik słonej wody do zagospodarowania.


Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

i nie inaczej darek :D na ta chwile to akwarium i sprzet jedno wszystko da sie kupic ale czasu nie kupisz a to czas pokazuje co trzeba zbiornikowi a co zbedne:D ja jestem zasady ze 10 lat temu byly zbiorniki prowadzone bez tych wszystkich bajerow komputerow i innych dobrodziejstw i byly naprawde piekne to czemu nie mozna i dzisiaj tak.. ja utrzymuje minimum co potrzebne kto wie moze kiedys przezuce sie na acry ale narazie mnie odpowiada

ten zbiornik co mam w stopce istnieje dopiero od roku wczesniej mialem 240l ale ze dom buduje to juz mam miejsce miedzy kuchnia a salonem gdzie chce postawic cos kolo 4m dlugosci tak ze kto wie czy ten zbiornik dobije do 2 lat:D


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lps to nie  ukrywam ze chciałbym ich mieć docelowo sporo ... 

mną tym etapie nie znam się żeby moc powiedzieć E be balinga i bez reaktora pociągnę zbiornik . Jakie suplementy wtedy mam stosować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chodzi o prad na ta chwile place 450zl miesiecznie ale nie mieszkam w domu sam tak ze ciezko wyliczyc skoncze budowe swojego domu to akwarium ustawie na podlicznik i bede wiedzial dokladnie , chociaz w malopolsce sztrasznie drogi prad biorac pod uwage np slask

 


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, technix zakopane napisał:

a co chodzi o prad na ta chwile place 450zl miesiecznie ale nie mieszkam w domu sam tak ze ciezko wyliczyc skoncze budowe swojego domu to akwarium ustawie na podlicznik i bede wiedzial dokladnie , chociaz w malopolsce sztrasznie drogi prad biorac pod uwage np slask

 

Technix ale jakich Ty suplementów używasz skoro niemasz balinga ani reaktora ... i ogólnie mniej więcej jak uważasz jaki koszt miesięczny  jest u Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suplementy jakie uzywam to tylko podmiany 100l na 2 tygodnie i czasem plynu lugola dam pare kropelek po za tym nic:D wiecej    a jak chodzi o koszt to nie liczas pradu to koszt taki jak zakup soli na 3 miesiace i mrozonek czy suchego zawsze wszystko kupuje na zapas bo zagranica jestem a rodzice nie beda zamawiac koszt moze jakies 250zl moze cos mniej moze cos wiecej ale na 3 miesiace plus prad


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technix jakiej soli używasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue treasure sps ma co prawda troche wicej magnezu niz inne ale to mi nie przeszkadza


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chodzi o sprzet to powiem jak jest u mnie akwarium mam 200x80x80 obsada miekkie i lps
odpieniacz reef octopus 5000
2x maxspect gyre 280
obieg jebao 15000l/h
podmiana 100l na 2 tygodnie zero ballinga parametry sie utrzymuja przy takiej obsadzie jak ty chcesz miec tylko podmiany 
lampe posiadam blau 10x80w ale pojdzie na sprzedaz bo wkladam ledy 
to tak w skrocie pozdrawiam
 



Coś mi się kupy nie trzyma ;-)
Do czego kupiłeś w takim razie reaktor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu walker okazja byla a ja lubie kupowac na zapas miejsce mam to niech lezy a nie musze pozniej cos na szybko kupowac:D w holandi zakupilem tez pompe obiegowa red dragon i tez siedzi w szafie jebao narazie daje rade a niech bedzie zapas:D

zawsze jak ktos bedzie w okolicach zakopanego zapraszam 


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.