Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Damian K. napisał:

Hehe szalenstwo cenowe.o ile dobrze odszukalem lampe.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli chodzi o balling który podaję.W pojemniku w którym się znajduje CA+MG na wężyku jak i w środku  powstało takie "cudo" jakie widać na zdjęciu.Co to się mogło wydarzyć?

M2urctB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obok stoi KH i SBS wszystko czyściuteńkie.Szafka non stop zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling który stosuje składa się z produktów firmy Preis.Jedynie CA+MG był z chemii czda zakupionej na znanym portalu aukcyjnym.Dziś chciałbym zamienić na magnesiumchlorid-hexahydrat i calciumchlorid-dihydrat z firmy Preis.O tyle o ile doczytałem ile gram wapnia muszę użyć na opakowanie 5l wody RO tak w przypadku magnezu nie potrafię za grosz dojść do tego ile go w tym samym opakowaniu 5 litrowym użyć.

Prosiłbym o radę kogoś bardziej doświadczonego w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna ten koral się robić zbyt inwazyjny i bardzo chętnie wystawiłbym go na targowisko lecz nie wiem jak go skutecznie odczepić od skały.Z tego co zdążyłem zaobserwować dość solidnie trzyma się.Jakiś pomysł?

kmVZfLA.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Seba rhodactisa musisz mocno drażnić w stopę to się odczepi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za koral?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest to rhodactis

17 minut temu, fresz33 napisał:

Seba rhodactisa musisz mocno drażnić w stopę to się odczepi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jak Krzysiu go drażnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na forum to rhodactisy są ciężkie do wytępnienia


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz SBS Preis? Napisz jak z rozpuszczalnoscia ile sypiesz na 2l i czy potem plyn jest  klarowny czy jednak cos sie wytraca. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Dawid006 (wyświetl historię edycji)

600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dawid006 napisał:

Używasz SBS Preis? Napisz jak z rozpuszczalnoscia ile sypiesz na 2l i czy potem plyn jest  klarowny czy jednak cos sie wytraca. 

Pozdrawiam 

Aktualnie Dawidzie używam soli jak i ballinga z Preisa.Zastanawiam się jeszcze nad zakupem mikroelementów z Preisa.SBS rozrabiam wg instrukcji czyli 48,75gr na 2 litry RO.Co kilka , kilkanaście dni wstrząsam pojemnikiem z SBS gdyż tak jak piszesz wytrąca się coś z tej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bo rozpuszczalnosc jest tragiczna kh przy tym to pikus.  Mi sie nie udaje go w 100% rozpuscic trzeba bedzie rozejrzec sie za czyms innym. 

Powodzenia z akwarium kiedys moze wpadne zobaczyc przejazdem. 

Pozdrawiam


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dawid006 napisał:

Ok dzieki bo rozpuszczalnosc jest tragiczna kh przy tym to pikus.  Mi sie nie udaje go w 100% rozpuscic trzeba bedzie rozejrzec sie za czyms innym. 

Powodzenia z akwarium kiedys moze wpadne zobaczyc przejazdem. 

Pozdrawiam

To prawda.Słabo się rozpuszcza:)

Jak będziesz w okolicach zapraszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przygodach z dziwnym wyglądem pojemnika z CA+MG postanowiłem z racji używania soli Preis przejść na ballinga również Preis.

Dziś po tygodniu od zmiany prochów pomiary wyszły następująco:

zasolenie 1,024   -   KH  8,6  -    MG  1410   -   CA  500  -   NO3  0,5   -   PO4 niewykrywalne(salifert)

Dozowanie KH na pompie jeszcze zmniejszę aby zejść bliżej wyniku 7,7-8,0

Ca również na pompie zmniejszę,MG nie dozuję w ogóle,może się okazać że wystarczą same podmiany.

Jedno co jeszcze mogę dodać to to , iż teraz w pojemnikach nie zauważam jakiś dziwnych narośli na przewodach gumowych

2I5QQVA.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w toni wodnej w akwarium zauważam drobinki pływające.Postanowiłem "wzmocnić" filtrację mechaniczną o pojemnik z kratki rastrowej w który będzie wypełniony watą , którą systematycznie będę miał zamiar zmieniać.Mam nadzieję że ten patent "wyłapie" pływające drobinki:)

uIV3uRr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wyłapie, ile tej waty naraz umieścisz i jak często masz zamiar zmieniać? Dobra wata jbl i i perlonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyłapie i tak jak u mnie zastąpiło odpieniacz ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, laszek napisał:

Wyłapie, ile tej waty naraz umieścisz i jak często masz zamiar zmieniać? Dobra wata jbl i i perlonowa.

Wata będzie w tych dwóch komorach do których "wchodzą" rury spustowe.Wata zakupiona została z firmy JBL.Zmieniał będę w miarę jej brudzenia.Ciężko mi na dzień dzisiejszy stwierdzić jak często trzeba będzie.Paski włókniny pomiędzy komorą odpieniacza a komorą z siporaxem wymieniam średnio co dwa dni.

4 minuty temu, fresz33 napisał:

Wyłapie i tak jak u mnie zastąpiło odpieniacz ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze o pozbyciu się odpieniacza nie myślę....:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na szybach tworzy mi się brązowawy nalot.Po wyczyszczeniu go około 3-4 dni i szyba ponownie pokryta tym "dobrodziejstwem".

Jest w stanie ktoś podsunąć mi pomysł jak z tym powalczyć?

rJk9zbU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trza by zbić NO3 i PO4,bo są za wysokie?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Peniek napisał:

Pewnie trza by zbić NO3 i PO4,bo są za wysokie?

Ostatnie testy wg Saliferta wskazały na NO3 0,5 a PO4 było niewykrywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert na PO4 się nadaje...


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do tego żeby mniej więcej widzieć co się dzieje w zbiorniku wystarczy...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.