Skocz do zawartości
J@cekWro

Zwiększenie zbiornika pytanie do szklarzy i znawców tematu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na sali szklarz ?

Problem do rozwikłania mam następujący : mam zbiornik 170x85x60h, który stoi krótszym bokiem do ściany czyli wgląda przez 3 szyby.

Pytanie mam następujące ... czy da się zwiększyć go do rozmiaru 170x140x60h, wykorzystując to co jest czyli :

dokleić drugi kawałek dna, dokleić kawałek tylnej szyby przy kominie, wymienić jedną szybę 85cm na 140cm.

Generalnie chodzi o to żeby wykorzystać to szkło które jest i nie stawiać całego od nowa ... oczywiście dostawić z boku kawałek stelaża.

Rysunek poglądowy .. mam nadzieję wiadomo o co mi chodzi :) ... dokleić to co na żółto i wymienić tą przednią zaznaczona na czerwono.

poprawka.jpg.d94f158bf6a8f407a991c521a86fd65a.jpg

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklarzem nie jestem , ale ...  Dno może być dzielone ale nie szyba boczna , (chyba że z wzmocnieniami ).


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ok racja tył tez do wymiany


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej klejeń tym większa szansa że, coś się rozklei ja bym nie ryzykował przy tej ilości wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód i tył do wymiany. Na dnie dodatkowo pasek szkła i będzie dobrze. Tylko czy to się opłaca?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same dobre wieści widzę ale w sumie macie racje... Może i dobrze, żeby mnie zniechęcić i wyleczyć z tego pomysłu ;)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, J@cekWro napisał:

Same dobre wieści widzę ale w sumie macie racje... Może i dobrze, żeby mnie zniechęcić i wyleczyć z tego pomysłu ;)

Nie zniechęcić. Sam pomysł zwiększenia litrażu jest super, tylko w jaki sposób. :yes


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najprościej, najbezpieczniej chyba najtaniej sprzedać i kupić większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej, najbezpieczniej chyba najtaniej sprzedać i kupić większe.
Tak pewnie sie skończy ...

Póki co nie mam jeszcze dobrego pomysłu na postawienie wiekszego na miejscu obecnego... bo ten który mam wcale mały nie jest. Przeraża mnie też ewentualne wnoszenie tego do chałupy, chyba ze mi ktoś to na miejscu sklei

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.