Skocz do zawartości
piotr7

Lybia tessellata - kiedy żeruje

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może błahe ale historia dziwna. Półtora roku temu kupiłem dwa kraby, weszły w skałę i więcej ich nie widziałem, ani kraba ani nawet wylinki, mimo że dosyć często obserwuję zakamarki akwarium (53L) Byłem pewien że już po nich. Wczoraj w nocy, wstając do ślimaka, który wpadł do kaskady i hałasował, oświetliłem kawałek dna i: krab w całej okazałości, już dorosły, piękne ukwiały na szczypcach. Ciekawe czy i drugi żyje.

Jak to wygląda u Was z "widzialnością" tego kraba?

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 54l lybie widzialam często. Wiedzialam, gdzie mieszka i wypatrywalam jej. W 360 tylko w nocy z latarką była szansa ja znaleźć, albo jej wylinki raz na 2 -3 miesiące. Ale jak 2 tygodnie po wylince widzialam na piachu jej resztki nóg, to już wiedzialam, ze tym razem mnie nie nabiera na wylinke i od tamtej pory już jej żywej nie zobaczylam :( mialam samiczke. Im więcej ryb, tym mniejsza szansa dla tej kruszynki, zeby sobie pozyla w akwarium. One i tak zbyt długo nie żyją, ale z tego, co mi się wydaje to lepiej im w małych akwariach że spokojnymi rybami,  jak babki, niz tam, gdzie jest sporo większych ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U tych krabów obowiązuje jedna zasada - żerują zawsze, kiedy nie patrzysz na akwarium ;). To tak żartem, a naprawdę, to można je zobaczyć najczęściej nocą, choć mam wrażenie, że mój im jest starszy, tym rzadziej się pokazuje. Mam go już prawie 4 lata i czasami nie widuję go nawet pół roku (choć często zaglądam do baniaka w nocy z latarką). Jest to niewątpliwie minus, no ale widok, nawet raz na pół roku, unknown enemy :alien: - bezcenny :thumbup:.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w 30 i często nawet w dzień było widać jak sobie chodzi po baniaku. Rzadko się schował tak by nie było go widać.30 mała, ale skała miała bardzo dużo zakamarków.

Edytowane przez Deklus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 200l udało mi sie wypatrzeć jego kryjówkę w skalach i zawsze tam go znajduje a tez myślałem ze zdechł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata to całkiem sporo, ja przez te półtora roku miałem dwa garbiki ale widać dobrze się chował.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotr7 napisał:

4 lata to całkiem sporo, ja przez te półtora roku miałem dwa garbniki ale widać dobrze się chował.

P.

A jak byś jeszcze to przełożył na nasz ojczysty dialekt ...;)


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się wzięło, może system podpowiedzi w tablecie Lenovo?

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.