Skocz do zawartości
MO115

Sen Grammy loreto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie, do naszego zbiornika (115 L) dołączyła 2 dni temu Gramma Loreto. Już po 1 nocy zaczęła wypływać na środek akwarium, chętnie przyjmuje pokarm. Zauważyłam, że dzisiaj wybrała na sen dziwne miejsce i pozycję. Śpi za grzałką w pionowej pozycji. Zaglądam co chwilę i widzę, że przesuwa się powoli w dół. Byłam przekonana, że ten gatunek spędza noce pod skałami gdzie się chowa za dnia. Czy ktoś z Was zauważył podobną sytuację? 

Zwykle włączam grzałkę na noc, ale chyba dzisiaj zrezygnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej trochę czasu. Grzalki nie wyłączaj. Rybka się nie zagotuje. Jak jej będzie za ciepło to znajdzie sobie inne miejsce. 

Moje błazny nocuja przy odpieniaczu i zamiast zwiedzać skały pływają od narożnika do narożnika. 

Niestety z rybkami z hodowli czasem tak jest ze "mają parcie na sylikon" ;) i nic nie poradzisz. Pozostaje liczyć  na to, że jak rybka podrośnie obudzi się w niej instynkt.

Obserwuj i trzymaj za nią kciuki.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gramma jest dość zadziorna, wdarła się do "sypialni" błazenków zajmując grzałkę i musi je gonić, bo niestety mniejszego Nemusia znalazłam przed chwilką na podłodze :( Nie wysuszył się jeszcze, ale chyba nawet usta-usta by tu nie pomogły. Szkoda. 

znacie może  jakieś sposoby na złagodzenie napięcia między rybkami? Wybrałam grammę, ponieważ ma fantastyczne kolory i zapewniano mnie, że łagodny charakter. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś bawiłam się w testowanie tłumaczy online i skopiowałam do tych celów tekst z anglojęzycznej wiki o grammie loreto. 

Jeśli opis jest rzetelny, to wynika z niego, że rybka, choc ogólnie spokojna, to w małych zbiornikach potrafi być bardzo dokuczliwa dla innych ryb w obronie terytorium, które sobie wybierze na swój dom. Być może blazenek naruszył jej terytorium. 

Ale dobra wiadomość jest taka, że pływanie w dziwnych pozycjach, w tym pionowo lub  do góry brzuchem to nic niepokojącego w jej zachowaniu. 

Ja mam slizga, który zawsze śpi pionowo przyklejony bokiem do przedniej szyby, w samym narożniku i zawsze w tym samym miejscu. Tyle kryjowek w skałach, a ryba woli się do szyby przytulic :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dzieli akwarium tylko z jednym błazenkiem, mam nadzieje że nie będzie już rozrabiała :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzior okropny, w 200 l 'upatrzyła' sobie N. magnifice i ta miała fest pod górkę. To nic, że każda mieszkała pod inną skałką. Jak tylko magnifica wychyliła się spod swojej loretka już pędziła ją pogonić. A błazenki olewała. A potem była ospa i magnifica przeżyła a loretka nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.