Skocz do zawartości
smash86

Wybarwienie prostych sps

Rekomendowane odpowiedzi

Podajecie coś specjalnego do wybarwiania korali??

Zmieniłem ostatnio 2 rzeczy w szkle i się lekko popsuły kolory.

1 ) balinga

2 ) dołożyłem światła z 4x39 na 6x39

W tym okresie też znacznie poprawiły się parametry w zbiorniku.

Nie do końca wiem gdzie szukać przyczyny.


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich koralach piszesz?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montipory


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne.

Więcej światła nie powinno spowodować utraty kolorów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolory na digitatach zrobiły się takie pastelowe nie wyraziste. moze to kwestia balinga.

 


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling to minerały do budowania szkieletu. Swiatło między innymi ma wpływ na glony symbiotyczne czyli zooksantelle .

Poczytaj ten artykuł.

https://reefhub.pl/jak-odzywiaja-sie-korale-czesc-pierwsza/


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze troche za duzo swiatla dla montipor. U mnie pod hqi i led, montipory az raziły po oczach soczystymi fluo kolorami. Przy zmianie na mocniejsze swiatlo t5 wszystko sie przypaliło i straciło kolory, 2miesiace tak męczyłem korale, zmniejszyłem ilosc swiatla i to co nie padło po 5 miesiącach zaczyna odżywac

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie marne, ale u mnie seriatipora rośnie w dół. Chyba, że to nowa odmiana - seriatopora płacząca. Chyba jej jest za jasno. Obok i kawałek wyżej stoi milka i rośnie normalnie. Jak widać, rożne korale sps potrzebują różnej mocy mocne światło.22584e3e1533325a91f2201a465f5edf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem prowizoryczne 30W nad 80L , wszystkie korale wyglądały i rosły lux.Po złożeniu 80W  lekko sie przypaliły , i rosły w bok/dół . Po podniesieniu lampy i naklejeniu matowej folii rosną normalnie i dużo lepiej wyglądają   . Akra szczepka 10 cm od lustra wody pod lampą rośnie słabo taka sama szczepka na dnie i z boku zbiornika rośnie dużo szybciej i ma lux kolor .Ewidentnie mają za jasno . 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doda ze rosną w oczach i do góry :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, poprawiłeś parametry, dodałeś światła to i kolory poszły w pastelowe. Niektórzy do tego dążą a inni jak widać piszą że coś jest nie tak..

Daj im czas, u mnie po zmianie światła z chin na ati wszystkie korale sps były białe jakiś czas potem wróciły do siebie.

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem przekonany. Popatrz na tą monti. 74239f5a505430e08284805335ca812f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyblakły dokładnie tak samo  , niestety ciężko stwierdzić co to było bo zmieniłem na raz kilka rzeczy . Wleciało inne światło i inna sól , do tego DSB i refugium weszło w obieg . 
Wydaje się że nabierały koloru gdy mocno zredukowałem spagetti  , za każdym konkretnym cięciem poprawiał się kolor i niebieski i zielony .
Od czasu wprowadzenia ryb ( i zmiany soli ) nabrały koloru jak trzeba ,ilość spagetti już nie wpływa na kolor . A.. podniosłem lampę 10cm i przysłoniłem matową folią . 
 Na foto po lewej obecna barwa a była identyko jak u Ciebie .

0BDCuL0.jpg

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u Ciebie wygląda jakby nutrienty były winowajcą. A w zasadzie ich brak.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, smash86 napisał:

Czyli u Ciebie wygląda jakby nutrienty były winowajcą. A w zasadzie ich brak.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
 

Możliwe , choć ja za krótko mam słone i za dużo zmian po drodze żeby dojść do w miarę poprawnych wniosków .Miałem za to info że brak koloru mógł być spowodowany brakiem mikroelementów które pochłaniało spagetti .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SU1 napisał:

Możliwe , choć ja za krótko mam słone i za dużo zmian po drodze żeby dojść do w miarę poprawnych wniosków .Miałem za to info że brak koloru mógł być spowodowany brakiem mikroelementów które pochłaniało spagetti .

Właśnie trzeba trafić w ten złoty srodek, mikro ale na odpowiednim poziomie bo jak przelejesz to też kolorki pójdą się.. Tak samo oświetlenie, za mało słabe kolory (brązy), za dużo znowuż blakną. Trzeba się wstrzelić w ten złoty srodek, chociaż i tak jeden koral będzie zadowolony a inny mniej. U mnie acropora która stała w miejscu pół roku albo i lepiej teraz ruszyła a hyacintchus który rósł tak że nie nadążałem szczepek robić teraz praktycznie stanął w miejscu :/ 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki przyszły.
Braków nie widać za to są nadmiary.
a5c8bd6a435c784b8bd1170c4028d299.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo miedzi a jak wiemy miedź rozjaśnia korale, lejesz z af jakieś kropelki? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czym należy się martwić to PO4 za wysokie, a miedź w tej ilości nie wpływa na kolor acropora. Spsy potrafią się przed nadmiarem miedzi bronić, wtedy pobierają bardzo dużo potasu. Jak miedź jest mniej w wodzie wtedy oddają potas i to jest problemem. 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne czym należy się martwić to PO4 za wysokie, a miedź w tej ilości nie wpływa na kolor acropora. Spsy potrafią się przed nadmiarem miedzi bronić, wtedy pobierają bardzo dużo potasu. Jak miedź jest mniej w wodzie wtedy oddają potas i to jest problemem. 

To jest konkretna wiedza ktorej przez wiele lat wertowania tysięcy wątków na wielu forach jeszcze nie spotkałem, szacun!
Dziekuje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kropelek amino vitality Energy i Build.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.