Skocz do zawartości
daniel509270

Odpieniacz do 550l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj moźe sprawdź odpieniacz twistman ob 150 lub 200 ,mam 200 polecam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy średniej obsadzie i koralach miękkich brałbym Delteca - to sprawdzony odpieniacz (jednak trochę głośny) Jak nie masz akwarium w sypialni to polecam! Jak chcesz mieć dużo ryb lub iść w  korale twarde to Ati 250 będzie dobry- za tą cenę (pod warunkiem że działa). Te inne w sumie też powinny dać radę sądząc po opisach, jednak są mało popularne i trudno o dobrą recenzję. Buble magnusy ludzie mają w mniejszych akwariach i też sobie chwalą- jednak osobiście nie widziałem by ktoś miał go w 500l


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Schurana 150 z pompa Aquabee UP 2000/1, 38W, 2000 l/h, 3,0 Hmax., b. cicha.

 Wymiary jakie zajmie podstawa (jak na zdjeciach) 17 x 37 x 56 cm (h). Do zdjecia kubka potrzeba jeszcze 1 cm.

Odpieniacz super pieni, ma regulacje poziomu wody w korpusie (odpienianie "mokre - suche"), tlumik powietrza, zawor na wyjsciu, dodatkowe przylacze do np: ozonu.

W bardzo dobrym stanie, cena 950 zl + 40 zl przesylka z Hamburga.

NXD5qT9.jpg

 

S2XmOFM.jpg

 

GWiEsgp.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja polecam Shuran'a 150,duzo sie mowilo o tym ze ten odpieniacz nie wybija planktonu...Jedno jest pewne ze to dobry,mocny,wydajny i cichy skimmer'ek...Warto sprawdzac uzywane na tym forum...Stani,wyprzedziles mnie...

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zwróć uwagę na przepływ pompy odpieniacza, bo te cyferki producentów to chyba losowo są wybierane. Np. Deltec zaciąga 600l/h powietrza a komora reakcyjna ma 150mm średnicy i to chyba nawet niecałe a sugerowany jest do 800-1000l. SC-200 to z kolei 200mm średnicy z mini pompą i max poborem powietrza rzędu 900l/h przy sugerowanej wielkości zbiornika 800l. Ta używka ATI może być chociaż miałem dwa Ati i problemy z pompami, poza tym jakość wykonania tego odpieniacza jak na te pieniądze, powiedzmy średnio. O Bubble Magus się bardzo nie wypowiem, parametry możesz sprawdzić sam a jeżeli chodzi o jego kulturę pracy, faktyczną wydajność itd. to musi powiedzieć ktoś kto go używał. 

Jednakże idąc tropem chociażby dwóch pierwszych odpieniaczy to można powiedzieć, że Twistman INTEGRA-150 też wystarczy w zupełności, komora reakcyjna o średnicy 150mm, pompa Aquabee 2000/1, przepływ powietrza na poziomie 600-1000l/h, no i cena nowego zdecydowanie poniżej 2000zł ;-). Chociaż nie ukrywam, że ja na twoim miejscu wybrałbym OB-200-IN.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do czegoś ci się to przyda ;-)

Edytowane przez rh1no (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba jeszcze trochę się wstrzymam z zakupem i wezmę tego Twistmana 200 dzieki za szybkie odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę polecić schurana co prawda użytkuje 120 w 500 brutto lps/miękkie nabija się 4 rok i decyzji nie żałuje. Niestety z racji że jestem zadowolony nie mam tak wielkiego doświadczenia z odpieniaczami jak niektórzy ale w sumie nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Delteca , przy podobnej objętości akwarium jak Ty planujesz i jestem zadowolony , ładnie pieni , parametry w akwarium dobre, a mam dość doprą obsadę rybną a zarówno sps i lps mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.