Skocz do zawartości
ReefRaf

Hydor Slimskim Nano 135.35 jaka jest prawda?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem mnóstwo postów o odpieniaczu Hydor Slimskim Nano 135.35 i sam już nie wiem co o nim myśleć :huh: 

Dużo osób to poleca i drugie tyle narzeka na problemy z ustawieniem go. 

Wymiary ma super do panelu ale czy warto to kupić i czy faktycznie taki problematyczny. 

Może ktoś używa dłużej i może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim baniaku mam w panelu większą wersję dokładnie tego odpieniacza i spisuje się na prawdę przyzwoicie, ja osobiście nie mam się do czego przyczepić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dokładnie Hydora, ale od prawie roku mój baniak ciągnie na podobnym, tzn. Tunze Comline 9004. Zasada działania jest dokładnie taka sama i problemy były, ale tylko na początku. Jedyny problem, jaki jest, jest taki, że trzeba trzymać w miarę stały poziom wody, bo jak lustro wody opada, to może spaść wydajność i momentami odpieniacz zaczyna siorbać. Poza tym nie bardzo masz w tym momencie kontrolę nad tym, czy odpieniacz pieni na sucho, czy mokro, bo zależy to od poziomu wody. Ja początkowo rozwiązywałem to tak, że co kilka dni w miarę odparowywania opuszczałem pienidło w dół, a po dolaniu odparowanej wody podnosiłem. Było to uciążliwe, ale do przeżycia. Natomiast po instalacji automatycznej dolewki problem rozwiązał się sam i teraz jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem tego Hydora we wcześniejszym zbiorniku - ReefMax. Działał bardzo przyzwoicie - wywalał półsuchą pianę o niebo lepszą niż w fabrycznym odpieniaczu RM-a. Należało mu tylko zapewnić w miarę stabilny poziom wody. Na początku męczyłem się tylko trochę z instalacją - przenosił wibracje na ścianki akwarium i denerwowało buczenie . Poradziłem sobie z tym tak, że dodatkowo odseparowałem go od szkła przyciętymi gumowymi przyssawkami


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ziembol napisał:

Witam. Miałem tego Hydora we wcześniejszym zbiorniku - ReefMax. Działał bardzo przyzwoicie - wywalał półsuchą pianę o niebo lepszą niż w fabrycznym odpieniaczu RM-a. Należało mu tylko zapewnić w miarę stabilny poziom wody. Na początku męczyłem się tylko trochę z instalacją - przenosił wibracje na ścianki akwarium i denerwowało buczenie . Poradziłem sobie z tym tak, że dodatkowo odseparowałem go od szkła przyciętymi gumowymi przyssawkami

No właśnie dużo czytałem o tym że huczy strasznie. Akwarium mam w pokoju gdzie się śpi i decybele mają dla mnie duże znaczenie. 

Z tego co czytałem zarówno hydror czy tunze do tej wielkości zbiornika na początku wymagają trochę zabawy by je ustawić ale potem oba ładnie chodzą.

Z tym że tunze podobno jest jednak cichszy. 

Z tydzień czytałem o 4 pasujących odpieniaczach i jednak tunze 9004 wpakuje chyba do 64 l

Przy hydroże boję się że będzie za głośny.

Edytowane przez ReefRaf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważasz Tunze 9001? właśnie go odpaliłem, przy koralii nano nie słychać go nawet z 1m.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ReefRaf napisał:

Z tydzień czytałem o 4 pasujących odpieniaczach i jednak tunze 9004 wpakuje chyba do 64 l

Według mnie będzie za duży, ten odpieniacz pasuje tak od 100 litrów. Do 64l daj 9001, będzie w sam raz. Chodzi mi oczywiście o wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację:) 9001 kupię szczególnie że jak @piotr7 mówi że z metra bo nie słychać. 

9004 rozwazalem głównie że względu na głośność. Podobno cichszy jest jeszcze cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.