Skocz do zawartości
kamil240593

240 l w obiegu Strzelin, Dolny Śląsk

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie ostatnio mocno nad rostratusem na pol etatu. i kilka krewetek wundermani myślę . ewentualnie zamiast chelmona brzydal. ale rowniez na pol etatu. boje sie o podgryzanie zoa . a chce ich miec mase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lub wypożycz jedną z wymienionych ryb, żeby pozbyć się aiptasi. Potem oddaj, sprzedaj i kup krewetki. To powinno być dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z dzisiaj. troche przestawilem skale aby mi3c wiecej miejsca na korale i delikatnie poprawic cyrkulacje. robilem dzos testy na NO3. wyszlo prawie zerowe. takze bardzo zadowolony . bo to moje dotychczas największe osiagniecie. nawet mandaryn się kreci na widoku od wczoraj. 

20171027_131430-1548x2064.jpg

20171027_131415-1548x2064.jpg

20171027_131405-2064x1548.jpg

20171027_131316-2064x1548.jpg

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony zjadają Ci No3 ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie tez myslalem. i pewnie tak jest. ale mnie to nie przeszkadza. niedługo pojawia sie 2 nowe kraby, cos poszarpia. no i zmontuje ten sterownik od magu do lampy. mysle ze ustabilizowanie swiatla duzo da. i tak glony juz praktycznie zanikaja. zerknij pare postow wstecz. istna dżungla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać od ostatniej aktualizacji mam wrażenie, że glonów przybyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze byl moment ze juz bylo mniej . ale zaczalem przestawiac skale na rzecz cyrkulacji. i po tamtych zabiegach troche moze nawrocilo. zobaczymy za jakis czas. bo dolozylem troche konkurencji dla glonow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odsunął skały od boków szyb, bo będzie problem z cyrkulacją i martwe strefy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobie zdjecie z lepszej perspektywy i lustrzanka to dostrzezesz ze skala ze sciana sie styka w jednym miejscy na powierzchni ok 25x30 cm a nawet mniej podalem na wyrost. mysle ze teraz ustawienie opytmalne, troche juz przestawialem skale . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_2045.thumb.jpg.b927b3f8a5d6d92241a868092cabe18f.jpgodświeżam ... Trochę się pozmieniało, doszła obsada mała choć zapewne kontrowersyjna. Powiększyłem sumpa, mam przez to malutkie zaplecze na małe DSB i Refugium, ale o tym kiedy indziej (plany odległe). Pewnie znajdzie się masa hejterów, ale zdania są podzielone co do opinii na temat obsad . Wpadło do zbiornika kilka korali ( nie pamiętam którymi się chwaliłem) i parę rybeniek (Chelmon Rostratus, Gobiodon Okinawae i Zebrasoma Scopas), z których jestem mega zadowolony, ale co do ich losu jak i losu mego akwarium nic nie jest przesądzone. pozdrawiam i czekam na opinie te pozytywne i nie tylko :D

IMG_1959.jpg

IMG_1985.jpg

IMG_2045.jpg

IMG_2051.jpg

IMG_2059.jpg

IMG_2696.JPG

IMG_2737.JPG

IMG_2726.JPG

IMG_2807.JPG

IMG_2817.JPG

IMG_2854.JPG

IMG_2887.JPG

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem myślałem. Plagę już mam. Dlatego obsadę zasilił Chelmon i dwie keukenthalii (o których nie wspominalem). Myślę żeby dorzucić jeszcze dwie krewetki. I zobaczymy zczasem jak moje plany mają się do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 49 litrach brutto jedna krewetka wykosiła aiptasie. Poprzednio miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi i obie okazały się skuteczne. To myślę, że te dwie krewetki i chelmon powinny dać radę uporać się z aiptasią w Twoim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję. Krewetek nie widać niestety. A wiadomo że "jemy oczami".. Chelmon wpadł przypadkiem. Znaczy przypadkiem. Marzyłem o nim i musiałem coś zrobić z aiptasia. Więc się nie zawachalem.Robi ogromne wrażenie. Niby jest na pół etatu ale zobaczymy. Ciągle mnie korci na coś większego zanim będę miał już swoje metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kuekenthali też była praktycznie niewidoczna, wychodziła tylko do jedzenia. Teraz mam boggessi i ta jest stale na widoku. Zobacz sobie w tym temacie jak siedzi mi na ręce 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem dzisiaj jakie fajne fotki powrzucałeś , postaram się w nocy polookać co się dzieje w baniaku. może dojrzę którą choć do tej pory się jeszcze nie udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem, w którym miejscu moja kuekenthali jest ukryta i w to miejsce podawałem pokarm i wychodziła do jedzenia, aż któregoś dnia nie wyszła. Wtedy wiedziałem, że już jej nie ma, odeszła na wieczną rafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jej podawałeś ?. szczerze to rozkminiałem to że może być tak że będę myślał czy tam pisał że mam krewetki. a rzeczywistość może być inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki przy okazji karmienia ryb solowiec, unimix morski, lasonogi, czerwony plankton to pod wieczór i może coś suchego zjadła jak karmię z rana. Obecną też dokarmiam, ale ta się nie ukrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zacznę upychactroche mrożonek między skałki. I wzmorzę nocne obserwacje. Może uda mi się je w końcu dojrzeć i zlokalizować miejsce w którym chillują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelmona zostaw na cały etat bo jak tylko go zabraknie aiptasia wróci:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też.  Dwie keukenthalii.  Ale mimo wszystko Chelmonem jarają się teraz znajomi. A już na pewno ja. Chyba ciężko było by mi się go pozbyć, prędzej rozmyślań nad większym zbiornikiem. Zauważyłem zniknięcie kilku różyczek więc chyba idzie to w dobrym kierunku. Do tego zebrasoma ciągle pływa z Chelmonem. Raźniej im. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aiptasie, te widoczne też nie znikły wszystkie na raz. Pierwszego dnia od wpuszczenia krewetki znikła jedna, po tygodniu może trochę dłużej wszystkie mniejsze w przeciągu doby. Została jedna najwieksza i ta też w końcu znikła po około trzech tygodniach, ale tej trochę pomogłem bo ją uszkodziłem i krewetka w końcu też ją zjadła. Na razie aiptasi nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.