Skocz do zawartości
kamil240593

240 l w obiegu Strzelin, Dolny Śląsk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek
6 godzin temu, maciej01 napisał:

To może escenius bicolor i salarias razem?

Myślałem o tym, ale nie widziałem takiego połączenia. Prawdopodobnie się zatłuką. Obatawiam że salarias wygra. Byłbym wdzięczny za jakiś filmik gdzie te rybki są razem. Ja mam garbika który skubie glon jak pokolec, łapie żywu ze skał jak mandaryn i gania nowe jak rasowy garbik :)

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salarias nie za bardzo pasuje do mojej wizji akwa, owszem na poczatku byl brany pod uwagę ze wzgledow swojej uzytecznosci. Ale niestety dla niego, szukam kolorowych rybek. ale znalazlem kiedys fajne kolorystycznie salariasy. ale nie moge dorwac ich na miejscu a do przesylek z erybki nie jestem przekonany. podpytam Konrada z CoralHouse ,moze cos sie uda wymiodzic. nie ukrywam ze bylbym zadowolony gdyby sie udało.  ale na te chwile i tak pierwsze rybki do przyjscia to bicolor bo jest na stanie i jakas babeczka. plus krabik kolejny.

Salariasy:

fot 1-snowflake blenny 

fot 2 salarias ramosus

starry-or-snowflake-blennie-salarias-ramosus-rinca-komodo-national-E45YT3.jpg

3174.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coralhouse dostaje ryby pod koniec miesiąca, tak koło 25, ale trzeba się dowiedzieć dokładniej. Jak dasz wcześniej znać to ci zamówią.


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to miałem na mysli zeby podpytac o mozliwosc zamówienia na przyszłość . mnie sie nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, laszek napisał:

Myślałem o tym, ale nie widziałem takiego połączenia. Prawdopodobnie się zatłuką. Obatawiam że salarias wygra. Byłbym wdzięczny za jakiś filmik gdzie te rybki są razem. Ja mam garbika który skubie glon jak pokolec, łapie żywu ze skał jak mandaryn i gania nowe jak rasowy garbik :)

W jakimś temacie ktoś pisał, że ma salariasa i esceniusa w jednym akwarium, ale jest za dużo tego wszystkiego na forum żeby znaleźć gdzie to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kamil240593 napisał:

salarias nie za bardzo pasuje do mojej wizji akwa, owszem na poczatku byl brany pod uwagę ze wzgledow swojej uzytecznosci. Ale niestety dla niego, szukam kolorowych rybek. ale znalazlem kiedys fajne kolorystycznie salariasy.

to ja polecam Blenniella chrysospilos. wygląda przepięknie. jakby co w moim wątku są zdjęcia mojej "krówki", słabe ale i tak oddają urok biało-czerwonej króweczki :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20171008_175552-2064x1548.thumb.jpg.4ffdd551d0c314135fc05002e53f448c.jpgjak zobaczylem pomyslalem to co napisales . Przepiękna.  nie wiem czy to przypadkiem nie rybka ktorej szukalem, choc myslalem ze to babka.bardzo mi sie podoba 

20171008_175504-2064x1548.jpg

20171008_175534-2064x1548.jpg

20171008_185955-2064x1548.jpg

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat aiptasiee towarzysza prawie od samego poczatku. zamierzam wziac sie za nie niebawem. lecz musze dowiedziec sie jak to kest w kwestji krewetek. ktore moge trzymac razem i jak to sie ma wzgledem 4 krabow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil ja się zgubiłem

:)

 ten ogród holenderski to Twoje akwarium czy tak przy okazji wrzuciłeś jakieś fotki :)

jest tam jakieś życie typu kraby ryby? czy to na razie dojrzewa?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki względem krabów ma się nijak, ale krewetki i krewetki to nie wiem. Kup jakieś krewetki na aiptasie, a potem będziesz myślał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. mozna sie zgubic ale wystarczy przeczytac pierwszy post i wszystko jasne. teraz akwa stoi w takim setupie od ponad 2,5 msc (po dwóch "szybkich" lecz monotonmych przesiadkach), na pewno nadal dojrzewa ( juz prawie wycofalo calkiem cyjano). NO3 trzyma się na poziomie ~10 przez ostatnie poltora msc. mam juz:

2 blazny( sa razem od przelomu kwietnia i maja) , mandaryna, 2 kraby, euphylie, capnelle ,mase slimakow wieloszczetow i innych tudzież mase aiptasii.

ryby maja sie dobrze od samego poczatku , jedyna strata to quadri , mala caulasthorea i euphylia.

Ten haha "ogrod holenderski" jest moim zdaniem jak i nie tylko moim, wynikiem zle ustawionychh pór świetlnych (dla mnie to na razie caly urok akwa). ale spokojnie patrze w przyszlosc poniewaz dopiero poznaje ten piekny swiat i chociaz mam na co popatrzec, jak sie zmienia.Co do aiptasii ktora na razie dodaje temu akwarium zamiast ujmowac, powiem ze nie przejmuje sie az tak bardzo, sa slimaki bodajze berghie ktore zywia sie tylko aiptasiami a potem gina z glodu. Na razie to tylko teoria, ale zamierzam to sprawdzic.

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak aiptasia się bardzo rozpleni to berghi będziesz musiał zatrudnić całą armię. Jenda sobie na pewno nie poradzi a ślimak tani nie jest. Co do krewetek, u mnie 3 sztuki wundermanii wogóle sobie nie radziły(rozwiązanie też nie tanie). Podowiadam, zatrudnij na stałę brzydala albo innego zjadacza. Na stałę, bo u mnie dopóki brzydal był to nie było aiptasi, a jak wyskoczył z akwa to po dwóch tygodniach nawrót tej gangreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o brzydalu na nie. cho nie podoba mi sie az tak bardzo. ale zaczne bardziej nad tym rozmyslac. w sobote jade do Coral house i wezme 2 wundermani zobacze jak sobie poradza a potem najwyzej brzydala.

pytanko : Czy slyszeliscie o tym zeby kłuć Aiptasie odrobiną octu w trzon. podobno pomaga ale chcialbym uslyszec opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak można kłuć octem w trzon. Nie, nie pomaga:) środki które możesz kupić w sklepie do kłucia aiptasii wszystkie są na bazie octu, kwasku cytrynowego lub sody.,chyba że będziesz kuł co dziennie. Mnie nie wyszło. dwie krewetki sobie podaruj, nic nie zrobią z takim dużym ukwiałem więc szkoda pieniędzy. oglądać je też jest kiepsko bo to zwierzęta nocne. nie zeskrobuj ukwiała śrubokrętem bo jeszcze bardziej się rozsieje. Brzydal - mnie też się nie podoba i to wogóle, ale miałem trzy i wszystkie jadły aiptasie. Jeśli nie brzydal to może chelmon rostratus, małego możesz wpóścić. Ryba jest przepiękna i świetnie radzi sobie z różyczkami. Niestety trudna w utrzymaniu. u mnie wytrzymał miesiąc w 200 L. Znajomy w 1000 l. przerobił 6 chelmonów z różną długością życia. Jeśli dobrze pamiętam to chyba 2 lata najdłużej. Podobno z różami dobrze radzi sobie chaetodon auriga, ale poradzi sobie też z koralami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz dobrze ze mnienformujesz bo podobaja mnie sie inne krewetki wiec nie pakuje sie w wundermani a co do brzydala to bardzo rozwazam, choc nie powiem, chelmon bije go na głowę.  Ale czy 200l to nie za mało dla rostratusa? czy tak jak z zoltkiem rok-1,5 i out ?

 

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chelmon żył 3dni i zgon. Podobno tak mają że bez ostrzeżenia i wyjaśnień, zgon

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zeskrobiesz, zgnieciesz, zniszczysz te twoje duże aiptasie to się ich pełno rozsieje i wtedy krewetki bez problemu poradzą sobie z plagą. Krewetki zjadają mniejsze egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis do obsady dolaczyl ecsenius bicollor i babka puellaris. sliczne stworzonka. za tydzien dolacza dwa kraby mitraxx zielony i czerwony. 

co do aiptasii ciagle rozmyslam co z nimi i jeszcze nic mie postanowilem .dam sobie chwile czasu. ale jest pare fajnych podpowiedzi na pewno cos wymyślę. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy wiesz co tez tak myslalem .ale dzis w coralhousie dostalem innfo zd beda mitraxy zielone i czerwone. sam sie zdziwilem .. powiedzialem to samo co Ty. a dostalem odpowiedz ze to ta sama rodzina inny gatunek, praktycznie wyglada tak samo. dopytam w nastepnym tygodniu co to dokladnie za gatunek . ale robi wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne. jednak jest czerwony mitraxx, ja pokręciłem . i oba pakuje do akwa niech wycinaja powoli las :P

20171014_141913(0)-1548x2064.jpg

20171014_141756-2064x1548.jpg

20171014_141735-1548x2064.jpg

20171013_235522-2064x1548.jpg

20171011_235615-1548x2064.jpg

Czy ktos mógłby mnie upewnic że na ostatniej fotografii widac algi czerwone?

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aiptasie musisz coś też wynaleźć bo powoli się robi gęsto.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.