Skocz do zawartości
kogucik76

Reaktor spaghetti do 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym prosic o pomoc. Planuje zakup reaktora spaghetti do mojej kostki 30L. Jak go podlaczyc do akwarium? Posiadam tylko kaskade FZN-3 i osobna dolewke automatyczna LevelAutomatic eye w osobnym baniaku. Jak to wszystko sensownie polaczyc ? B)

Edytowane przez kogucik76 (wyświetl historię edycji)

14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę  np: MK-800 ,trochę węża , i kolanka do podłączenia zbiornika .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak to wszystko polaczyc ? Dolewke i reaktor ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka sobie , kaskada sobie , nic nie ma do podłączenia reaktora z pompą .

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, kogucik76 napisał:

Planuje zakup reaktora spaghetti

kup któryś np. z tych filtrów przepływowych https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Pacific-Sun-Filtr-fluidyzacyjny-reaktor-na-media-filtracyjne/5256

taśmę led z zasilaczem na allegro,  jak kolega wyżej napisał pompę MK ale nie 800 a 650 :) https://allegro.pl/kategoria/filtry-czesci-i-wklady-90101?string=Aquael MK-650&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-hou-1-1-0905

 i węże do połączenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, silvia napisał:

pompa nie musi - wystarczy rurka która zassie wodę

np takie https://allegro.pl/kategoria/filtry-czesci-i-wklady-90101?string=ZESTAW RUREK PRZELEWOWYCH&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-hou-1-1-0905

pompa MK może pracować poza zbiornikiem - dlatego ją polecamy :) 

czyli pompe za rurka ssącą przed reaktorem ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, kogucik76 napisał:

czyli pompe za rurka ssącą przed reaktorem ?

nie ma znaczenia przed czy po jak Ci wygodniej

można na wiele sposobów

multikani_montaz.jpg

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, silvia napisał:

MK ale nie 800 a 650

Nie wiem jak płynie z 650 ale 800 setka heh , po wężach to ma z 200L przepływu  .Ogólnie jak na "pusto " przemieli 400 to będzie wyczyn ,zresztą ma 6W więc ... 
Lepiej daj pompę przed reaktorem bo jak ci wleci spagetti to będzie niepotrzebne rozbieranie . I nie zapomnij że wlewka wylewka z zbiornika musi być z tworzywa sztucznego . 
Jak dokupisz słoiki  to możesz wywalić kaskadę  . 
Zestawy chodzą po 100 -140 pln  , za pięć słoików ,pompę i węże dałem 120 pln . (używka) 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, SU1 napisał:

Nie wiem jak płynie z 650 ale 800 setka heh , po wężach to ma z 200L przepływu  .Ogólnie jak na "pusto " przemieli 400 to będzie wyczyn ,zresztą ma 6W więc ... 

Od lat w zbiorniku 54l (słodkim) mam MK 650 i filtr MultiKANI - spokojnie daje radę i to tak że musiałem założyć deszczownicę bo robiło "pralkę"

jeśli reaktor będzie na tym samym poziomie co zbiornik to może i zawór by się przydał :) bo zalecany przepływ przez reaktor to jakieś 400l/h

12 minut temu, SU1 napisał:

Lepiej daj pompę przed reaktorem bo jak ci wleci spagetti

nie wleci - bo tam są sitka i gąbki (przynajmniej w tym filtrze co proponowałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

Od lat w zbiorniku 54l (słodkim) mam MK 650 i filtr MultiKANI - spokojnie daje radę i to tak że musiałem założyć deszczownicę bo robiło "pralkę"

jeśli reaktor będzie na tym samym poziomie co zbiornik to może i zawór by się przydał :) bo zalecany przepływ przez reaktor to jakieś 400l/h

Miałem w morskim 40L , i woda ledwo ruszała  ,1,5 m rury 20'  .No chyba że ktoś mi podmienił na wirnik z 650 hehe . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, SU1 napisał:

Miałem w morskim 40L , i woda ledwo ruszała  ,1,5 m rury 20'  .No chyba że ktoś mi podmienił na wirnik z 650 hehe . 

wysokość jednak robi swoje - podobne/identyczne pompy były na 12V - ciśnieniowe i podnosiły na 4m .. ale jakoś zniknęły z rynku (mam taką :) )

HPP-600

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim reaktorze mam taki prefiltr. W zestawie pompka i wylewki. 

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-hw-602b-akwarium-30-80l-prefiltr-i6868585512.html?reco_id=75f831eb-9d6f-11e7-87e0-246e96321b20&ars_rule_id=201

Musisz dać przed reaktorem jakąś filtrację bo na glonie zatrzyma się cały syf który pompka zaciągnie ze zbiornika. Wszystko zacznie gnić i zamiast czyścić wodę to twój reaktor stanie się źródłem fosforanów i azotanów.

Zerknij na mój temat

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Darek85 napisał:

Ja w swoim reaktorze mam taki prefiltr. W zestawie pompka i wylewki. 

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-hw-602b-akwarium-30-80l-prefiltr-i6868585512.html?reco_id=75f831eb-9d6f-11e7-87e0-246e96321b20&ars_rule_id=201

Musisz dać przed reaktorem jakąś filtrację bo na glonie zatrzyma się cały syf który pompka zaciągnie ze zbiornika. Wszystko zacznie gnić i zamiast czyścić wodę to twój reaktor stanie się źródłem fosforanów i azotanów.

Zerknij na mój temat

 

A co masz wlozone do prefiltra? Jakbym tam wlozyl siporax ktory mam w kaskadzie i pozbyl sie wtedy kaskady ? Chulaloby ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W prefiltrze są gąbki albo "wata" i ma zadanie oczyścić mechanicznie wodę żeby w reaktorze się syf nie zbierał, w tym projekcie kolega potrzebował też pompę (o ile dobrze pamiętam) więc ma 2in1

Tobie wystarczy jak na rurkę zasysającą dasz koszyk zasysający i jakąś gąbkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, silvia napisał:

W prefiltrze są gąbki albo "wata" i ma zadanie oczyścić mechanicznie wodę żeby w reaktorze się syf nie zbierał, w tym projekcie kolega potrzebował też pompę (o ile dobrze pamiętam) więc ma 2in1

Tobie wystarczy jak na rurkę zasysającą dasz koszyk zasysający i jakąś gąbkę

Wiec pozbywajac sie kaskady wystarczy mi tylko prefiltr z gabka i reaktor ? 


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo raczej by pozbyc sie kaskady i zastapic ja prefiltrem i reaktorem


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, kogucik76 napisał:

Mi chodzilo raczej by pozbyc sie kaskady i zastapic ja prefiltrem i reaktorem

prefiltrem w sensie tm kubełkiem ? - jak braknie prądu to ... zatruje wodę

a reaktor musiał by być spooooro większy ... - on ma wspomagać filtrację a nie ją zastąpić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle mysle, bo chcialem pozbyc sie kaskady w ktorej jest siporax i wata. A jakby to wlozyc do prefiltra ? Chulaloby ?

15 godzin temu, SU1 napisał:

Nie wiem jak płynie z 650 ale 800 setka heh , po wężach to ma z 200L przepływu  .Ogólnie jak na "pusto " przemieli 400 to będzie wyczyn ,zresztą ma 6W więc ... 
Lepiej daj pompę przed reaktorem bo jak ci wleci spagetti to będzie niepotrzebne rozbieranie . I nie zapomnij że wlewka wylewka z zbiornika musi być z tworzywa sztucznego . 
Jak dokupisz słoiki  to możesz wywalić kaskadę  . 
Zestawy chodzą po 100 -140 pln  , za pięć słoików ,pompę i węże dałem 120 pln . (używka) 

Jaki komplet sloikow dokladnie dokupic ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kubełek działa dobrze póki ma zasilanie (prąd), jak stanie to zaczynają się procesy gnilne (brak natlenionej wody), jak wraca zasilanie - kubełek "wypluwa" do zbiornika to czego na pewno tam sam byś nie wlał - kaskada pod tym względem ma przewagę - jest otwarta i jest dostęp do tlenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz calkiem zglupialem :( kaskada plus prefiltr i reaktor do tak malej kostki ? Myslalem ze zastapie ja czyms innym bo szpeci wyglad a i nie ukrywam ze reaktor by sie przydal bo NO3 strasznie wysokie.


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamiast kubełka/prefiltra - daj gąbkę na rurce - pisałem wyżej i gąbka będzie prefiltrem :)

robisz tak - rurka + koszyk zasysający

60299.jpg

a na koszyk dobierasz pasującą gąbkę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.