Skocz do zawartości
Gość laszek

Doktorek i chrysus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Tak jak w temacie. Ma ktoś takie połączenie. Jezeli tak, to jaki litraz i kto był bardziej agresywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam ponad 200l i mam te rybki. Są młode i niekonfliktowe a tym bardziej doktorek który przecież wszystkie rybki "kocha" czyścić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie obie pływały w 144l, chrysus jak podrósł to poszedł do 350l kolegi, ale razem pływały rok i kompletnie się olewały.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 360 zupełnie się olewaly. Doktorek był pierwszy i nie dreczyl malutkiego chrysusa po wpuszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Doktorek nie ma natury wojownika ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim akwarium takie rybki i patrząc jak pływały konfliktu nie było.Przez jakieś 2 lata kupiłem ze 3-4 doktorki ponieważ znikały a dokładniej wyskakiwały ale tylko wtedy jak nikogo nie było w domu.Czemu wyskakiwał nie wiem może dlatego że były 2 wargacze.

Teraz mam już prawie rok samego doktorka i jeszcze pływa nie wyskoczył


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Doktorek nie ma natury wojownika ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Szkoda, że mojego nie widziałeś w akcji... niemal zabił leucotaenie tuż po wpuszczeniu i atakował nowego pterapogona. przyklad innego doktorka: oddałam jedna moja ptereleotris evides koledze, bo u mnie druga evides ją tlukla. Po wpuszczeniu chrysus i doktor ją tak gonily, ze po kilku minutach wyskoczyla z akwarium :( na szczęście kolega zabrał z podłogi i dał do sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jestem w szoku ;) mój doktorek wchodzi nawet babce sexgutacie pod skrzela a reszta rybek kładzie się bokiem w toni żeby im rewizję zrobił heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktory bywają agresywne do ryb o podobnym pokroju ciała/ubarwienia, to że u Niki prawie zakukała babkę to nic dziwnego, bardzo podobne. Dawno temu miałem ochotę na magnificę i tak uczyniłem, doktorek zrobił sieczkę z rybki w kilka minut - nie dało się nic zrobić. Konkurencja jest silniejsza.

 

Ale w stosunku do innych wargaczy typu Halichoeresy, Cirihablusy to są ok :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, one są agresywne tylko dla niektorych gatunków, pholidichtys leucotaenia w młodocianym ubarwienie nawet nie próbuj wpuszczać, bo zabije. Decyduje kolor/kształt ciala /kontrastujace pasy i nie wiem, co jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I indywidualizm :) do znajomego baniaka były wpuszczane magnificy i tym razem inny doktorek olał. Miałem kiedyś w 12tysi doktorka, który nie cierpiał Arothronów, podgryzał im brzuchy (mają brzuchy w biało-czarne pasy) i tylko w tym miejscu, na szczęście skubańca złapałem i innego wpuściłem i jest normalniejszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.