Skocz do zawartości
PAdam

Sól Red sea coral pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małą zagwozdkę z tą solą, kupiłem dziś wiadro 7kg i po otwarciu okazało się że folia jest uszkodzona (małe przerwanie) ale zdziwiło mnie to iż nie jest hermetycznie zapakowana, chodzi o samą folie ,miałem wcześniej IO 4kg (karton) ale worek foliowy był zgrzewany , a tu w  wiadrze po prostu worek foliowy nie zabezpieczony w żaden sposób. Może nie potrzebnie ale to budzi podejrzenia

Czy w wiadrach tak jest i nie ma się czym przejmować

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w wiaderkach, worki nie są zgrzewane tylko spinane specjalną spinką. Jeżeli sól jest sypka nie masz się czym przejmować 

Edytowane przez mt4m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta była tak jakby skręcona ręką,raczej nie widziałem żadnej spinki, ale już mnie trochę pocieszyłem.

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Użuwam tej soli i wszystkie 7 kilowe wiadra były pakowane właśnie w ten sposób, zabezpieczeniem jest klips na wieku a sama sól znajduje się w folii bez zabezpieczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Było sporo odpowiedzi na temat tej soli. Znajdziesz je tutaj:

http://nano-reef.pl/forums/topic/38690-sól-red-sea-coral-pro-salt/

Znajdziesz tam tez moje pytania i wątpliwości odnośnie opakowania, na które dostałem wiele odpowiedzi od tutejszych forumowiczów - post z 28 kwietnia 2016

Na dzień dzisiejszy nadal jestem sceptycznie nastawiony do tejże soli, nie "siadła" mojej kostce. Na szczęście kończę wiadro i wypróbuję innej.

Tak przy okazji.... poleci ktoś jakąś? Szukam opinii na temat soli KORDON CORAL SEA COMPLETE Z AMQUEL'EM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 godziny temu, PAdam napisał:

Witam

Mam małą zagwozdkę z tą solą, kupiłem dziś wiadro 7kg i po otwarciu okazało się że folia jest uszkodzona (małe przerwanie) ale zdziwiło mnie to iż nie jest hermetycznie zapakowana, chodzi o samą folie ,miałem wcześniej IO 4kg (karton) ale worek foliowy był zgrzewany , a tu w  wiadrze po prostu worek foliowy nie zabezpieczony w żaden sposób. Może nie potrzebnie ale to budzi podejrzenia

Czy w wiadrach tak jest i nie ma się czym przejmować

Pozdrawiam

Tak własnie jest pakowana ta sól, używam tylko tej soli i wszystkie wiadra są tak pakowane, jedynie na pokrywce od wiadra jest plomba - tak samo jak wiadra z farbą. Sól jest bardzo dobra, u mnie sprawdza się znakomicie - stosuję tylko tą sól. Przy tej soli nie ma problemu z plagami.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tank_kiler napisał:

Cześć!

Było sporo odpowiedzi na temat tej soli. Znajdziesz je tutaj:

http://nano-reef.pl/forums/topic/38690-sól-red-sea-coral-pro-salt/

Znajdziesz tam tez moje pytania i wątpliwości odnośnie opakowania, na które dostałem wiele odpowiedzi od tutejszych forumowiczów - post z 28 kwietnia 2016

Na dzień dzisiejszy nadal jestem sceptycznie nastawiony do tejże soli, nie "siadła" mojej kostce. Na szczęście kończę wiadro i wypróbuję innej.

Tak przy okazji.... poleci ktoś jakąś? Szukam opinii na temat soli KORDON CORAL SEA COMPLETE Z AMQUEL'EM

Jak chcesz przejść na tanią sól to masz sprawdzoną przez wielu Blue Treasure, o której co niektórzy pisali, że można wysadzić zbiornik. Ja ją używam od prawie 2,5 roku i akwarium jakoś się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja polecam sól firmy Kordon z amquelem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w porządku, już miałem  jechać i wymieniać. Teraz powoli przechodzenie na nową sól, na IO miałem niskie kh, liczę że na tej się poprawi.

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tank, 

ja używam tej soli i jest ok. 

Wcześniej miałem tą polską i się nie rozpuszczała długo, a na koniec paprochy jakieś białe nierozpuszczalne się wytrącaly. Tu tego nie ma. 

Po miedzy tymi solami miałem bogatą tropic marin bio, ale droga. 

Teraz kupie RC bo chwalą w testach i może na niej zostane jak się sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem tej soli, niestety miała za wysokie parametry kh powyżej 12, na testach icp wychodziło sporo alu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.