Skocz do zawartości
AmonS

Przygotowywanie i przechowywanie mrożonego planktonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Mam może banalne pytanie ale nie znalazłem na nie odpowiedzi :(.

Podaję mrożony zielony i czerwony plankton. Tyle że 1 kostka starcza mi na ponad tydzień (54l akwarium) :/.

I teraz pytanie... czy można rozpuścić całą kostkę z wodą RO/DI i trzymać np przez ten tydzień w chłodziarce (nie w zamrażalniku)??? Czy zepsuje się w ten sposób? Bardzo irytuje mnie skrobanie nożykiem zwłaszcza zielonego bo raz że to czasochłonne a dwa brudzi jak cho*** wszytko XD

Pozdrawiam,

Maks.

Edytowane przez AmonS (wyświetl historię edycji)

b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie sie psuć ale jak tydzień tylko chcesz trzymać jedna kostke w lodówce to powinno byc ok, tylko bym płukał każdorazowo na sitku

a jak amsz 3 akwaria to nie lepiej ci dac reszte rybą w słodkowodnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularna metoda przygotowania mrozonek jest rozmrazanie i ponowne zamrazanie.

Mozesz smialo rozmrozic plankton w lodowce, wymieszac ze swieza RO i zamrozic nowe porcje w wyplukanym blisterze.

Btw nasze jedzenie, przykladowo surowe mieso na kotlety tez mozna ponownie zamrazac, pod warunkiem zachowania odpowiednich procedur, ale to nie to forum.B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

po prostu nożem odkrawam kawałek kostki i ten kawałek rozmrażam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, AmonS napisał:

Bardzo irytuje mnie skrobanie nożykiem zwłaszcza zielonego bo raz że to czasochłonne a dwa brudzi jak cho*** wszytko 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłupuję nożem odpowiedniej wielkości kawałek mrożonki i rozmrażam, reszta wraca do zamrażalnika. Nie widzę w takiej metodzie żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( 
chyba moja zamrażarka pracuje zbyt mocno xD albo mam nie ostre noże bo nie idzie mi to zbyt dobrze ...

z drugiej strony odciąć 1/5 kosteczki nie jest łatwo XD 

Pokombinuję chyba z rozmrożeniem podzieleniem na odpowiednie porcje i zamrożeniem ponownym.

Dzięki za odpowiedzi ;) 

 

Pozdrawiam,

Maks


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam mało rybek i miałem podobny problem.

Robię tak: raz na miesiąc przygotowuje sobie mrożonki, w ten sposób że rozmrażam kilka rodzajów (lasonogi, artemia, czerwony plankton, jaja krabów itp), płukam i rozdzielam do zużytych foremek po pokarmie. Następnie je zamrażam. W ten sposób mam małe kosteczki zawierające różne pokarmy, które codziennie rozmrażam i karmię nimi rybki. Dodatkowa zaleta tej metody - pokarm można podawać bez płukania, już jest przepłukany.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciąć 1/5 z kostki moze nie jest łatwo ale możesz przeciąć kostkę na pół potem na ćwiartki i juz masz praktycznie porcje na Twoje zapotrzebowanie. Jeśli Twoje noże i z tym sobie nie dadzą rady proponuję zębami ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt smaczne i brudzi zęby


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy warto podawać plankton ? Więcej z tym zachodu niż jest to warte. 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.