Skocz do zawartości
human_87

Pudełko przelewowe / wymiary / poziom wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Szukam dokładnych wymiarów pudełka przelewowego firmy Blau lub AquaTrend. Niestety producenci podają tylko wymiary zewnętrzne samych pudełek. Niestety to nie wystarczy. Aby mieć 100% czy zadziała takie pudełko u mnie, musiałbym znać wymiary jak na załączonym zdjęciu. Chodzi o to ile cm od rantu akwarium znajduje się tafla wody. Niektóre akwaria, jak i np. to które załączyłem na kolejnym zdjęciu są tak skonstruowane, iż mają 10 cm przestrzeni pomiędzy górną krawędzią a taflą wody. Myślę, że mógłbym wlać maksymalnie jeszcze 3 cm wody. Wówczas byłoby to 7 cm. Więcej się nie da. Ze wszystkich dostępnych, pudełek jedynie Tunze Overflow Box które kosztuje jakieś 550 zł ma podany ten wymiar i jest to właśnie 7 cm maksymalnie.

Swoje pytanie kieruje do osób, które posiadają takie lub inne pudełko, i miałby chęć i czas zmierzyć centymetry o które pytam. Lub osób, które może mają taką wprawę, aby znaleźć w sieci odpowiedź na pytanie. Z góry, bardzo dziękuję.

pudełko przelewowe.jpg

zestaw-akwariowy-z-szafka-aquael-glossy-100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem odpowiem, bo mam aqua trend. Ale u mnie tafla wody jest ok 4cm poniżej krawędzi akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaTrend 4000  wymiar przy grzebieniu 13cm ,drugi wymiar 15cm a wysokość wody od góry jakieś 2,5-3cm 

 

edit:od dołu pudelka do dołu grzebienia jest jakieś 7,7cm ,jeśli będziesz miał 7cm poziom wody od góry akwa to moim zdaniem się nie uda .

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawostka z tą świetlówką

nie boisz się że któregoś pięknego dnia prąd popłynie?

bo będzie miał na prawdę blisko?

 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcinsoroka napisał:

to ciekawostka z tą świetlówką

nie boisz się że któregoś pięknego dnia prąd popłynie?

bo będzie miał na prawdę blisko?

 

 

to szklane świetlówki z diodami LED, zalepione grubą warstwą sylikonu i korkiem, wg Aquaela norma wodoszczelności to IP67;  świecą ok, są nawet przyrosty LPS; jedyny minus to że grzeją wodę - nie używam grzałki; latem był ogromny problem z temperaturą oraz parowaniem wody; jednak 2 wiatraki domowe i zmniejszenie godzin świecenia pomogły utrzymać temperaturę 25,8 w dzień oraz 25C w nocy. Ten patent, może się nie udać gdy wody będzie więcej. Myślę nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua trend 2600.

pierwszy wymiar 13,5cm

drugi wymiar - góra grzebienia 12cm

                          dół grzebienia 9,5cm

Tafla wody jest 1cm wyżej od spodu grzebienia. Woda jest 3cm poniżej krawędzi akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎05‎.‎10‎.‎2017 o 19:10, marcinde napisał:

Aqua trend 2600.

pierwszy wymiar 13,5cm

drugi wymiar - góra grzebienia 12cm

                          dół grzebienia 9,5cm

Tafla wody jest 1cm wyżej od spodu grzebienia. Woda jest 3cm poniżej krawędzi akwarium. 

Dzięki za info. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.