Skocz do zawartości
adrian2301

"solenie" zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie . Dużo zależy od jakości suchej skały. Jak została przygotowana i ewentualnie ile syfu organicznego w niej zostało. Tak czy inaczej 50l wody w 250l akwa (czy nawet 200) nie robi różnicy. Ilość organiki i bakterii w samej "żywej" wodzie nie jest duża, a wprowadzone w ten sposób substancje i tak zostaną spożytkowane podczas dojrzewania. Największą niespodzianką może być sama skała. Ile ona odda do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leel00 skała jest pozbawiona jakiej kolwiek organiki z racji tego ze jest sucha.

W kazdym razie dzieki za pomoc wiele sie od Ciebie dowiedzialem. Temat dobrze sie rozwinął i moze sluzyc pomoca dla osob zakladajacych zbiorniki.


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leel00 napisał:

Reasumując. 50l żywej, 200 RO i potem dosalamy. Tym sposobem zabijasz tą żywą wodę. Bakterie nie lubią tak niskiego ciśnienia osmotycznego i zwyczajnie padną (rozerwie je)

Mozesz podac jakies zrodlo potwierdzajace te informacje i prowadzace do takiego wniosku?

Moim zdaniem wiekszosc zycia w tej wodzie ma sie dobrze, takie wahania zasolenia mogly zaszkodzic tylko najwiekszym z przeniesionych organizmow.

Wedlug tego artykulu parametry wody w ktorych przetrwaja pozyteczne bakterie to

Zasolenie od 1.003 do 1.033 SG

Temperatura od 1 do 49 stopni C

Po dolaniu 200l ro do 50l solanki 1.025 otrzymany roztwor bedzie mial zasolenie ok 1.007 

Wydaje mi się, że na kawalku zywej skaly wielkosci pilki do ping ponga przeniosl bys znacznie wiecej pozytecznych bakterii niz w tych 50l starej wody.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tihs napisał:

Mozesz podac jakies zrodlo potwierdzajace te informacje i prowadzace do takiego wniosku?

Moim zdaniem wiekszosc zycia w tej wodzie ma sie dobrze, takie wahania zasolenia mogly zaszkodzic tylko najwiekszym z przeniesionych organizmow.

Wedlug tego artykulu parametry wody w ktorych przetrwaja pozyteczne bakterie to

Zasolenie od 1.003 do 1.033 SG

Temperatura od 1 do 49 stopni C

Po dolaniu 200l ro do 50l solanki 1.025 otrzymany roztwor bedzie mial zasolenie ok 1.007 

Wydaje mi się, że na kawalku zywej skaly wielkosci pilki do ping ponga przeniosl bys znacznie wiecej pozytecznych bakterii niz w tych 50l starej wody.

 

 

 

U mnie w wodzie pływają widłonogi, mysis i być może jeszcze jakiś inny drobny plankton. Kolega wzial ode mnie z 50l wody z podmiany i po tygodniu zaroilo mu sie od widłonogow :)Zalanie tego drobnego życia rodi nie zabije go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie nitryfikujące przezyją w tej wodzie o niskim zasoleniu jak u mnie (powolujac sie na przytoczony artykul), reszta zycie pewnie umrze. 


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tihs napisał:

Wedlug tego artykulu parametry wody w ktorych przetrwaja pozyteczne bakterie to

Zasolenie od 1.003 do 1.033 SG

Temperatura od 1 do 49 stopni C

 

 

Wydaje mi się, że dochodzi tu jeszcze inny czynnik. Bakterie w formie przetrwalnikowej(?, choć artykuł nic nie wspomina na ten temat) podane do wody o niskim zasoleniu potrzebują te 3 dni do rozpoczęcia aktywności. Co innego w pełni aktywne, którym nagle się obniża zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.