Skocz do zawartości
klakier

Zapomniałem nazwy, co to jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem go/ją :( w poniedziałek i tak zaaferowany że to mój pierwszy miękas zapomniałem zapamiętać nazwy. Czy ktoś mi pomoże, bo jak dla mnie to do za wielu zwierzaków mi pasuje.

Z góry dziękuję :)

1761-miekas.jpg

1761-miekas1.jpg


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to Discosoma sp. <i>Green Hairy mushroom</i>, ale po rozwiniciu moze te| sie okazac ze to cos z Ricordea sp.

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak jakis Rhodactis, trzeba poczekac az sie w pelni rozwinie i bedzie wiadomo co to jest.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ricordea jest identyczna na oko jak te co mam w baniaczku


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Co do przynależności do Ricordea to skłaniało mnie to że posiada na środku coś jakby mały otwór gębowy, no i do okoła różnokolorowe czółki. Tylko problem leży w tym że jak dla mnie to chyba są trochę za długie jak na Risordea. Mogę się mylić oczywiście. W sumie to bym chciał żeby to była Ricordea :)

Zrobiłem dzisiaj zdjęcie, na którym wyrażniej widać ukształtowanie czółków. Oto i ono.

1761-1.jpg

EDIT:

Znalazłem właśnie stare zdjęcie z akwarium Raffego. Czy możliwe że ten mój zwierz to szczepka tego samego ? I pytanie zatem co to jest :D

1761-z akwa rafego.jpg


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhodactis sp.

Ricordea ma inny wyglad, sa na niej kuleczki, a tutaj one sa wyciagniete mocno.

Ricordea ma tak wyciagniete te kuleczki jezeli ma za malo swiatla lub cos jej dolega (nieraz bez przyczyny moze na dzien wydawac sie taka oklapnieta i do zludzenia przypomina wtedy Rhodactisa, jednak mimo wszystko nawet wtedy rozni sie od niego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,teraz po rozwiniciu widac ze to Rhodactis.

PRzemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie :) Zatem mam Rhodactis'a :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze szczepki tego i chcialby sie podzielic:D: chetnie przyjme alb sie na cos zamienie


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas

mogę Ci obiecać jak podrośnie i będzie się nadawał do zrobienia szczepek :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.