Skocz do zawartości
alex

czy Wy też tak macie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tez się jakoś udało, że mam akwarium bezproblemowe :-)

Marzą mi sie acropory i inne takie, ale nie mam na to czasu/kasu. Poza akwarystyką mocno się angażuję w afekt do żony, narty, kite surfing, nurkowanie i fotografię. Wszystko to drogie jak cholera i czasu też zabiera sporo. W efekcie na akwarium nie mam, ani zbyt dużo czasu, ani znacznych funduszy :-)

Załozyłem akwarium 300l głównie na martwej skale. Oświetliłem 2xT5 54W. Miałem dodać 2 x 70W hqi ale jakoś nie dodałem. Korali kupiłem niewiele ale się porozrastały. Na początku była bryndza, ale w pewnym momencie zaczęło banglać. Akwarium ma teraz jakieś 2 lata, zajmuje mi jakieś 5-10 min dziennie i 1 h raz na 2 tygodnie (nie licząc gapienia się). Jest praktycznie bezgłośne, bo odpieniacz włącza się na 9h, jak jestem w pracy. Jeszcze do niedawna nie miałem ryb i wodę podmieniałem raz na pół roku :-) Oczywiście bywa, że bardziej mnie bierze na akwarystykę i slęczę przy akwa, ale to stany mocno przejściowe i bardziej potrzebne mi, niz zbiornikowi.

Pewnie dzięki temu, nie mam puki co, syndromu Alexa :-)

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak to już jest w moim przypadku - to jest huśtawka - raz to mógłobym siedzieć w zbiorniku cały boży tydzień bez wyciągania rąk, non stop coś tam poprawiając, a drugi po prostu omijam je duuużym łukiem.

Syndrom nierównowagi emocjonalnej spowodowanej lękiem maniakanym przed permanentnym dozgonnym obowiązkiem bądź katastrofą np. zalania, masowaego obumarcia, spalenia instalacji, itp - no nie wiem czy marzy mi się żeby taki stan nosił moje imię... :con


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

kto jeszze z was cierpi na "syndrom" Alexa ? :(:) (oprocz mnie i Alexa)

Ja mysle ze chyba dobra polowa klubowiczow cierpi na to samo :):)

Świr to przychodzi ze stażem choć mój jest średnio długi :wink


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny syndrom nam się pojawił :( Jest/był syndrom SMK,a teraz jest syndrom alexa :)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mamy syndrom smk i syndrom alexa.

synek wyprzedziles mnie:D:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Kivi a ja tak sobie pomyslalem jak ogladalem twoje akwa: jest piekne i wyglada troche "dziko" ale bardzo zdrowo. Czyli pewnie wlasciciel duzo przy nim nie siedzi ale oko ma na wszystko :( Piekne te twoje akwarium, zupelnie inne niz wiekszosc, wyglada naturalnie i przez to bardzo harmonijnie, efekt nie polega na masie kolorowych SPS-ow ale wlasnie na naturalnej harmonii, pokaz kiedys na ReefCentral to akwarium.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czuje zbyt pewnie w lengłidżu, ale jakby ktoś mógł wleic moje fotosy na ReefCentral to czemu nie? W ubiegłym tygodniu zrobiłem małą rewolucje w baniaku :-) niech się trochę uleży to w marcu wkleje fotki do FOTOSTORY


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja Alex mam inaczej niż Ty bo mnie coraz bardziej ciągnie w stronę mniejszego, takim ruchem jednostajnym można by powiedzieć :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest odwrotnie niż w waszym(a przynajmniej co niektórych :()Wraz z biegiem czasu ciągnie mnie do wiekszego akwa które juz mam zaplanowane, ale wolę i tak wszystko jeszcze raz przemyśleć , przeanalizować. Teraz mam akwarium 160l są w nim zarówno miękasy, LPS-y i SPS-y, na akwa nie poświęcam dużo czasu gdyż ono teog nie wymaga, ułatwiam sobie życie (profilux i takie tam) a poświęcić czas na nalanie wody do dolewki, zasypanie miksera, nakramienie rybek to dosłownie 10-15 min, tylko raz na dwa tygodnie podmiana zajmuje mi 30 min:)Tak więc uważam, że jak człowiek wszytsko dobrze rozplanuje , zaplanuje to powinno się wszystko dobrze kręcić :)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody jestes synek masz czas , jeszcze sie nauczysz , zrozumiesz ze akwarysta Cieszy sie dwa razy w zyciu , gdy zaklada akwarium a jeszcze bardziej kiedy je sprzedaje :(


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam moskie od 10 lat i chyba oprócz jednej sytułacji gdzie zalałem mieszkanie nie miałem jakiś większych chęci pozbycia się akwarium a jak by nie było mam jeszcze jedno hobby które pochłania sporo czasu na ćwiczenia ,zawody i naprawy modeli .W zime ładuje kase w akwarium a do wiosny do jasieni w modelarstwo .Swir2 tobie jako złotej raczce spodobało by się modelarstwo Heli rc


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem zapodaje foty akwa ktore kiedys mialem.i tez wymaga sporo pracy i zachodu a nie jest nawet w polowie tak ladne jak te na linku jaki dalem wczesnie:D

1297-p2210038.jpg1297-p7030007.jpg1297-p7030010.jpg1297-p7030020.jpg1297-p7260024.jpg1297-p8130009.jpg1297-pb130004.jpg


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i zasmuciłem się.

Myślałem sobie troszkę i zamiast dolączać sie do narzekań, że czasami wogule nie chce się wsadzać rąk do zbiornika, gdyż bym sie tylko powtórzył. Tak więc moglibysmy połączyć siły i wspólnie wymyśleć zbiornik morski z koralowcami i rybami, który byłby wręcz prawie bezobsługowy.

Co o tym sądzicie?


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie trzeba nic wymyślać potrzebne są: pieniądze,

pieniądze pieniądze i cierpliwość z rozsądkiem.

pieniadze po to, aby był porządny niezawodny sprzet, dość zautomatyzowany, a cierpliwość z rozsądkiem dotyczy dodawania nowych zwierzaków, dolewania chemii i w ogóle zmieniajacych cos pomysłów.

Problem polega na tym,ze przy emocjonalnym zaangażowaniu w hobby najczęciej kazdy chce szybko i dużo. A jeżeli jest dobrze to ma być lepiej..

Wystaczy spojrzeć na targowisko. ile jest tam ogłoszeń sprzedam... a prawidłowo zaprojektowane akwarium powinno wymagać tylko wymiany świetlówek i żarników (no i filtrów do RO.)

To oczywiście teoria.

Podobnie dotyczy to wprowadzania zwierząt. najlepiej pojedynczo. Ciekawe komu się to udaje- no chyba ze mieszka bardzo blisko sklepu.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewatpliwie akwarium morskie kosztuje pienadze jak i kazdo inne hobby , ale przede wszystki mcheci , checi i jezcze raz checi , ja podchodze pod baniak czy chce zaczac cos dlubac z DIY i mozna wierzyc lub nie poprostu mnie na blusy zbiera . To napewno u mnie minie jeszcze i pewnie przyjdzie czas ze sie za to wezme ale narazie to jak napisalem , zygac mi sie chce ogolnei na to hobby i na kompa tez .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam chwile zwątpienia, a od czasu kiedy wziąłem 200tyś kredytu na remont chaty to patrze na moje akwa z pod byka i zaczynam złocisze wydane na nie przeliczać na raty za mieszkanie :)(

Wyliczyłem że bez mała średnio co miesiąc wydaje na akwa tyle co na kredyt mieszkaniowy - ok 1000zł. Prąd, sól, żarcie, świetlówki, wkłady, nowe zwierzaki, nowe sprzęty i wychodzi ok 1000zł.

Jeszcze ostatnio nie mam prawie wcale czasu a tu znowu mnie dopadło cyjano z dnia na dzień, zalania itp.

Też już zaczynałem powoli myśleć o likwidacji akwa, ale jak wchodzi rodzinka z dziećmi do mnie do biura i dzieciak leci i mówi "oooo nemo i jego cijaciólka" :) to sobie przypominam po co ja jeszcze to akwa trzymam.

Całe szczęście akwa w moim przypadku poza hobby to także reklama i wabik, choć z drugiej strony za 1000zł miesięcznie to bym dużo skuteczniejszą reklame zrobił.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie myslimy Remik , poprostu szkoda tez i ladowac w to kase , ja to nazywam niewdzieczna skarbonka bez dna i w zasadzie sa to utopione pieniadze ...

po kilku latach to szczerze mowiac nie zla bryke mozna za ta kase naprzyklad kupic :]( mam tutaj namysli wieksze akwaria , wiadomo nie nano , chociaz i w nano za darmo rybka nie plywa :) ) nie dosyc ze kula u nogi to jeszcze niepotrzebne wydatki :] utopia morski baniak to utopia , strata czasu i nerwow , zreszta kazdy z nas o tym dokladnie wie ze tak jest , chyba gubia nas i wciagaja w to hobby tez i nasze ambicje heh...ja juz jakos nawet i stracilem ambicje do tego hobby , nie zalezy mi na niczym mam spokoj i czuje sie jak ten wesoly jenio z tego gifa :) "wytluklem sie po roznych forach spotkalem roznych fanatykow akwariowych "zobazcylem tez siebie " i pomyslalem - "zycie stygnie " to nie dla mnie te akwaria niech sie powybijaja sami beze mnie i niech pakuja jak najwiecej kasy w te ich baniaki , nie nasmiewam sie bron bosze , sam bylem taki "glupi" :D

ale teraz widze ze nie ma zaczym leciec :D

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.