Skocz do zawartości
Ventru

Jaka dolewka ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje zbiornik 250-300l na miekkie i lps+rybki.

Jakie ciche, dobre i nie zbyt drogie tozwiazanie na dolewkę wody zastosować???

Myślalem o zbiorniku 4l umieszczanym na krawędzi sumpa lub pływakowy połączony z baniakiem. Jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taki litraż to dolewka około 10l. Na tydzień wystarcza u mnie 9l w 200l.

Ja mam grawitacyjną, zbiornik z wodą powyżej sumpa i pływak w sumpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio to coś takiego https://www.akwarystyczny24.pl/aqua-trend-automatyczna-dolewka-grawitacyjna-p-6334.html i do tego zbiornik wody na kilkanaście- kilkadziesiąt litrów. Jak chcesz fajne niedrogie rozwiązanie to np. http://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-levelautomatic-eye-aquatrend-p-1033.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Jak chcesz tanio to coś takiego https://www.akwarystyczny24.pl/aqua-trend-automatyczna-dolewka-grawitacyjna-p-6334.html i do tego zbiornik wody na kilkanaście- kilkadziesiąt litrów. Jak chcesz fajne niedrogie rozwiązanie to np. http://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-levelautomatic-eye-aquatrend-p-1033.html

Chyba na odwrót linki :D

Bo "oczko" nie jest niedrogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, elespero napisał:

Chyba na odwrót linki :D

Bo "oczko" nie jest niedrogie.

Linki są dobrze. W oczku masz w zestawie pompę. Zależy co kto chce osiągnąć i co dla kogo jest niezbyt drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz sumpa, to w 200 litrach dolewka grawitacyjna powinna byc ok, przy wiekszych baniakach zmieszczenie odpowiedniej wielkosci zbiornika pomiedzy sumpem a blatem moze stanowic problem.

Zaworek moze sie z czasem zasyfic, wiec wskazane jest raz na pare miesiecy go zdemontowac i wyczyscic. Domyslam sie tylko, ze dolewki z pompa i czujnikiem tez wymagaja jakiegos okresowego serwisowania.

Koszta sa za to nieporownywalne, bo mozna zlozyc zestaw za 15 zl. Zostaje wolne gniazdko, odpada regulacja i czytanie instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na dolewki ebtech. Fajne i niedrogie .... na alledrogo po 169 zł . + jakąś najtańszą pompę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata użytkuję Hydor smart level control i szczerze polecam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam Tunze,stara dobra firma,mam ja od poczatku mojej przygody z akwarium i nigdy mnie nie zawiodla...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w styczniu stuknie 5 lat, jak śmiga dolewka Aquatrend na 2 pływakach (kupiona jako używka) i jest bezobsługowa, nigdy nie czyściłem pływaków, przy każdej podmianie jest okazja, żeby sprawdzić działanie obydwu pływaków. Jedyne, czego trzeba pilnować, to uzupełnianie wody w zbiorniku dolewki [emoji4]. Nie baw się w żadne dolewki grawitacyjne, szkoda nerwów i zagracania szafki.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.