Skocz do zawartości
kasiazUK

Z LED na T5?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

posiadam lampe Fluval Reef &Marine LED nad baniakiem. I tu jest problem.

Irytujace jest ze lampa zamontowana jest na brzegach szkla. 

Lampe dotykowo sie sciemnia zjasnia i przelancza na bialy/niebieski. 

Zrobienie zdjecia pod niebieskim LED jest awykonalne (przynajmniej dla mnie)

chcialabym lampe DIY T5 ale nie bardzo wiem co potrzeba (tzn stateczniki, obudowa itp to wiem) chodzi mi bardziej o wielkosc takiej lampy i moc oraz jakie t5 w jakich proporcjach zrobic

Cala lampe wykona maz elektryk wiec to nie problem. Wiem ze zbyt mocne spala korale, zbyt slabe nie beda dawaly zycia koralom. Planuje miekasy, lps a moze z czasem i sps.

a i lampa ma zawisnac nad akwarium zeby byl do niej swobodny dostep i do baniaka tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę rob odrazu to większego akwarium, skoro masz powiększać to nie inwestuj w to bo strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Co potrzeba? Stateczniki. Uchwyty. Odblysniki. Obudowa diy wedle uznania zeby mozna bylo zamontować swietlowki. Na koncu same rury T5. Ile jakich? Poszukaj na forum, jest tego pelno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, elespero napisał:

Lampę rob odrazu to większego akwarium, skoro masz powiększać to nie inwestuj w to bo strata kasy.

Tak tez zrobie kolego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kasiazUK napisał:

Tak tez zrobie kolego :D

Polecam lampę ati lub giesmann będziesz pani zadowolona ;)

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Moljzesz napisał:

Polecam lampę ati lub giesmann będziesz pani zadowolona ;)

 

Ja bede budowac lampe chodzi mi raczej o porade ile dla akwarium 75x75x55 bedzie watt potrzeba i w jakich kolorach t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym dał 10x24W, 8x blue plus (narva blue 2) i 2x coral plus. Mimo wszystko polecam ww. lampki albo przynajmniej składanie lampy z podzespołów wykorzystywanych w tych lampach |( odbłyśniki, stateczniki). Można dać jedną białą zamiast jednej blue plus


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłysniki Ati lub Pacyfic Sun. Wentylatorki do chłodzenia statecznikow i swietlówek. Obieg powietrza w lampie musi dobrze chłodzic stateczniki i świetlówki.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, remii napisał:

Odbłysniki Ati lub Pacyfic Sun. Wentylatorki do chłodzenia statecznikow i swietlówek. Obieg powietrza w lampie musi dobrze chłodzic stateczniki i świetlówki.

Projekt zaklada ze stateczniki beda poza lampa :D (w tym glowa meza zeby sie popisal)  a lampa bedzie ok 20-25 cm nad szklem. Zastanawia mnie czy same swietlowki beda dawac duzo ciepla przy takim odstepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz razem z mężem budować lampę, to pomyśl nad lampą hybrydową. Zawsze to LED i T5 i masz wszystko co najlepsze z obu lamp w jednej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kasiazUK napisał:

Projekt zaklada ze stateczniki beda poza lampa :D (w tym glowa meza zeby sie popisal)  a lampa bedzie ok 20-25 cm nad szklem. Zastanawia mnie czy same swietlowki beda dawac duzo ciepla przy takim odstepie

Obojętnie gdzie bedą stateczniki. Trzeba chłodzic to i to.

Ja zrobił bym stateczniki w lampie. Do jednej swietlówki doprowadzone sa 4 przewody, więc jezeli zrobisz lampe 10xt5 ze statecznikami poza lampą bedzisz miała 40 kabli do lampy+ zasilanie chłodzenia;)

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.