Skocz do zawartości
abzol

Porównanie badań wody testy

Rekomendowane odpowiedzi

sklep korale.pl  Ca - 425

kH – 6,8

Mg - 1350

No3 - 1

Po4 – ponad skalę testu – powyżej 1

Zasolenie – 1,024 SG 

sklep erybka

zas 1,026

po4 0,41

no3 5

ph7,4-7,7

kh 7,7 

ca 500

mg 1380

u mnie salifertem wychodza inne 

zas 1,024

po4 0,01

no3 0

mg 1320

ca 380

kh 7

i co wy na to taka rozbierznosc moze byc w testach ktory prawdziwy pojade jutro jeszcze do seafrags zobaczymy .

Edytowane przez abzol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym te testy były robione, w każdym przypadku tym samym, z taką samą datą ważności, otwarte po raz pierwszy w tym samym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowe testy salifert na po4 i no3 badanie wyszlo po4 ponizej 0,03 no3 brak zabarwienia i co tu mysleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gdybyś miał trochę większą wiedzę to byś sobie darował taki artykuł . 

No bo jaki doświadczony akwarysta robi test np. Na PO4 Salifertem ??

Pozatym nie wiem w czym problem ? Gdyż wszystkie wyniki są poprawne. 

Nie rozumiem kwintesencji tegoż powyżej :)

Pozdrawiam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że nie jestem doświadczonym, i dlatego pytam .A Ty udzieliłeś mi konkretnej odpowiedzi .Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja jak robię po4 salifertem to tylko tak dla pewności czy się nic nie sypie - ale i tak jak by coś wyszło to widział bym to po koralowcach niestety, 

Po4 firmy Reef Analitycs wychodzi mi 0,025 a na salifert 0,00  - więc te zera to takie umowne są. Podobno dobra też jest Mała hanka - fotometr hanna instruments na fosforany.

Co do No3 to nie testowałem innych testów miałem Reef analitcs na No3 ale przeterminowany :) na reefhub.pl jest test testow kropelkowych - warto poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Chyba wiekszosc akwarystow uzywa Salifert,ja uwazam ze na NO3 jest OK,gdyz widze,kiedy jest go mniej czy wiecej i kontroluje,jednak nie wiem czy moge wierzyc tej firmie jezeli chodzi o Ca,Mg,gdyz zdarzylo mi sie mierzyc azotany i wynik tego parametru wzrosl,mimo ze niczego nie dodawalem,czyli brak logiki...Kiedys uzywalem Ca,Mg i KH firmy TM i nie mialem problemu,jak cos dodawalem to bylo widac i jak cos schodzilo to tez...Chce powrocic do tej firmy a widzialem ze teraz maja cale kit'y...Jezeli chodzi o PO4 to podobnie jak Ura,jest tak w razie czego...Zawsze pokazuje "zero" co jest niemozliwe,gdyz NO3PO4 X zbija azotany,wiec musi byc jakis fosfor w wodzie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Salifert na ca mg i kh w porównaniu don3 lat wstecz jest tragedia. Kończe opakowania i spadam z tej firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,to jednak przeczucie mnie nie mylilo,bede musial zamowic te TM...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Robie od czasu do czasu ICP i porównuję. Ale to jest przesada. Test dzisiaj pokazuje tyle a na drugi dzieñ wyżej gdzie nic nie dodaje. (Nawet balling) zasolenie te samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, laszek napisał:

Robie od czasu do czasu ICP i porównuję. Ale to jest przesada. Test dzisiaj pokazuje tyle a na drugi dzieñ wyżej gdzie nic nie dodaje. (Nawet balling) zasolenie te samo.

Jeśli chodzi o testy Saliferta na Ca , No3 i Mg a także Kh to nie mogę nic złego powiedzić . Może jedynie to , że starczają na zbyt długo i wietrzeją przy małej ilości płynów w buteleczkach. Wiec zawsze kupuję nowe testy po wykorzystaniu 2/3 . Natomiast test na PO4 w wykonaniu tej firmy jest bez sensu. 

Nigdy test mi tak nie wskazywał jak tobie Leszek  , że z dnia na dzień pokazuję więcej i więcej i więcej. Oczywiście ważne jest aby dobrze wypłukać menzurkę . Ważne , żeby testy były robione podczas dnia przy świetle dziennym bo sztuczne oświetlenie przekłamuje wynik . Może poprostu coś Ci oddaje np. kh do wody a korale nie pobierają go wystarczajaco ? 

Z drugiej strony testy kropelkowe są "dość dokładne" a nie "bardzo dokładne" i jest jakaś granica błędu.

I na koniec patrząc na ostatnie porównania testów ICP kilku niezależnych laboratoriów polskiego i niemieckich to sam nie wiem co jest dokładniejsze i wystarczające do prowadzenia naszego hobby ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) dziś robiłem test testu - czyli próbę kontrolną na roztworze testowym z testów Reef Analitycs - dodają do zestawu, przetestowałem sobie KH bo coś mnie zaniepokoiło po podmiance jedna euhilia paraancora zupełnie wypuściła tkanke do wody siup, a dziś mi od glabrescens oderwało się jedno ramię - macka .

przekłamanie Kh wyniosło 0,67 stopnia niemieckiego w górę  czyli zawyża - tintanta w butli jest około 1/3  czyli końcówka testu. Teraz wiem że jak mi wyjdzie wynik, to musze odjąć 0,67 od wyniku .  

Wychodzi na to że od dłuższego czasu mam Kh 6,5  a myślałem ze mam 7,15 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
42 minuty temu, rafik73 napisał:

Jeśli chodzi o testy Saliferta na Ca , No3 i Mg a także Kh to nie mogę nic złego powiedzić . Może jedynie to , że starczają na zbyt długo i wietrzeją przy małej ilości płynów w buteleczkach. Wiec zawsze kupuję nowe testy po wykorzystaniu 2/3 . Natomiast test na PO4 w wykonaniu tej firmy jest bez sensu. 

Nigdy test mi tak nie wskazywał jak tobie Leszek  , że z dnia na dzień pokazuję więcej i więcej i więcej. Oczywiście ważne jest aby dobrze wypłukać menzurkę . Ważne , żeby testy były robione podczas dnia przy świetle dziennym bo sztuczne oświetlenie przekłamuje wynik . Może poprostu coś Ci oddaje np. kh do wody a korale nie pobierają go wystarczajaco ? 

Z drugiej strony testy kropelkowe są "dość dokładne" a nie "bardzo dokładne" i jest jakaś granica błędu.

I na koniec patrząc na ostatnie porównania testów ICP kilku niezależnych laboratoriów polskiego i niemieckich to sam nie wiem co jest dokładniejsze i wystarczające do prowadzenia naszego hobby ? 

 

Nie pisałbym o tym gdybym nie sprawdził. Menzurki zawsze myte po testach. Testy zawsze robione w tym samym miejscu i świetle dziennym. Do wody nie może mi nic oddawać. Bo bym dawno zauważył. Żadna ze skał się nie rozpuszcza. Sprawdziłem np. Mg który wskazywał herezje niecała połowa użyta. Kupiony nowy i pokazuje normalnie - jak narazie. Dla mnie poza no3 który mi jeszcze używam bo mam. Ogólnie na no3 chwalę sobie colombo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy ipc w marinelab i tritonie, na micro wyszły duże różnice. PO4 salifertem jest rzeczywiście bezsensu... najlepiej hanką. Generalnie to co jesteś w stanie zmierzyć to macra i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.