Skocz do zawartości
konwiasty

Kosteczka 3x60

Rekomendowane odpowiedzi

2/3 3/4 wysokości jest jak najbardziej ok. Będzie las acropor? Ja osobiście wolę miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje SPSów, raczej będą same miękkie plus Caulastrea w dwóch kolorach i do tego Pavona i Blastmussa które mam w zbiorniku.

Ewentualnie może na samej górze pojawi się jakaś Montipora testowo i zobaczymy jak to pójdzie. No i czerwony Quadri jeszcze w planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem montiporą digitate od razu po przenosinach i ma się dobrze. Wiec pewnie u Ciebie tez pójdą. Jak mi się quadri podzieli to dam znać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale u Ciebie to były przenosiny a u mnie tylko mały procent żywej wody więc pewnie trochę czasu zejdzie zanim to wszystko się rozkula ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet nie było wody z mojego akwarium. PO4 i NO3 się praktycznie wyzerowały po miesiącu. Delikatny wysyp glonów i zielone szyby. Żadnych plag jak narazie, chociaż mam świadomość ze to dopiero początek dojrzewania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki podpowiedzi kolegi elektryk2e wczoraj trafiło do mnie ponad 7 kilo fajnej żywej skały. Po niecałych 24 godzinach udało mi się namierzyć fajną fioletową rurówkę :D ale dosyć szybko się schowała. Zatem w zbiorniku będzie ponad 25 kilo żywej skały, z czego ponad 15 żywej, reszta Marco z mojego działającego zbiornika. Na niedzielę planuje przeniesienie części Marco ze starego akwarium, ułożenie skały i wsypanie 10 kg żywego piachu Red Sea. Wydaje mi się ze przy dobrym ułożeniu skała będzie mniej więcej na 2/3 wysokości zbiornika. Mam nadzieję że uda się bez kleju.

Żywa skała to dla mnie póki co ogromna radocha i trochę żałuje że w pierwszym zbiorniku zdecydowałem się na suchą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, konwiasty napisał:

Dzięki podpowiedzi kolegi elektryk2e wczoraj trafiło do mnie ponad 7 kilo fajnej żywej skały. Po niecałych 24 godzinach udało mi się namierzyć fajną fioletową rurówkę :D ale dosyć szybko się schowała. Zatem w zbiorniku będzie ponad 25 kilo żywej skały, z czego ponad 15 żywej, reszta Marco z mojego działającego zbiornika. Na niedzielę planuje przeniesienie części Marco ze starego akwarium, ułożenie skały i wsypanie 10 kg żywego piachu Red Sea. Wydaje mi się ze przy dobrym ułożeniu skała będzie mniej więcej na 2/3 wysokości zbiornika. Mam nadzieję że uda się bez kleju.

Żywa skała to dla mnie póki co ogromna radocha i trochę żałuje że w pierwszym zbiorniku zdecydowałem się na suchą.

Bez przesady;) trzeba sobie pomagać.

uwazam,ze start tylko na żywej skale. Jest 100 razy ciekawiej, jeżeli skala jest pewna można dużo szybciej zamknąć cykl azotowy. 

Jak Ci wychodzi PO4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robilem żadnych testów :) , poczekam jeszcze trochę. Chyba odpuszczę sobie póki co bakterie, ewentualnie wleję symboliczna ilość. Cały czas utrzymuje mi się lekkie zmętnienie wody więc obstawiam że to działanie bakterii przytarganych ze skałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmetnienie minie. Raczej nie bakterie tylko mieszanie i grzebanie. Wata do sumpa i obserwuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minie minie wiadomo, ale utrzymuje się dość długo (chociaż jest coraz mniejsze) więc obstawiałem bakterie. Wata była w sumpie przez kilka dni ale narazie wywalilem. Jak ustawie skałę docelowo to ponownie wrzucę bo pewnie znów trochę syfu się uniesie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj część skały ze starego zbiornika przeszła do nowego. Jak zabrałem się za ustawianie to się okazało ze te ponad 25 kilo to będzie aż za dużo.

Zastanawiam się czy jest sens wrzucać do sumpa tą moją Marco Rocks ktora zostanie z działającego akwarium. Czy taka skala posiada jakiekolwiek właściwości filtracyjne?

Fot nie ma bo po ustawieniu skały wsypalem do zbiornika 10 kilo żywego piasku Red Sea i póki co jest mleko nieziemskie. Watę odpuscilem niech wszystko na spokojnie opadnie :D .

Odpalilem dzisiaj kolejne 2 nitki oświetlenia więc póki co oświetla akwarium 50 W na diodach Cree 1/1 RB na 6500k. Niby jest to więcej ale na razie diody są na driverach Darelteka więc mniej więcej tyle wychodzi. Lampa zostanie docelowo zamontowana po likwidacji obecnego zbiornika.

Dzisiaj dolałem około 40 ml Special Blend'u. Niech się mieli :D .

Edytowane przez konwiasty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce to wrzuć, napewno jakieś życie już się na tej skale zasiedliło, chyba ze są jakieś plagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z glonami na skale raczej się uporałem więc wrzucę resztę do sumpa w takim razie o ile się zmieści.

Dzisiaj przyszła paczka z erybki, w środku między innymi test Colombo na NO2, wynik 0,25. Powtórzę za kilka dni zobaczymy w którą stronę to pójdzie. Innych testów na razie nie robię.

Po 48 godzinach woda nieco się wyklarowała, ale nadal jest kiepsko z widocznością. Na skale jest pełno pyłu więc dzisiaj zacząłem przedmuchiwanie cyrulatorem, jutro będę kontynuować żeby znowu tego ustrojstwa za bardzo nie podbić. Liczę ze w 5-7 dni woda się w miarę wyklaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego się nie dzieje powoli pył opada więc tak jak wczoraj biorę cyrkulator i staram się przedmuchiwać skałę bo pierwotnie wyglądała jak ośnieżone zbocza górskie. Jak trochę przedmucham to znów sporo pyłu w wodzie, ale generalnie z dnia na dzień mniej. Fotka poglądowa zrobiona spontanicznie, nawet nie przeczyściłem szyb więc nie wygląda to najkorzystniej ale układ skały jest mniej więcej widoczny ;) . NO2 znów dzisiaj mierzone, bez zmian - 0,25.

DSC_5999.thumb.jpg.ac3bb60b0b07cd13bfb7a663b51ab44b.jpg

Z życia poza wspomnianą już rurówką namierzyłem oczywiście małą aiptasię, dzisiaj udało mi się przyłapać jedną sztukę biegającego za dnia mysis, mam trochę gąbek i coś takiego, nie wiem czy to gąbka ale chyba nie.DSC_6004.jpg.0f8af8a6781dfdd4e706f295dbd1c344.jpg

To tyle na dziś :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mierzę, poczekam jeszcze z tydzień, nie spieszy mi się :) . Od początku wóde lać? Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak NO3 wychodzi i zobaczysz wtedy. Wódka to naprawdę dobre zarcie dla bakterii. Zapodalem 3 dawki i no3 spadło z 5 do 1 w ciągu 3 dni.. i nadal się utrzymuje na tym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, elektryk2e napisał:

A NO3 jak wyglada? Lej wódeczkę..

Ułożenie skaly podoba mi się ;)

Jak NO2 jest wykrywalne to mierzenie NO3 traci sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było zrobiłem test i.. właśnie nie ma zbytnio czego jeszcze zbijać ;) Za kilka dni powtórka NO2, póki co regularna walka z pyłem i niech się mieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. u mnie po przekładce i dołożeniu połowy żywej skaly No2 niewykrywalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konwiasty napisał:

Nic specjalnego się nie dzieje powoli pył opada więc tak jak wczoraj biorę cyrkulator i staram się przedmuchiwać skałę bo pierwotnie wyglądała jak ośnieżone zbocza górskie. Jak trochę przedmucham to znów sporo pyłu w wodzie, ale generalnie z dnia na dzień mniej. Fotka poglądowa zrobiona spontanicznie, nawet nie przeczyściłem szyb więc nie wygląda to najkorzystniej ale układ skały jest mniej więcej widoczny ;) . NO2 znów dzisiaj mierzone, bez zmian - 0,25.

DSC_5999.thumb.jpg.ac3bb60b0b07cd13bfb7a663b51ab44b.jpg

Z życia poza wspomnianą już rurówką namierzyłem oczywiście małą aiptasię, dzisiaj udało mi się przyłapać jedną sztukę biegającego za dnia mysis, mam trochę gąbek i coś takiego, nie wiem czy to gąbka ale chyba nie.DSC_6004.jpg.0f8af8a6781dfdd4e706f295dbd1c344.jpg

To tyle na dziś :)

 

Lanie vodki nie ma sensu przy wykrywalnym no2. Zresztą szkoły są różne i każdy ma swoje sposoby. Ja uważam, że można sobie bigosu narobić lejąc % do no2. Skoro pojawiło się no2 to cylk się zaczął i wkródce będzie wysokie no3. Jak no2 zniknie i pozostanie no3 i po4 wtedy vodka daje kopa. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały ciekawe, ładnie się prezentuje. Na drugim zdjęciu to mi wygląda na gąbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.