Skocz do zawartości
Mat_Mat

Vertex Vectra Engine - Problem z silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam problem z silnikiem Vertex Vectra i potrzebuje podpowiedzi co z fantem można zrobić. A więc tak, silnik po włączeniu do gniazda zasilającego wibruje i nie kręci. Jeżeli go "pchniemy" ręcznie to zacznie krecić aż go znów przyblokuje i się zatrzyma. Wyjąłem go i rozkręciłem na części pierwsze. Zauważyłem, że cały układ w środku jest pokryty nalotem który jak myśle, powoduje problem z przekazem równomiernego napięcia co powoduje wibrowanie magnezu a nie jego kreceniem. Wiem, że ludzie mają z tym fantem problem bo mimo zabezpieczeń oringami woda słona i tak przenika do silnika. Mam zamiar przeczyścić lekkim papierem ściernym wszystko ale czy dobrze myślę, że próba pozbycia się nalotu coś pomoże? Nowego, samego silnika nie mogę namierzyć w PL. Gdzieś tam w DE udało mi się znalezć za 70 Euro + wysyłka ale uważam że za drogi bo zaraz pewnie znow padnie z powodu wody morskiej. Sam silnik w środku mega prosty cep i po zebraniu jak najwiecej info stwierdzam że jest to model silnika krokowego bipolarnego ale nie moge znalezc takiego modelu. Jakiś pomysł co z tym zrobić czy do pieca z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak na gorąco ... w karmnikach automatycznych są jakieś silniki krokowe - może by pasował ?

tak z ciekawości ... długo działał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na początku trochę się przyczepię. Nalot nie ma wpływu na przekazanie napięcia, nie magnez a magnes ;-) 

Nalot jest z czego??twardy rdzawy czy raczej miękki tłusty?? Może to zestalony smar. W każdym razie usunąć i porządnie nasmarować. Możesz wymyć go w benzynie ekstrakcyjnej, wysuszyć i smarem silikonowym wszystko co się rusza względem innego elementu potraktować. Oringi najlepiej wymienić i też posmarować. Jeśli się rusza to znaczy, że uzwojenie jest sprawne a więc nie powinno być potrzeby wymiany. Wymiana może być trudniejsza ponieważ takie silniki mają różną prędkość działania. Ale wszystko jest do zrobienia i dopasowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2017 o 01:01, silvia napisał:

Tak na gorąco ... w karmnikach automatycznych są jakieś silniki krokowe - może by pasował ?

tak z ciekawości ... długo działał ?

Wszystko co znalazłem to małe. A co do czasu działania to nie mam pojęcia bo nie pytałem poprzedniego właściciela odpieniacza w którym to było zamontowane.

Dnia 25.10.2017 o 06:47, dadario napisał:

Tak na początku trochę się przyczepię. Nalot nie ma wpływu na przekazanie napięcia, nie magnez a magnes ;-) 

Nalot jest z czego??twardy rdzawy czy raczej miękki tłusty?? Może to zestalony smar. W każdym razie usunąć i porządnie nasmarować. Możesz wymyć go w benzynie ekstrakcyjnej, wysuszyć i smarem silikonowym wszystko co się rusza względem innego elementu potraktować. Oringi najlepiej wymienić i też posmarować. Jeśli się rusza to znaczy, że uzwojenie jest sprawne a więc nie powinno być potrzeby wymiany. Wymiana może być trudniejsza ponieważ takie silniki mają różną prędkość działania. Ale wszystko jest do zrobienia i dopasowania.

Jasna sprawa co do poprawki, sorki :).

Nalot rdzawy, wszystko wyczyszczone jak należy, przesmarowane i złożone. Poprzedni właściciel grzebał coś przy silniku bo kurpus z lekka poniszczony. Ja do tego dodałem zwarcie na sterowniku który się spalił więc już nie ma Vectr'y :ph34r::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.