Skocz do zawartości
lukaszkrzyszczuk

Alternatywa dla popularnej kostki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ja coś przegapiłem ale właśnie znalazłem ulepszona wersje popularnej kostki rodzimej produkcji, ale o wymiarach 35x35x40 co daje 49l, a do tego nowe oświetlenie. 

Na pierwszy rzut oka wydaje się, ze producent wysłuchał opinii użytkowników poprzedniej wersji i ja dopracował.

do tego cena, na jednym z portali to niewiele więcej niż 400zl wiec całkiem ok dla kogoś kto chce mieć gotowy zestaw. 

Nie reklamuje produktu, a chciałem się tylko podzielić odkryciem. Jakbym wiedział, ze jest taki produkt to 2 miesiące temu nie kupiłbym pewnie używanej kostki 30l a dołożył kasę i kupił większe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prośba Szanownego Moderatora lub Moderatorke o usunięcie, szkoda dublować tematy :) wybaczcie, spodziewałem ale tego tematu w tej działce i widząc ze nie ma nic, to otworzyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to jest ulepszona wersja, tylko większe i do tego ze słabszym oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie wielkość tutaj wygrywa, oświetlenie faktycznie malutko i słabiutko. No to może kolejna wersja 40x40x45 będzie idealna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, maciej01 napisał:

taki zbiornik szkło Float to jakieś 120zł ... (u lokalnego szklarza pewno jeszcze mniej) , dodając drugie tyle za filtr VERSAMAX 3 (nowy to jakieś 120zł) i lampkę za 180zł ,,, ile kosztuje samo pudełko ?   :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może jednak nie aż tak drogo licząc ze można kupić za 420zl. Wiadomo, lampa będzie dużo lepsza ale producent tez coś musi zarobić. Nie mniej, dla kogoś kto potrzebuje plug&play jakaś alternatywa dla 30l jest. 

Dla mnie to chyba najważniejszy jest wymiar, bo pozwala na większa swobodę i zgodnie z ciagle powtarzana opinia, łatwiej utrzymać parametry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Czyli może jednak nie aż tak drogo licząc ze można kupić za 420zl.

ale kostkę OPTIWHITE Kostka 35x35x35 dostaniesz już od 130zł :P do tego lampa która jest po prostu ZA SŁABA bo ma 500lm czyli tyle co świetlówka .. pisałem w tamtym poście u Macieja - słowem do wymiany - więc płacisz za szkło i filtr ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, silvia napisał:

taki zbiornik szkło Float to jakieś 120zł ... (u lokalnego szklarza pewno jeszcze mniej) , dodając drugie tyle za filtr VERSAMAX 3 (nowy to jakieś 120zł) i lampkę za 180zł ,,, ile kosztuje samo pudełko ?   :clowning

Bardzo dobrze o tym wiem. Za 109 złotych w jednym z warszawskich sklepów jest kostka o boku 40 cm ze szkła float.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze za 350 to stara wersja 30l ;)

ale tak sobie przez wieczór przemyślałem, ze aby porównać do składanego zestawu to trzeba mieć mininum wiedzy o sprzęcie i o tym, ze można kupić taniej samemu, ze lampa w zestawie może nie być wystarczająca, wiec z perspektywy osoby która wchodzi do sklepu i chce zacząć przygodę ze słona woda, to taki zestaw za niewiele ponad 400zl wydaje się atrakcyjny.

Edytowane przez lukaszkrzyszczuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej chwili bylem zły bo już zacząłem kompletować swoją kostke 30l, ale gdy przeczytałem specyfikacje owej lampki to pomyślałem że to jakiś żart :) chyba że to jakieś specjalne ledy z innym przelicznikiem?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takiego samego typu diody SMD jak w leddy tube retrofit, a w opisie jest power LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=28377]Tapajos32[/mention] kiedy start zbiornika i jakie akwarium?
Mam wątek w tym dziale będe wdzięczny za każdą sugestię ;)


Wysłane z mojego BG2-W09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.