Jump to content

Hurin

Klubowicz
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz
 • Akwarium
  100x40x50h Morskie i 150x50x50 Malawi (kiedyś)

Recent Profile Visitors

464 profile views
 1. Panowie, no wiem wiem oficjalnie pewnie przydało by się akwarium 150x60x60 żeby pływało jej się jak urośnie w miare komfortowo. Schodząc jednak na ziemie czy 2/3 sztuki PSEUDANTHIAS SQUAMIPINNIS (7 cm) i jeden wargacz (7 cm) nie mogą u mnie pomieszkać z rok? Przypomne, że nie będzie korali w środku, więc jest więcej miejsca do pływania. A później innemu akwaryście z większym zbiornikiem mogę odsprzedać. Jeżeli odpowiedz nadal brzmi nie, to proszę was o pomoc w dobraniu odpowiedniej obsady do mojego litraża bez piasku.
 2. Hej, To świetnie się składa, właśnie takiego rozwiązania szukam, oczywiście jeżeli dokupienie paru sztuk przy moim litrażu wchodzi w rachubę No to teraz pytanie, jeżeli postawie tylko na ten gatunek to ile sztuk może pływać w moim akwarium?
 3. Ok, zostaje przy jednym chrysusie Piasku nie mam, ale pomyślę nad nim. Jakie Cytropegi się nadają do 100x40x50? Dokupiłem 1x PSEUDANTHIAS SQUAMIPINNIS i się dogaduje z wargaczem
 4. Hej wszystkim forumowiczom, Obecnie z ryb mam tylko Holichoeres chrysus/Korys żółty. Czy można trzymać pare sztuk w 100x40x50? Jaką inną rybę proponujecie ewentualnie do fish only z tym wargaczem/wargaczami?
 5. Miło zobaczyć, że nadal akwarium działa Jestem pod wrażeniem jak wszystko urządziłeś. Jakie używasz cyrkulatory? Czym karmisz korale, ryby i jak często? Jak sobie radzi pokolec w tym litrażu? Opisz chodz trochę co i jak się działo w akwarium przez ten czas to chętnie poczytam i inni pewnie też .
 6. @Mahdach opisz dokładnie jakie wymiary masz akwarium.
 7. Skały już wystarczy, a teraz życzę cierpliwości:) Fajna lampa. Jak dojrzewanie się skończy to dopiero się zacznie zabawa.
 8. Hurin

  Aiptasia w zoa

  @waldek123blau ile w takim razie powinno być krewetek w takim akwarium jakie ma autor tematu?
 9. @maciej01 dzięki za odpowiedź, ale nie mam gdzie przestawić przedłużacz, to jedyne miejsce gdzie mogę wszystkie kable podłączyć. Zacząłem karmić korale, mrożonką o białym kolorze, z mixu koralowego, caulastrea była po karmieniu lekko napompowana + na zooantusach widać wyraźnie, że środek jest mocniej fluo:) Wie ktoś po jakim czasie powinna pojawić się długa główka? I czym karmicie swoje caulastrea?
 10. Prośba: proszę o wymienienie korali które w twoim akwarium najmniej sprawiają problemów i najlepiej tolerują ewentualne zmiany w parametrach wody? Akwarium kolorowe, piękne. Na żywo pewnie jeszcze lepiej się prezentuje.
 11. Też polecam fan-3 do twojego zbiornika, i nie wiem po co ci piasek na początek. Kup skalę, 7-8 kg i zalewaj. Lampę później ogarniesz.
 12. Zbudowalem nową szafkę, wszystko już przełożyłem, oto efekt: Ponad 3kg suchej skały już od miesiąca jest w zbiorniku, pojawiło się na nowo dojrzewanie, nową skałę już prawie całą pokryło zielonym glonem, od paru dni w zbiorniku jest 1 główkowa caulastrea furcata fluo: Oraz montipora digitata ale to racZej za trudny koral dla mnie i za jakiś czas pewnie straci wszystkie polipy, szkoda, bo bardzo mi się podoba: Pokleilem clavularie, montipore i zoanthusy klejem w żelu do skał (pierwszy raz) preis easy glue, szczerze świetnie klei:) Doszła krewetka na aiptasie, ale przez pierwsze parę dni nie zjadła ani jednej. Nadal nie kupiłem jebao sw-2, ale może za miesiąc. Zrobiłem pre testów: Ph 8.0 No2 0.0 No3 mniej nic 10 Po4 0.0 Czas na kupienie innych testów: jakie polecacie dokupić?
 13. Mam podobne wymiary akwarium, dodaje do obserwowanych:) pamiętaj nie szalej z rybami za bardzo.
 14. Wygląda ładnie, ryby też są?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.