Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Wieloszczet? Prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wraz z szczepką zoasków do baniaczka dostał się nowy gość. Widziałem go z 2 tygodnie temu i przepadł. Dzisiaj znów udało się go przyłapać. 

Co to za gatunek ktoś wie?

 

9826974_IMG_20171028_182149.jpg

9826973_IMG_20171028_182052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że tak najnormalniejszy

takie małe są dobre dla porfirowej struktury skałek bo czyszczą kanały pełne dobrych dla Ciebie bakterii

wspomagają filtrację


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy karmić ryby z umiarem i będzie ich mało. Tylko kolega nie ma jeszcze ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod post :) a jakie zwierze ogranicza populacje ? mam tego bardzo sporo i w tym kilka dużych okazów 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość dużo wieloszczetów, jak kupiłem krewetkę lysmata kuekenthali to dziwnym trafem zrobiło się ich mniej. Nie wiem czy były pochowane, czy krewetka na nie polowała i je zjadała, ale było ich bardzo mało. Jak krewetka odeszła na wieczną rafę to populacja wieloszczetów odrodziła się ze zdwojoną siłą. Na piasku podczas karmienia było aż różowo, tyle ich było. Trochę poczytałem i okazało się, że za dużo karmiłem ryby, nie żałowałem im pokarmu. Jak ograniczyłem karmienie to stopniowo populacja wieloszczetów zaczęła się zmniejszać. Dziś mogę powiedzieć, że jest ich na prawdę mało, widuję tylko pojedyncze osobniki podczas karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalam wiele razy na forum, że krewetka boksująca chętnie morduje wieloszczety. Ale moze też wykazywać się agresją wobec innych mieszkańców...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.