Skocz do zawartości
Tomasz-Reef

Nowe 30l z Kielc.

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch tygodni mam solniczkę aquaela.

Na razie w standardzie akwarium z filtrem fzn3 i grzałką 50w.

Akwarium delikatnie kwitnie. Skały powoli porastają. Liczę wieloszczepy i gwiazdki oraz inne ustrojstwa. Na razie podziwiam ile można przygarnąć w 3,5kg skały.

IMG_20171028_081808_1024x1823_768x1367.jpg

Edytowane przez Tomasz-Reef
Gramatyka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj sąsiedzie :) . Ah te kosteczki .... 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni patrzę codziennie w "pusty" zbiornik i jestem pod wrażeniem, cały czas. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh , norma .Nie wiem jak Ty ale ja po 25 latach słodkiego jak założyłem solankę to "frajda" do dziś i jeszcze długo, myślę .I każdy krok , każdy koral , każde życie pojawiające się w bańce to frajda ... 
Jak by co to conieco w naddatku sie u mnie znajdzie . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podpatrzyłem i widzę, że kolega SU1 to inna kategoria i pod względem litrażu ale i doświadczenia. Kiedyś miałem słodkie akwarium chyba z pyszczakami, skubańce zjadały się nawzajem.

Jak zacznę się zasiedlać, chętnie coś odkupię. Daleko nie jest. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz-Reef Ja się dopiero uczę , zaczynałem od 40L i to było co innego i mi sie czasem do niego tęskni  (miękasy) .
Skąd masz skałę ?. Masz pod nosem sklep do którego wpadam średnio co miesiąc , jak się nudzę to tam brykam . Nawet jak nic nie kupię to pogadam , właściciel ok .
A daleko nie jest , po mojemu to 30 minut :D .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała zawartość kostki: żywa skała, piasek i woda z czynnego zbiornika + RO na dolewki ze sklepu Sohal na Jagiellońskiej. Na razie daję się prowadzić, bo moja wiedza znikoma.

Obsługa bardzo fajna i mocno pomocna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Sohal , skała pierwsza liga , i u mnie gości .Życie zdrowe i w lux kondycji. Jak mi zdechła pompa w niedzielę ,właściciel zaoferował pomoc = 100 km jazdy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomasz-Reef napisał:

Kiedyś miałem słodkie akwarium chyba z pyszczakami, skubańce zjadały się nawzajem.

To nie wiesz jakie ryby miałeś? Pyszczaki nie zjadają się nawzajem, co najwyżej zabijają się bo są bardzo terytorialne. Powodzenia w pierwszym słonym. Skała wydaje się być za blisko bocznych szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej01, ja ich nie zjadłem, na prawdę. :P Ale to dawno było. Znajdę fotkę to wrzucę i rozszyfrujemy gatunek.

To ze skałami zauważyłem przy pierwszym czyszczeniu. :blink: Na razie pogodziłem się z tym, że niedoczyszczę szyby. Zobaczę czy wejdzie tam ktoś inny. Nie czyściłem też bocznej i tylnej szyby licząc, że boczna straci przezierność, bo tam kable tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kostki, sam mam identyczną z lekką modyfikacją oświetlenia i jak dla mnie jest póki co super!

Co do szyb, to proponuję ustawić skały już teraz, bo zostawione nieczyszczone miejsca później mogą się zemścić - będziesz miał problemy aby to doczyścić, a nic nie psuje efektu jak brudne szyby, których nie da się "umyć". kable możesz spróbować poprowadzić wzdłuż górnej krawędzi bocznej szyby, aby nie były aż tak widoczne - możesz ja jakoś podwiesić, czy coś.

Skałka fajna, bo masz duże "przedpole", więc będziesz miał miejsce na jakieś zoa, czy co tam Sobie będziesz wrzucał.

Ja proponuje dolać jeszcze wody, bo do bezpiecznego poziomu masz jeszcze ze 2l, a to zawsze więcej wody w obiegu i mniejszy wodospad robiony przez kaskadę, a co za tym idzie, woda będzie szła bardziej na przednią szybę, po czym opadała w dół i leciała później na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że odpala się kolejna nano kostka ;) Ciekawe jak długo wytrzymasz z takim litrażem, ja mam od kilku miesięcy i już planuje powiększać ;P

Btw nie wiem czy dobrze widzę, ale chyba nie masz żadnego cyrkulatora - dorzuć koralie nano 900 - w zupełności wystarczy żeby woda się kręciła ;)

Edytowane przez czesiu (wyświetl historię edycji)

d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, czesiu napisał:

Btw nie wiem czy dobrze widzę, ale chyba nie masz żadnego cyrkulatora - dorzuć koralie nano 900 - w zupełności wystarczy żeby woda się kręciła ;)

A ja pomimo niewielkiego doświadczenia z taką kostką powiem, że może warto byłoby poczekać aż pojawi się jakieś życie w akwarium i ocenić, czy dodatkowa cyrkulacja jest potrzebna. Osobiście nie mam cyrkulatora, tylko kaskada i na miękkie i LPS typu euphylia wydaje się być ok.

Nie ma co chyba ładować od razu kasy na coś, co może być niepotrzebne, przynajmniej ja mam takie podejście. Lepiej zobaczyć powoli czego będzie wymagało akwarium a nie dostosowywanie życia do panujących tam warunków, bo chyba w całej tej zabawie chodzi o coś odwrotnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie żadnych dodatkowych urządzeń typu cyrkulator, odpieniacz itp. Życie wymusi to będą.

Przy tym układzie skał woda krąży właśnie tak jak opisał lukaszk, górą na przednią szybę i powrót dołem pomiędzy skałami do filtra.

Z modyfikacji to kupiłem i czekam na nowe oświetlenie 54 LED 18w w listwie, bo to oryginalne mnie strasznie denerwuje. Opada ciągle na dół i te wystające led-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E ty to chociaz odpaliles ta kostke. Jak mi przyszla do domu, ustawilam na szafce pacze i pacze i siadlam do kompa zamaowilam 90L :lol: a to po paru dniach sprzedalam. 

Moje 90L chodzi juz ponad 40 dni a juz wyslalam projekt na produkcje szkla nowego 90x55x50 :lol: to bedzie dopiero frajda

a co do slodkiego to mialam 160L ale ile mozna patrzec na srebrno zlote rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KasiazUK, pewnie zbierając doświadczenie, za drugim razem nie wziąłbym zestawu, tylko sam zestawił. B)

Miejsce mam ograniczone, więc zostaję przy 30l. Nie dam się wciągnąć! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię to wciągnie, to dasz się wciągnąć i za jakiś czas będziesz myślał gdzie tu postawić większe. Kwestia czasu :). Tylko stawiaj sporo większe, a nie trochę większe. Taka rada na przyszłość, bo nie ma sensu co chwilę powiększać jak można od razu postawić duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomasz-Reef napisał:

KasiazUK, pewnie zbierając doświadczenie, za drugim razem nie wziąłbym zestawu, tylko sam zestawił. B)

Miejsce mam ograniczone, więc zostaję przy 30l. Nie dam się wciągnąć! :P

Hahaha a to dobry dowcip. Bedziesz wciagniety zanim dobrze skale ulozysz :lol::lol:

ja juz bym radzila rozciagnac miejsce na chociaz 60L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miłe zwierzę, ale uważaj na palce, straszny łakomczuch ;) I bądź uczulony na krytykę (w zasadzie uzasadnioną) ze względu na krótki czas dzielący start akwarium a wpuszczenie krewetki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ta krewetka czyszcząca. Ona nie czyści akwarium tylko ryby z pasożytów, rośnie dość duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem albo i nie. :blink:Pojawiły się dzisiaj w wodzie wokół skał takie białe gluty. IMG_20171103_203730_1024x575.thumb.jpg.458d2fd2ace068798ea1d56c8776d844.jpg

Dodałem wczoraj bakterie. IMG_20171102_180456_800x449.jpg.4cc4eee227633ae8790d87fb9fb38a16.jpg

Myślę, że to efekt. 

Mam pytania,

czy to co pływa to groźne czy nie?

czy się rozejdzie samo, czy trzeba wymienić wodę częściowo?

Edytowane przez Tomasz-Reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób, tym bardziej nie podmieniaj wody. Akwarium dojrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Tak zrobię, tzn nic nie zrobię. :lol:

Nie napisałem, że dodaję środek na NO3 i PO4, bo były za wysokie.
To on powoduje podobno te gluty. Muszę jeszcze zmniejszyć dawkę.

Podobno samo się rozejdzie. Chyba zapchało filtr, bo słabo woda cieknie, mimo że jest na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tam żadnych korali, ryb to po co dajesz jakieś preparaty na obniżenie no3 i po4? Akwarium dojrzeje to powinny same obniżyć się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.