Skocz do zawartości
Krewetka:)

Druga słona kostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W końcu doczekałem się i odpaliłem nowa kostkę. Wymiaru 50x50x60h razem z panelem 10cm. 

Posiadając pierwsza kostkę 35x35x40 na kaskadzie po upływie 4 miesiecy doszedłem do wniosku że wszyscy mieli rację co mówili że to masakra taki mały zbiornik. Nie dość że bez panelu czy też suma to jeszcze na kaskadzie, nigdy więcej. Dla tego postanowiłem zamówić w Crazycoral zbiornik no i jest. Krótko go opiszę:

Przednia szyba opti reszta float

Cyrkulator to jebao rw4 

Pompa obiegowa jebao regulowana 1200l

Odpieniacz tunze 9004 

Grzałka hapet 50w 

Skała żywa z crazycoral około 6kg (dojdzie jeszcze 5kg z poprzedniej kostki) 

Lampa to TMC V2 iLumen Air 600 

Jeszcze będzie piasek z aquamedic

Bakterie które trafiły do zbiornika dzisiaj to biogro oraz zeobak. 

Planuje do jednej przegrody wsypać 2kg żywego gruzu a do drugiej komory z 1,5l siporaksu. 

 

Jak ktoś ma jakieś sugestie chętnie wysłucham. 

 

Tak wygląda poprzednia kostka. 

received_1542740702473497.jpeg

received_1483412448406323.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
59 minut temu, Krewetka:) napisał:

Planuje do jednej przegrody wsypać 2kg żywego gruzu a do drugiej komory z 1,5l siporaksu.

wsypać ? nie polecam - od czasu do czasu trzeba wyjąć zawartość i porządnie przepłukać

albo w siatkach albo w koszyk

zerknij tu w temat http://nano-reef.pl/forums/topic/94568-koszyk-do-siporaxu/?do=findComment&comment=965174

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia ma rację. Koniecznie w coś trzeba złapać gruz czy siporax bo przeklniesz posiadanie panelu przy pierwszym sprzątaniu.
Ja mam siporax w woreczkach z erybki (siateczkowe z zamkiem plastikowym) - otrzymane za punkty lojalnościowe ;) tak czy inaczej robią robotę.

A kosteczka zapowiada się ładnie. Będę zaglądać.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siporax myślałem pokleic w słupki po 4 i tak układać na kartkach rastrowych. Mam powklejane po 8 cm od dna. By syf się nie zbierał. Ale przemyśle i do czytam o tych woreczka. Dzięki 

A jeszcze mam pytanie. 

Bo lampę ustawiłem tak by świeciła od 7-23

7-9:30 jest faza księżyca (aktynika plus białe) 2% białe i 5% niebieskie 

9:30-11 wschód 2% białe 2% niebieskie i 30% czerwony/różowy 

11-17 pełne słońce 60% białe 60% niebieskie i 60% kolor

17-18:30 zachód tak jak wschód 

18:30-23 księżyc 10% niebieskie 

 

Nie będę miał problemy z Dino przy takim święceniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino nie powstaje od nieodpowiedniego oświetlenia, tylko od złych parametrów wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

A wydawało mi się że Dino jest od światła a cyjano od złych parametrów. 

A dobrze myślę ze świeceniem czy byście inaczej to widzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino i cyjano jest od nieodpowiednich parametrów, światło tylko może wspomagać plagi, ale one nie powstają od światła. Może taka grafika, wykres w czymś pomoże. Co prawda nie od tej lampy, ale zawsze 

7_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już po dojrzewaniu? jakie parametry wody masz?

widzę że okrzemka Cię nie oszczędza :) 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad tydzień na żywej skale i już będzie przekładka ze starego do nowego? Ja bym jeszcze poczekał i równocześnie prowadził dwa akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jak ładne zwierzątka masz w starym to ja też bym poczekał i starałbym się

przełożyć dużo ze starego będąc pewnym że nowe dojrzało

co np będziesz robił z piaskiem?

masz coś kopiącego? przerzucającego piasek?

skała ze starego idzie w całości do nowego? jaka jest różnica litrażu?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam parametry w tym nowym 

Po4 jest 0

FB_IMG_1510636566664.jpg

Piasek wywalam że starego. W nowym jest już nasarius i babylonia. 

Stary zbiornik 50l a ten nowy 150l 

Tak do panelu idzie jako gruz. 

A muszę przełożyć bo w starym nie miałem dobrej cyrkulacji i syf się zbierał. Teraz jest to bomba biologiczna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś jeszcze poczekać, żeby NO2 i NH4 były 0 i magnez sporo za niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj błazenki przeniosłem. A dzisiaj resztę życia jutro wstawię zdjęcie jak wygląda. Jak narazie bez strat w życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby obyło się bez strat, bo ja bym się jeszcze wstrzymał z przenosinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem taka sytuacja świadczy o słabo rozwiniętym złożu bakteryjnym - nie masz wystarczającej ilości bakterii nitryfikacyjnych, które byłyby w stanie szybko "przerabiać" azotyny na azotany.  Zastosuj tzw bombę bakteryjną czyli wiele różnych szczepów bakteryjnych na raz. Tylko obserwuj akwarium aby nie było zakwitu bakteriologicznego chodzi o zmętnienie wody.

Zastosowanie purigenu też może przynieść dobre skutki.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie robi się przenosin do nowego akwarium. Taka przekładka do akwarium na nowej żywej skale, gdzie cykl azotowy jeszcze się nie zamknął, to jak start od nowa nowego akwarium. Akwarium powinno dojrzeć, żeby móc przekładać życie. Pisałem wcześniej nie jeden raz, żeby dać sobie czas na przekładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że za szybko.. co innego przekładka gdzie zostaje 100% wody i skały z działającego systemu (robiłam kilka razy bez problemu ale bez dodawania żywej skały - dodatki tylko w postaci Marco Rocks a zmiana o nie więcej niż 100% pierwotnej objętości), a co innego stawianie praktycznie nowego szkła.
Tak jak Ci pisałam na prv co jest z parametrami nie halo, bo ten Mg nijak tu nie pasuje, a może i reszta jest nirmiarodajna.
Weź wodę do sklepu lub pobliskiego morszczaka, zróbcie testy porządnie i będzie coś więcej wiadomo. Mając już życie w tym nowym szkle wrzuciłabym phosguard, purigen i węgiel celem minimalizowania strat..

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jechac do aqua Medic i zobaczyć. Jeszcze czekam za kolega który ma testy ale go nie ma. A akwarium wygląda już tak z całym życiem. Wiem że za szybko ale w kostce zła cyrkulacja i temu tak. Jak ruszyłem skalę to nic dziwnego że takie no2 bo sam syf. 

received_1558151724265728.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała bardziej ruda w porównaniu do poprzedniego zdjęcia i na piasku też już widać miejscami rudy nalot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.