Skocz do zawartości
katarzyna1984

drajwer dl lampy 120 w chinczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam spalil mi sie draiwer od chinczyka 120 w. Gdzie taki kupie.lub czy ktos ma na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyczerpalem juz mane z mojej szklanej kuli. Sorry, mozliwosc wrozenia jaka to lampa i jakich driverow potrzebjesz w przyszlym roku.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly chinczyk 120 w   riwer 80w sa tam 2  jeden mi sie spalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez dokładnego opisu lub zdjęcia raczej nie uzyskasz pomocy, do Andrzejek jeszcze m-ąc, wtedy może ktoś by wywróżył z fusów ...

Godzinę temu, katarzyna1984 napisał:

zwykly chinczyk 120 w   riwer 80w sa tam 2  jeden mi sie spalił

myślę, że chodzi Ci o zasilacz a nie driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katarzyna1984 napisał:

zwykly chinczyk 120 w   riwer 80w sa tam 2  jeden mi sie spalił

Otwórz lampę i zmierz napięcie przy pełnym ogniu (oświetleniu) na drugim pozostałym jeszcze przy życiu driverze powinno być gdzieś między 80-95V. Sprawdź sobie również prąd bo w chińczykach diody są mniej obciążone (500mA może mniej)- prowizoryczny radiator w formie aluminiowej blachy sprawiłby że przy pełnej mocy pewnie w niedługim czasie wszystkie LEDy by się przegrzały. Tak możesz dobrać coś odpowiedniego w zależności od umiejętności coś bardziej plug and play lub własnoręczne dzierganie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, katarzyna1984 napisał:

Witam spalil mi sie draiwer od chinczyka 120 w. Gdzie taki kupie.lub czy ktos ma na zbyciu.

O ile nic się nie zmieniło ... jedyna szansa że odkupisz od kogoś komu też się spalił jeden - był ten temat już na forum , nie da się nigdzie dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne chinki, w mojej driver ma dwa wyjścia, na ledy oraz wentylator. Dla LED daj prąd max 550mA, napięcie 70-90V, więc nawet 50W nie ma.

Tak jak pisze silvia, identyczny zamiennik nie do kupienia w Polsce. Dobra okazja aby zmienić lampę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w sumie ... można by dać "zamiennik" - jakiegoś Mean Well'a 

pytanie tylko jakie napięcie i ile mA - jeżeli ponad 100V to można by dać LPC-100-500 (zasilacz LED 100W 100~200V 500mA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem tam pali się dioda w zasilaczu. Zasilacz nie do kupienia a ze względu na wymiar ciężko coś dopasować. Jeżeli nie masz wiedzy lub dobrego elektronika to nic nie zrobisz z zasilaczem do tych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcia wstaw na forum jak ma kto ci polutować to możesz przerobić lampę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, katarzyna1984 napisał:

no to super.!!!

pokaż dobrą fotkę , albo napisz jakie ma napięcie i prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam zasilacze z lampy marsaqua 300 jeden chyba nie działa-do sprawdzenia, drugi jest ok. Oba nowe. Wymontowałem żeby przerobić lampe i nie sa mi potrzebne. Tylko nie wiem czy do twojej się nadadzą bo nie wiem jaka to lampa. Dają napięcie jakos 115v a co do prądu to nie mam pojęcia ani sprzętu do pomiaru ale raczej nie sa stabilizowanymi zrodlami prądowymi z tego co czytałem.

Tak wiem ze to nie targowisko. Dalej zapraszam ew na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mikolaj85 napisał:

Możesz założyć taki zasilacz gylko brak regulacij http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6038615620

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 

Mikołaj uwaga tutaj na LEDy - normalnie ten zasilacz byłby idealny i diody świeciłyby prawie pełną mocą. Ale w chinkach niestety mamy niewystarczające chłodzenie i przy tym zasilaczu diody się przegrzeją. 600mA na LEDach w tej lampie przy aluminiowej blaszce jako chłodzenie nie wróży nic dobrego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zmierz napięcie jaki wychodzi z 2 zasilacza - jak w okolicach 84V

to ja bym założył taki (będzie świecić trochę słabiej i mniej się grzać )

http://allegro.pl/zasilacz-led-driver-13-25x2w-450ma-39-84v-i7015487710.html

 

 

 

 

ten 600mA też mógłby być - ale trzeba by zadbać o chłodzenie bo na tym z kolei lampa będzie świecić mocniej ... i mocniej się grzać

http://allegro.pl/zasilacz-led-driver-600ma-18-30x3w-54-105v-i6038615620.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lampa ma 3 wentylatory wbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz działa,znalazlam swietnego elektryka i naprawil stary zasilacz,wymienil jakies czesci i zrobił, orrazu wymienił kolorowe diody na same białe od 10000 k 15szt i 15 12000k  bezie lepsza niz była.pozdrawiam gyby ktos miał taki problem polecam tego elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.