Skocz do zawartości
Gość Paragon

Odpieniacz z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za głęboko trochę stoi?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

25 cm, powinno byc ok, jak akwarium sie rozbuja i bedzie mial co odpieniac zobaczymy czy bedzie ok, w razie potrzeby podniose do gory ma 7 cm zapasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Odpieniacz przez tydzień pracował na minimum bardziej jako napowietrzacz, wczoraj ze wzgledu na to ze już zaczyna coś się dziać w akwarium i doszła żywa skala ustawiłem odpieniacz na docelową moc czyli pracuje na 6 biegu (z 8) powiedzmy 80 %, przepływ ustawiony na 50 % i się zdziwiłem bo coś odpienia myślałem że to za wcześnie :blink:, puszcza jeszcze bąble ale się uspokaja mam nadzieje że mu przejdzie :ph34r:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odległość miedzy kkubkiem a komorą pieniącą jest za duża ?


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
48 minut temu, marekdziubak napisał:

Może odległość miedzy kkubkiem a komorą pieniącą jest za duża ?

nie no spoko mimo że akwarium ma niecałe 2 tygodnie już produkuje urobek, pompa pracuje na 80%, filmik jest z pierwszej chwili jak tylko ustawiłem pompę, odpieniacz ma jedną wadę ale nie wiem czy wszystkie tak mają bo to mój pierwszy tak duży, tzn ustawiam go dzień lub dwa puszcza bąble na zewnątrz potem załapuje i daje czadu :), ale wystarczy że zmienię coś w konfiguracji przepływ albo moc pompy i od nowa 1-2 dni się uspokaja i znowu pieni jak szalony, gdzieś popełniłem błąd konstrukcyjny albo ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zmiany ;] ? w pracy Odpieniacza ?


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, marekdziubak napisał:

Jakieś zmiany ;] ? w pracy Odpieniacza ?

ładnie pieni teraz pracuje na 100% znalazłem dobre ustawienia, jest jakiś urobek, czyli wszystko ok ale na jakieś większe rezultaty trzeba poczekać pamiętaj moje akwarium ma ledwo 2 tygodnie :), nie ma za bardzo co wyciągać

15s8wvo.jpg 2v7xfrc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :P podstawa nie mieści mi się na stole drukarki nie mmogę wydrukować ;[ 


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, marekdziubak napisał:

Gratulacje :P podstawa nie mieści mi się na stole drukarki nie mmogę wydrukować ;[ 

dodałem podzielony na dwa są w plikach z TG dla tych z małymi drukarkami :P , jak chcesz mogę podzielić Ci tak żeby się zmieścił potem sobie skleich podaj tylko wymiary stołu,

ps., taki mały tip bo ja dałem ścianki 3 warstwy to za mało trzeba dać 5-6 tak samo layer i top, bo woda przechodzi przez wydruk a jak masz wypełnienie inne niż 100% to będzie się zbierała we wnętrzu woda (nie wpływa to na funkcjonalność) ale mi przeszkadza to :) więc pewnie bedę przedrukowywał niektóre elementy

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary stołu to 290x290.. dzięki z góry :P


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Jest update odpieniacza po walce ze szczelnością, zmieniona pokrywa komory reakcyjnej, oraz system mocowania kubka ze stożka na gwint, dodana tez nowa zwężka poprawiła sie ilość bąbelków, oraz przepływ odpieniacz działa jak należy :)

mierzony przepływ powietrza przy pracy odpieniacza na maksa to 6-7  l/min

2v1w6kp.jpg 2wnnyq1.jpg mwtwzb.jpg

2hx35gp.jpg 34hz5te.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Odpieniacz finalnie poprawiony kończę zabawę z poprawkami, wreszcie działa jak należy, jak się dowiedziałem mój miernik nie jest najdokładniejszy i może sporo zaniżać wynik niestety nie mam nic dokładniejszego, w każdym bądz razie, pod obciążeniem czyli wszystkie wkłady jakie mam zastosowane na zasilaniu powietrza łącznie z 4m wężykiem wystawionym na zewnątrz odpieniacz osiąga około 450-500l/h (na wspomnianym mierniku), po podłączeniu przy samym odpieniaczu na wężyku o długości 40cm zamyka od razu skalę 600l/h więc pewnie jest więcej :) wynik mnie zadowala, zmieniła się też ilość urobku musiałem przejść bardziej w pianę suchą bo przez noc natrzaskał około 250ml ciemnego brązowego płynu, przestawiłem na sucho i teraz idzie czarna maź :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz postaraj się dla potomnych podliczyć "koszt". Ile by kosztował taki odpieniacz na zamówienie u Ciebie. Materiał, zarobek, czas, "element doświaczenia". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

W pewnym sensie mogę podsumować a więc, jeżeli chodzi o koszt dla mnie, materiał PETG łącznie poszło około 4Kg, wiadomo testy więc sporo idzie w śmietnik ale myślę ze można zamknąć w 2Kg:

1. Materiał - 320zł

2. Rura Akrylowa Fi200 - 130zł

3. Rura Fi 100 (miałem)

4. Prąd coś około  300h druku - jakieś 50zł

5. Pompa miałem Jebao DC-3000

Tak więc podsumowując dla mnie był to koszt około 500zł, co do podsumowania ile by kosztowało zrobienie dla kogoś niestety nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ nie mam zamiaru robić tego zarobkowo, to jest jedynie hobbistyczne zajęcie, które sprawia mi masę frajdy zawsze też chętnie dzielę się owocami mojej pracy zawsze tak było i sadzę że się to nie zmieni, mogę tylko powiedzieć dla wyobrażenia że koszt zaprojektowania i wykonania takiego odpieniacza w firmie zajmująca się modelowaniem 3D oraz drukiem przewyższył by i to spoooooro koszt odpieniacza nówki z półki, o porównywalnych parametrach tak więc lepiej by było kupić sprawdzone i wypracowane rozwiązania np., Twistmana i wspierać nasz rynek.

Ps.  żeby nie było i nikt mi nie zarzucał, jak wspomniałem owocami mojej pracy chętnie się dziele, bo traktuje je jako hobby a nie zarobek, tak więc kto posiada drukarkę i czuje się na siłach na taki wydruk pliki jak poprosi zawsze dostanie, ale zarobkowo raczej nie zamierzam się w to bawić.....  raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon mi taka odpowiedź w pełni wystarcza. Chciałem dowiedzieć się jaka jest różnica między gotowym produktem a DIY. Jak to często bywa niestety własne projekty nie wychodzą wcale tanio, często nawet nie taniej niż oryginał. Zwłaszcza, jak z czymś zaczyna się pracę i dopiero eksperymentuje (zwykle coś nie działa, coś poprawiamy itp). W każdym razie dziękuję za informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, dadario napisał:

@Paragon mi taka odpowiedź w pełni wystarcza. Chciałem dowiedzieć się jaka jest różnica między gotowym produktem a DIY. Jak to często bywa niestety własne projekty nie wychodzą wcale tanio, często nawet nie taniej niż oryginał. Zwłaszcza, jak z czymś zaczyna się pracę i dopiero eksperymentuje (zwykle coś nie działa, coś poprawiamy itp). W każdym razie dziękuję za informacje. 

Cieszę się, w moim przypadku cala zabawa się opłacała i to bardzo dodatkowo za zaoszczędzone pieniądze mogę śmiało powiedzieć została mi drukarka 3D :) , jeżeli ma się trochę umiejętności i wewnętrznego zacięcia DIY wychodzą nie gorzej niż markowane produkty i to dużo taniej :)

Dodam że różnica między DIY a gotowym produktem jest ogromna, ale tylko pod warunkiem jeżeli mówimy o robieniu takiego projektu dla siebie i samemu, oraz ma się jakąś wiedzę i umiejętności w inny przypadku tak jak pisałeś efekty mogą być mizerne, a próba naprawy pociąga tylko coraz większe koszty, ja zawsze przed porwaniem się na jakiś projekt dużo czytam oglądam projekty i tworzę własny ale wyjściowo opieram się na sprawdzonych rozwiązaniach dopiero później staram się ulepszyć i doprowadzić do perfekcji, jak wspomniałeś czasami nie wychodzi a czasami tak i to daje właśnie tą satysfakcję :) 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.