Skocz do zawartości
pylek00

Akwarium 40x40x55 z 10mm szkła!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem właśnie ofertę ze sklepu internetowego na akwarium o wymiarach 42x42 i 55 wysokości że szkła 10mm. Czy ta grubość szkła to przypadkiem nie przesada? Ma ktoś podobnej wielkości akwarium i mógłby zmierzyć grubość szkła u siebie? 


f3a92633d0e0b0393b43814ccf440461u960a834.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pylek00 napisał:

Dostałem właśnie ofertę ze sklepu internetowego na akwarium o wymiarach 42x42 i 55 wysokości że szkła 10mm. Czy ta grubość szkła to przypadkiem nie przesada? Ma ktoś podobnej wielkości akwarium i mógłby zmierzyć grubość szkła u siebie? 

nie to nie przesada i nie przypadek, grubość szkła zależy od wysokości akwarium a nie od wymiarów zewnętrznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DarekB30 napisał:

nie to nie przesada i nie przypadek, grubość szkła zależy od wysokości akwarium a nie od wymiarów zewnętrznych

Masz na myśli, że akwarium np 40x40 i wysokości 40 będzie z takiego samego szkła jak akwarium 200x200 i tej samej wysokości? 


f3a92633d0e0b0393b43814ccf440461u960a834.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nawet 55 wys. Ale naprężenia mniejsze bo i boki krótsze. Zapytaj czemu taka decyzja o grubości. Ja  bym zrobil z 6mm. Maksymalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pylek00 napisał:

Masz na myśli, że akwarium np 40x40 i wysokości 40 będzie z takiego samego szkła jak akwarium 200x200 i tej samej wysokości? 

w tak duże skrajności bym nie popadał, 40x40 to nie 200x200 ;-) 

ale z lekcji fizyki powinieneś pamiętać co to jest ciśnienie i wysokość słupa wody :-)

albo Norma DIN 32622 (Akwaria wykonane ze szkła)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według normy starczy 6 mm. Natomiast moim zdaniem jeżeli chcesz by było solidne a dodatkowo będzie z OW sklejone transparentnym silikonem to wybrałbym 8 mm. Tak miałem w pierwszym akwarium. 10 mm to tylko dla fanów polerowanych krawędzi OW;)(i dla mnie też).

Obecnie mam szło OW 60x50x50, w praktyce robi się z 8 mm, ja ma z 10 i dla mnie jest to optymalne, bo nie lubię widoku wygiętej szyby (nawet minimalnie - takie moje dziwactwo:rolleyes:). 

Edytowane przez kichnu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kichnu w prośbie o wycenę zaznaczyłem, że chodzi o zbiornik na sump że zwykłego szkła, nie OW, także chyba nie chodziło o wygląd tylko o coś innego 

Edytowane przez pylek00 (wyświetl historię edycji)

f3a92633d0e0b0393b43814ccf440461u960a834.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam kostkę 3x45 bez wzmocnień szkło 8mm, nie upierałem się na 6 bo zawsze coś spadnie stuknie itp. Zawsze możesz zapytać czemu akurat 10

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.