Skocz do zawartości
mathom

Jebao RW-4 wieszający się sterownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z 2 sterownikami do RW-4 - nagle gasną diody pokazujące moc pompy, wszystko inne niby działa, pompa też (ale nie wiadomo z jaką mocą). Działo mi się tak do tej pory z jedną i po odpięciu zasilania zaskakiwało. Dzisiaj klękły 2 na raz i za chiny nie mogę ich zresetować. Czy ktoś miał taki problem i ma rozwiązanie czy tylko serwis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomku. Nasuwa się tylko jedno pytanie. Mianowicie czy ten falownik jest na gwarancji. Jak tak tak to jak najszybciej reklamować. Jak gwarancja minęła to powoli odkładać na nowe. Samo się nie naprawi. Znając życie sterownik trzymany jest w szafce pod akwarium obok sumpa. Ja też tak mam. Dla elektroniki to są niesprzyjające warunki. Pozdrawiam Roman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mathom napisał:

nie za bardzo mi się uśmiecha wysyłanie 2 z 3 falowników

Panie Tomku samo się nie naprawi. Zastępczo kupić JVP za 3,50 zł. Chyba innego wyjścia nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Kupowane z coralhouse a z dystrybucji erybki. Wysylalem juz na gwarancje, wymieniono na nowy, a ten po 2 tygodniach zlapal to samo.nie pomaga odlaczabie zasilania nic... Jest to wada produkcyjna albo cos sie dzieje z elektronika po wprowadzeniu w tryb slave. Druga pompa rw8 ktora smiga u mnie 3 lata dziala bezproblemowo.

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na jednym z dwóch sterownikow. Pracowały wtedy w trybie M/S. Myślałem że tak ma być bo sterowanie mocą szło z tego drugiego. Po wyłączeniu trybu M/S sterownik po kilku dniach ożył i do dziś działa. To musi być jakaś wada tych sterowników.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kombinowałes z komunikacją między sobą? U mnie wtedy właśnie jednej odbiło i też sama się naprawiła.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie kombinowałes z komunikacją między sobą? U mnie wtedy właśnie jednej odbiło i też sama się naprawiła.

Meczylem się przy akwarium dobra godzinę. Klikalem na wszystkie sposoby, po wyniesieniu zaskoczyly od razu. Straszne badziewie :/ 

W środku jest jakaś atmega wyglada na 128, komunikacja na 433. Mam parę urządzeń na tym paśmie, w tym czuje dymu w koronie - może sterownik wylapuje smieci i glupieje.

 

PS. Co by się mogło zgadzać bo wieszaja się slave-y.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś z tą atmegą. Z tą komunikacją pewnie masz rację. Mały błąd w programie i sterownik głupieje. Ja swoich już nie przełączałem w tryb M/S i od prawie 9 miesięcy sytuacja się nie powtórzyła. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mathom napisał:

Meczylem się przy akwarium dobra godzinę. Klikalem na wszystkie sposoby, po wyniesieniu zaskoczyly od razu. Straszne badziewie :/ 

W środku jest jakaś atmega wyglada na 128, komunikacja na 433. Mam parę urządzeń na tym paśmie, w tym czuje dymu w koronie - może sterownik wylapuje smieci i glupieje.

 

PS. Co by się mogło zgadzać bo wieszaja się slave-y.

 

 

 

 

Bezprzewodowe stacje pogodowe (jeżeli takową posiadasz) przeważnie działają w paśmie 433MHz. Tak poza tematem marnej jakości transmitery TV działające w paśmie 2,4GHz z powodzeniem zagłuszają całe WiFi w paśmie 2,4Ghz w całym domu. Więc może warto było by sprawdzić wyłączając urządzenia działające w paśmie 433MHz.

PS. Sam mam taką stację w odległości 10 cm od sterownika RW4 ale posiadam tylko jeden falownik więc trudno będzie ustalić czy problem wystąpi także u mnie. Chyba że ustawić go w trybie slave i poobserwować.


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.