Skocz do zawartości
Sting

Klej do korali, jaki polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

E tam 

Ja używam, jak mnie coś drażni takiego :P

4c995d85289801cdb7ce7dfaa4d544d5.jpg

Ten jak złapie to już trzyma ,ale potrzebuje dłuższego schnięcia 

Mam jeszcze z 1/3 tuby 

Ten to jest dopiero gęsty  ;) 

Oczywiscie testowany na sps :D 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Rafał 

Dłużej ,na pewno po godzince jeszcze nie zaschnie 

Ale za to do wody nie pyli i nic nie puszcza , wbijasz  korala praktycznie jak w plastelinę  ;) 

Trzeba wprawy,ale fajnie się nim klei :) 

Szczepki z przodu akwa ,albo do sumpa i na drugi dzień do akwa  tak dla pewności - jak kleisz do podstawek  

Co do klejenia na skale z godzinkę akwa by popracowało na samym obiegu 

 

20171126_205634.thumb.jpg.62ab2d660cec61eedfe19d481c4056c8.jpgtak sobie gęsty 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co wcześniej wypowiadali się pewnie nie chcą się przyznać, że używali zwykłej kropelki 

62051.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ;) Maciej01 brawo za odwagę :D Ja kupuję za 37zł plus 9zł wysyłka 10 opakowań kropelki w żelu to jest 20gr kleju. Kupiłem kiedyś klej w modelarskim 30gr , nie pamiętam nazwy, był gęsty, nawet bardzo, ale jednak płynny, nie galaretowaty jak kropelka w żelu. Fajnie mi się nim kleiło, ale gdzieś przy połowie opakowania zaczęły się problemy z nasadką przez którą nakładamy klej. Co chwilę się zatykała itd. Z kropelką jest ten looz, że co opakowanie to cały czas nowa nasadka, problemów mniej. Lecz taką kropelką jestem w stanie zrobić 15-20 szczepek. Dzięki klejowi polymorph z allegro, jestem w stanie z takim opakowaniem kropelki zrobić nawet 50 szczepek jak nie więcej nakładając po 5 kulek polymorpha zamoczonych uprzednio w gorącej wodzie. Sam polymorph niestety nie trzyma się podstawek moich jak i skały. Próbowałem też wersji na bogato tego kleju z AF i DVH Fragsation i jest to samo. Polymorph kupiłem za 25 zł i dostałem wiaderko ok pół litra, starczy chyba na kilka tysięcy szczepek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo powiedz Rafał co o tym myśleć? Ty klejisz, ja kleje i wszystko jest ok, a ktoś inny pisze, że klej jest płynny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to mała pomyłka się wdała z powodu nieuważnego czytania ze zrozumieniem przez niektórych :) Stąd było moje zdziwienie :) Jedynie co me dziwi to te rdzawe naloty na podstawkach po oderwaniu korala. Postaram się zrobić jakąś fotkę, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł lub da logiczne wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używałem kropelki, jednak nie byłem do końca z niej zadowolony. Przerabiałem już różne kleje, moim zdaniem najlepszy to Ecotech Coral glue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maciej01 napisał:

Koledzy co wcześniej wypowiadali się pewnie nie chcą się przyznać, że używali zwykłej kropelki 

62051.jpg

Tego nigdy nie brałem do wody, tylko kropelkę w żelu. Po paru doświadczeniach, tym bardziej klejenie pod wodą bywało lipne, kolega polecił Parfixa.
Teraz bym nie zmienił go za żadne skarby na kropelkę, gdzie i ona nie jest zła. Jest po prostu dobra. Ale cena czasami w sklepach powalająca.
A tu mam mocniejszy klej, bardziej gęsty, w dobrej cenie. 

Spróbuj sam raz ten co piszę i zobaczysz jaka jest ogromna różnica :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pirotechnic napisał:

kolega polecił Parfixa.
Teraz bym nie zmienił go za żadne skarby na kropelkę, gdzie i ona nie jest zła. Jest po prostu dobra. Ale cena czasami w sklepach powalająca.
A tu mam mocniejszy klej, bardziej gęsty, w dobrej cenie. 

Spróbuj sam raz ten co piszę i zobaczysz jaka jest ogromna różnica :)

To napisz którego Parfixa używasz uniwersalnego żela? Bo ich jest trochę:

https://handtech.pl/20-parfix-kleje-cyjanoakrylowe


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, waldek123blau napisał:

To napisz którego Parfixa używasz uniwersalnego żela? Bo ich jest trochę:

https://handtech.pl/20-parfix-kleje-cyjanoakrylowe

Jakbyś chciał kupić, np. na allegro - http://allegro.pl/klej-cyjanoakrylowy-parfix-3454-20-uniwersalny-zel-i6976891808.html?snapshot=MjAxNy0xMS0yNVQxNjozNTowMi4wMzJaO2J1eWVyOzk0ZGUzYzM1MWRhMmQ0MGFhODViOGU2ZTY2MDQ1MTQzMDMwODBlYjY4NzdkNjRjMDRiOTQ5NTcwMTViNTJiODc%3D

Parfix 3454 - klej cyjanoakrylowy uniwersalny w żelu


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skończy się kropelka to kupię klej Parfix i dam znać, czy jest rzeczywiście taki dobry, gęsty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam kazdy klej ,ktory mozna dostac kropelka,super glu kleje twarde i miekasy od ponad roku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.