Skocz do zawartości
Blyx_00

Przeprowadzka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jak zapewnić rybcią komfort w czasie przeprowadzki ? Czy np ryby wytrzymają w kuwecie z wodą i starą skałką max 2 dni?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cyrkulacji, będzie delikatny problem. Bardziej martwił bym się na twoim miejscu o korale. Ja przechodziłem przez przeprowadzkę w sobotę, ale u mnie wszystko tego samego dnia trafiło do zbiornika a i tak lekkie straty odnotowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj sobie jakiś większy zbiornik. Może nawet stare akwarium z demobilu za parę zł. Sprawdź allegro i OLX w okolicy. Daj cyrkulator do środka albo napowietrzacz i kilka dni ryby wytrzymają. Korale to już inna sprawa.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile ryb i ile wody. Problemem może być brak powietrza, za duża ilość odchodów, co poskutkuje pojawieniem sie amoniaku, plus ryby mogą wyskoczyć. Ja bym dała napowietrzacz, podmieniala część wody ze dwa razy na dobę i zasłoniłabym pojemnik jakąś siatką.

I popraw autorze słowo "rybcią" bo razi okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do pożyczenia akwarium około 100 l, jeśli jesteś zainteresowany daj znać, zawsze to lepsze niż kuweta a wodę możesz później dolać do nowego akwarium.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Blyx_00 napisał:

Witajcie,

Jak zapewnić rybcią komfort w czasie przeprowadzki ? Czy np ryby wytrzymają w kuwecie z wodą i starą skałką max 2 dni?

Pozdrawiam.

Nie napisałeś ile ryb , korali, ile kg skały?  Ja jak córkę przeprowadzałem ze Szczecina do Berlina to ryby pakowałem do worków i przewoziłem w dużych wiadrach. Skałę luzem w wiadrach, koralowce pakowałem do worków na styropianie do góry nogami. Całe życie włożyłem na miejscu do pojemnika 1000 litrowego na palecie z wodą ze starego akwarium o takim jak poniżej:

10149061_Kontenery-IBC-z-palet-z-tworzyw

Szlifierką kontową obciąłem górną część tak aby był szeroki dostęp do wody. Włożyłem grzałkę i odpieniacz do środka który mieszał wodę i napowietrzał ją za jednym zamachem. Tak wszystko się kręciło przez 2 tygodnie z lampą nad pojemnikiem.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam sprzedać ryby. po przeprowadzce może pojawić się amoniak - i to jest mniejszy problem. Bardziej obawiałbym choroby po poruszaniu skały piachu itp itd. U mnie padła cała obsada po przeprowadzce. 2 tygodnie było super, ryby pływały miały się świetnie a później przyszła ospa z którą walczę do dziś.Korale dużo lepiej sobie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.