Skocz do zawartości
BzykU

Tajlandia

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko 

Całkiem nie wiem jak to jest w tej materii.

Mogę coś legalnie przywieść nie mogę.

A może biorę ładuję w torbę i po sprawie tak jak to jest u nas nad bałtykiem. ( widzę zdechłego śledzia i jazda  ! )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie możesz legalnie. A przemycać chyba się nie będzie opłacać bo na Tajlandię lecisz samolotem i bagaże są prześwietlane.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewne to ?

Bo z zanzibar coś tam jednak kiedyś przyszło .

I wiadomo nie jestem jakimś przemytnikiem więc o co kaman ?

Co tyfus plamisty to se można legalnie i piżamę przywieść a to że jeden kamyk przywiozę to chyba spustoszenia wielkiej rafy nie zrobię bą co bądz .

 

Edytowane przez BzykU (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz legalnie. A przemycać chyba się nie będzie opłacać bo na Tajlandię lecisz samolotem i bagaże są prześwietlane.

legalnie - oczywiście że możesz, 

jeśli będziesz miał papiery :-) 

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam jeśli sklepy kupują sobie to czemu ktoś inny nie mógł by .

Myślę sobie że winno to działać w tę deseń że jak ktoś kupuje całą partię to tak jak w hurcie ceny a jak ktoś sztukę to cena trochę wyższa ale jednak można .

A może masz namiar Andretti na legalne miejsce gdzie można nabyć  " RYBĘ' albo co w  Tajlandi albo jak tych miejsc szukać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jednej będzie smutno w samolocie a tak serio wpisz w google cokolwiek o imporcie ryb czy innych zwierząt i wymaganych do odprawy dokumentach powinno wyczerpać temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że Tajlandia żyje z turystyki. Ale trzeba sobie zdać sprawę że do budżetu wpływa dużo kasy od turystów złapanych na drobnym przemycie. Mała zasuszona rozgwiazda i masz chłopie duży problem. Tylko i wyłącznie legalnie. W ostatnim czasie Tajlandia jest bardzo uczulona na punkcie rafy. I pod tym względem się nie szczypią. Złapany statek na przemycie jest konfiskowany i zatapiany, tworząc nową sztuczną rafę. Jak będziesz na miejscu to przewodnicy płetwonurkowie będą często was ostrzegać przed braniem suwenirów. Lepiej zabrać ręcznik niż muszelkę, mimo że taka piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przewieziesz niczego nielegalnie, a nawet jest problem z muszlami czy innymi "niewinnymi" pamiątkami z plaży

Kontrole są bardzo szczegółowe, chociażby ze względu na narkotyki. A jak chcesz legalnie to musisz mieć kilka ważnych dokumentów, więc chyba to raczej nie ma sensu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi być na priv, bo to żadna tajemnica  - to nie cenzura tylko dbałość o dobre obyczje :-) a szybka, bo akurat czytałam.

A , że byłam  w Taj niejeden raz to Ci odpowiedziałam, a że do tego jeszcze sprowadzam zwierzęta to wiem co i jak ;)

poza tym jako administartor mam obowązek reagować na min. ksenofobiczne, rasistowskie i tym poodbne komentarze  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzięki .

To może podaj gdzie, legalnie można kupić, może będę w pobliżu to też sobie zakupię jakąś fajna pamiątkę

Z racji moich zainteresowań na pewno będzie to dla Mnie dużo fajniejsza pamiątka niż zasuszony ślimak albo kapcie z pomponami .

A co ja tam takiego nie fajnego napisałem wracając do tematu cenzur?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem?

zależy co złapią ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze rozumiem, to chcesz na pamiątkę przywieźć sobie coś żywego z Tajlandii? jakąś rybkę albo coś takiego? jesli tak,  to nie ma opcji.

W przypadku importu do Polski każda firma musi mieć odpowiednie pozwolenia weterynaryjnem świadectwa zdrowia i oczywiście dokumenty zakupu. Nie ma moim zdaniem mozliwości aby turysta przywiózł coś żywego (morskiego) z Tajlandii - legalnie. I tak szczerze mówiąc nie wiem jakby to fizycznie wyglądało - w plecaku? w luku bagażowym, w podręcznym ? Nie ma sensu ryzykować czy kombinować.

Jeśli nie kręcą się kapcie z pomponem to pozostaje przywieźć wspaniałe wspomnienia i zdjęcia a na miejscu delektować się cudowną przyrodą (polecam min Khao Sok - park narodowy), doskonałą kuchnią i odmienną kulturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło trochę się postarać, bo takich i podobnych tematów już było sporo na forum. Np. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał przywlec jakiegoś zwierza:smilieA13: swoim transportem z Chorwacji:scub: czy Hiszpanii to jest to do ogarnięcia sam tego roku przywlekłem kilka dzikusów i ślimaki wszystko przeżyło trza mieć lodóweczkę zabrać wodę z morza żeby zrobić w połowie drogi podmiankę jakby co (ja nie robiłem) i ogień na chatę:scooter:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-sys 

Też zauważyłem to samo ale jeszcze wtedy nie miałem takiich kłopotliwych myśli jak teraz .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może daj zdjęcia tego co przeżyło.

A ja niedługo też może zrewanżuje się jakimś zdjęciem .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.