Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no i co temat upadł ?? co z tłumaczeniem artykułu ??

sam chce postawić 500L akwa i chciałem w sumpie zrobić DSB. Chciałem zrobić warstwę piasku i nad nią jakieś pływające glony (refugium, które ma stabilizować Ph). Czy woda do DSB może być zaraz z odpieniacza gdzie jeszcze w niej będzie trochę bąbelków (napowietrzy dodatkowo wierzchnią warstwę)

tak czy inaczej będę miał odpieniacz i sporo skały w akwarium, więc czy DSB musi mieć te 33% zbiornika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym polecam ksiazeczke (niegdys dostepna w reef-shopie, a teraz pewnie na Amazonie da sie kupic) pt. Sand Bed Secrets. The Common-Sense Way to Biological Filtracion, by Dr. Ron Shimek. Swietna naprawde!!!

A jak u mnie wygladalo jeszcze niedawno z DSB ok 8cm widac tutaj

http://www.aquascape.pl/galeria/raf2.html

Teraz planuje akwa ok 600l z DSB na calym dnie:)


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tirno

A z ciekawości, ta zielona Goniopora ze zdjęcia w linku to żyje jeszcze?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zielona goniopora sie pozegnala ze swiatem- po przeprowadzce troche zaniedbalem mieszkancow- urodzil mi sie synek i... morszczaki ciut ucierpialy:( Natomiast co do ksiazki to: nic nie ma na temat jakiejs szczegolnie mocnej cyrkulacji, a jest takie zdanie: jak sie mocno namnozy infauna w DSB, to nie ma problemu z odkladajacym sie detrytusem (potwierdzam z doswiadczenia), nie wolno tez jakichkolwiek zwierzat kopiacych wkladac do akwa, bo wyzeraja infaune. Reszta ogolnie sie zgadza:) Acha, dobrze jest co jakis czas podmienic troche piachu na nowy z innego zrodla zeby wzbogacic zycie, ale tez nie za czesto.

@kaziko- to jest ta ksiazeczka, a w zasadzie zeszyt, ale napisany przez speca- facet jezdzil na rafy badac piach- wariat!!!! Kto bada piach na rafach zamiast podziwiac koralowce i rybska???


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie widze 36 stron, na amazonie opinie srednie co do zawartosci.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem opinii na amazonie, ale czytalem te ksiazeczke- naprawde dobra, prosta i fachowa. Taka jest moja opinia:D


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,rozumiem iz ta ksiazeczka jest w jezyku angielskim ,czy ktos zna tlumaczenie-zawsze mnie fascynowal ten temat i wszystko co ze zlorzami

piaskowymi w akwariach morskich mnie bardzo interesuje,zawsze sledze na forum wszelkie posty z tym zwiazane i ogolnie z piaskami,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w angielskim.. Jeszczem nie przysiadl do tlumaczenia:D


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotlet jak nie wiem ;d


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotlet masakryczny a temat świetny. Może wypowiedzą się osoby, które przez te parę ładnych lat mieli DSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały temat i się zastanawiam czy przez te prawie 10 lat nic się nie zmieniło? czy nikt już nie stosuje tej metody?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BourbonKid napisał:

przeczytałem cały temat i się zastanawiam czy przez te prawie 10 lat nic się nie zmieniło? czy nikt już nie stosuje tej metody?

 

DSB i Refugium są cały czas żywe. Wielu akwarystów stosuje te archaiczne  skuteczne metody.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i DSB i Refugium u siebie już od roku. Bardzo sobie chwalę. Zastosowałem rurki perforowane pod złożem aby w razie wymiany złoża nie mieć problemu z siarkowodorem. Wystarczy podłączyć pompkę i odessać ciecz spod złoża. Poniżej fotka przed zasypaniem piaskiem Takie złoże powinno się wymieniać po dwuch-trzech latach

9836060_aa.jpg

Mam dwie komory w jednej jest DSB razem z Refugium a w drugiej tylko refugium  A poniżej fotka po roku działania.

9836190_1111.jpg

  •  

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BourbonKid napisał:

przeczytałem cały temat i się zastanawiam czy przez te prawie 10 lat nic się nie zmieniło? czy nikt już nie stosuje tej metody?

 

Przeczytaj jeszcze w wielu tematach w dziale nasze akwaria, to się przekonasz jak wielu z nas ma DSB i refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.