Skocz do zawartości
AquaManiac

Jakas pozadna grzalka bo ten Jaeger to shit :(

Rekomendowane odpowiedzi

Wstaje sobie dzisiaj rano, jak zwykle rzut oka na akwarium - wszystko gra ale temperatura 27.5! Byla nastawiona na 25.5 a grzalka nadal grzala! Drugi z kolei Jaeger robi mi takie problemy, czy mozecie ludzie polecic jakas normalna grzalke ktora trzyma zadana temperature? Mialem 2 lata temu Tetre i bylem maksymalnie zadowolony, zachcialo mi sie Jaegera no i mam, chyba wroce do tej Tetry, a moze polecacie cos innego?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grzałki Sery i w sumie mogę je polecić bo temp. trzymają lecz tak naprawdę tylko oddzielny termoregulator daję pewność (no może 98% :p), że wszystko będzie OK.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 64L mialem grzalke Trixie Aqua pro i bylem bardzo zadowolon. jesli chcesz to ci ja podesle ,, gdzies lezy w szufladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Hase za dobre checi ale przejade sie po prostu jutro do sklepu i kupie te Tetre :p Mam grzalke Aquarium Systems, uzywam jej do podgrzewania wody do podmian i musze przyznac ze sprawuje sie o wiele lepiej niz te Jaegery. Albo ja mam pecha albo ta super hiper jakosc Jaegera to kolejny akwarystyczny mit :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z instrukcji Jagera pewnie tak zrobiłeś ale jak by co to jeszcze spróbuj tak

-Jeżeli temp.wody po 2-3 dniach nie zgadza się ze skalą ,można przeprowadzić regulację dodatkową

-Wyciągnąć wtyczkę (taka niebieska)

-temperaturę wody zmierzyć dokładnym termometrem

-niebieski przycisk wyciągnąć do oporu

-pierścień regulacyjny ustawić w taki sposób ,by strzałka wskazywała zmierzoną temp.

-niebieski przycisk wcisnąć ponownie do oporu

-sprawdzić temp.po2-3 dniach i wprowadzić ew. korekcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem ale nie pomaga to na zbyt dlugo, termostat chyba jest kiepskiej jakosci... Przeciez nie bede jej co kilka tyg. regulowal a poza tym ona nagle z dnia na dzien podniosla temperature o 2 stopnie, latem to moze byc niebezpieczne jak wyjade na pare dni...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fluvala tronic i działał super ,bardzo dokładny .Ale musze kupić coś większego bo jest na styk i jak w pokoju mam okno otwarte to spada do 24 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Ja tez mam podobny problem i szukam na rynku akwarystycznym grzalki ktora jest w miare wiarygodna!Przetestowalem grzalki fm sera ,tetra itp i bez rezultatu!Obecnie mam grzalkke fm hagen elite i znowu to samo!!! lipa.Ustawiona na temp 20stopni utrzymuje w akwa pomiedzy 23-26stopni w zaleznosci jaka jest temp w pokoju.Tak sie zastanawiam na jakiej zasadzie dzialaja te termostaty skoro i tak to co ustawimy na skali jest dalekie od tego co wykazuje termometr?Az sie boje pomyslec co by sie stalo gdybym ustawil na skali grzalki temp 25 stopni?temp rzeczywista bylaby ok 30 stopni!!!!Kto wystawiaa atesty na ten sprzet!!!!Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałki w termostatach są niestety średnio precyzyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest grzałka z termostatem elektronicznym zewnętrznym. Przy cyfrowym pomiarze ryzyko błędu niewielkie, a zwierzęta bezpieczniejsze o stokroć! Cena porządnego zestawu to niejednokrotnie kilka stówek, ale przy wartości zwierząt w zbiorniku, gra warta świeczki.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - Eheim przejol Jagera i od tego czasu jakosc powaznie spadla. Zaczynam sie bac, bo u mnie tez tym grzeje, a to nie pierwszy opis awari jaki czytam ostatnimi czasy. Pozdrawiam,

M.

P.S Ech marzy mi sie komputerek akwarystyczny - od razu z grzaniem nie byloby problemu. Tylko te pieniadze...


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie.....stary polski sprawdzony Skalar, termostaty to badziewie. siódmy rok u mnie chodzą dwa skalary i czasem sprawdzam czy termometry nie siadły bo kreska stoi w miejscu.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Baz- u mnie podobnie nie trzyma, czytałem tą intsrukcję, tylko nie wiem o który niebieski prztyczek chodzi:D, taką wypustkę na górze? U mnie tego się nie da ani wypchnąć do góry anie wepchnąć do dołu.:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy ta pinda jest ustawiona pionowo no i chyba termostat tez jest ponad woda, nigdy nie zanurzam grzalek do konca, sprobuje ja jeszcze bardziej wysunac. Bo teraz ta cholera grzeje jakos za slabo, jak ja pukne to si wlacza :p chyba termostat zeswirowal do konca, jutro wizyta w sklepie.

Jarek z tym Skalarem to Ci wierze, nie jestes jedyny ktory go chwali.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac jezeli juz grzalka grzeje slabo to albo na gwarancji ja oddaj, albo kosz. Mi Jaeger tez padl i to bardzo szybko. Kiedys to byly super grzalki, a teraz 'super' zniknelo i zostalo samo 'grzalki'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe polecam AquaEla bo grzeje jak chce. Musiałem zwiększyć nastaw i zastosować zwykły termostat elektroniczny. Teraz trzyma dobrze. Wprawdzie termostat też był przekalibrowany , lecz jak ustawiam 22 to mam 25 i tak trzyma., Zeby się nie zruszyło, to zalepiłem takim plastikiem pokrętło :p


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam polskiego poczciwego Skalara! Te na styki bimetal to duuuuużo od niej odstają. I cena przyzwoita!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.