Skocz do zawartości
ravicq

sump która wersja jest "poprawna"

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

chcę wkleić przegrody do nowego sumpa i doszedłem do wniosku że wywalę niepotrzebne przegrody zostałem z ta wersją z rys 1 ale się zastanawiam czy żeby w komorze powrotu mogła działać dolewka / czujnik nie jest potrzebna dodatkowa przegroda jak w rys 1?

i mam pyt czy może być tak jak na rys 1 ?

PhotoPictureResizer_171216_204811385_crop_404x865.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mam dokładnie tak jak Ty na rysunku nr2 to polecam to rozwiązanie. Jedynie co przegrodę tą nad dnem mam zaraz za przegrodą odpieniacza. Po to aby małe bąbelki powietrza nie trafiały już dalej. Jednocześnie watę jak potrzebuję to stosuję przed siporaxem. Gwarantuję, że wszystko będzie działać jak powinno!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobnie jak na rysunku nr 2 i jak na razie się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz też mam jak na rys 2 tylko jeśli pominąć problem bąbelków to czy ostatnia komora rys 1 z pompą nadaje się też do czujnika dolewki ?

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Maciej wróciłeś do akwarium, a co do pytania to tylko tam powinien być zamontowany te czujnik.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump stoi od pół roku i czeka na przegrody trzeba było się za to zabrać :)

no potrzebowałem potwierdzenia że w tej ostatniej będzie normalnie poziom opadał tak samo jak w wersji 2, kurcze kleje przegrody / ten koszyk na siporax z plexi klejem acrifix 0192 i podswietlam uv ale strasznie długo trwa klejenie...

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przegrody dasz jak na rysunku numer 1to w przypadku niskiego poziomu wody w komorze pompy cześć siporaxu będzie sucha, a więc martwa...czujnik dalewki będzie działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle ,że u mnie lepiej sie sprawdza przepływ wody przez siporax od dołu . Mam dosyć spory koszyk z przepływem  od dołu i praktycznie nie trzeba go oczyszczać z syfu , dołożyłem też mniejszy koszyk do przegrody z przepływem od góry i jakimś cudem gromadzi sie na nim syf ,trzeba go przy podmianie opłukać .

Nie wiem  czy tak  jest u innych ,ale u mnie  z praktyki lepsze rozwianie od dołu .

Ja swoje koszyki kleiłem klejem do hydrauliki , 10min i trzyma jak trzeba. Myślałem o acryfixie bo zostało mi jak kleiłem koronę ale doczytałem ,że działa szkodliwie na organizmy wodny 

i się wycofałem z tego pomysłu .Co prawda wkładamy już zaschnięty klej ale mi by to spokoju nie dało :).Zapewne mase różnych klejów jest w oryginalnych sprzętach  ale znasz to :) czego oczy nie widzą  tego .......  :) 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak na rysunku 2 tylko dwie przegrody bez tej pierwszej woda wypływa od dołu z komory odpieniacza i wypływa gór a do drugiej komory po drodze obwywając siporax, w drugiej komorze czujnik poziomu wody i pompa obiegowa. Tak jak pisze dadario opływanie siporaxu od góry stwarza problem przy niskim poziomie wody w drugiej komorze.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sump wygląda jak na załączonej fotce, siporax, phosguard, reaktor, mixer etc wywaliłem poza sump, w nim tylko odpieniałka, refugium i dsb i trochę żywej skały będzie,

Ravicq generalnie dodałbym na twoim miejscu jeszcze jakąś przegrodę po odpieniaczu żeby zniwelować bąbelki i jak już siporax wkładasz do sumpa to dobrze go zaplanować w jakimś koszyczku czy coś żeby syf się  nie zbierał 

sumpfot.jpg

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.