Skocz do zawartości
ScovY

Odpieniacz do akwarium z pokrywa

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz. Kostka 40x40x40 z pokrywa i panelem (model jak na zdjeciu). Dwie opcje:
1 - Czy są odpieniacze ktore pracuja calkowicie pod woda? Po zamknięciu pokrywy miedzy tafla wody, a obudowa zostaje jakieś 3cm.
2 - Zewnetrzny (z boku w razie potrzeby moge cos wyciac w pokrywie)
Wiem ze większość kostek pracuje bez odpieniacza zastepujac to czestymi podmianami - tak tez robie, ale moze sa jakies, ktore by podeszly do takiego akwarium (w przystępnej cenie :) )

acuario-marino-kit-resun-dream-DMS-400PL.jpg


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, @Beti napisał:

 żart ? - to mało śmieszny

 

a jak juz to jakiegoś Hydora albo wyciąć otwór w pokrywie i dać do panelu (zależy jaki szeroki) np. Tunze 9001 (spokojnie wchodzi bokiem do panela 8cm/12cm i ma wymiary : dł. 110 x szer. 63 x wys. 215mm )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego,Panie Silvia,proszę wytłumaczyć ma Pan większe doświadczenie,wydawało mi się że ok,bo zbiornik nie duży!

Edytowane przez @Beti
przepraszam błąd w nicu (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, @Beti napisał:

A dla czego,Panie Silva,proszę wytłumaczyć ma Pan większe doświadczenie,wydawało mi się że ok,bo zbiornik nie duży!

po pierwsze - bo to jest parodia odpieniacza

po drugie " Po zamknięciu pokrywy miedzy tafla wody, a obudowa zostaje jakieś 3cm. "  - więc .. trzeba ciąć pokrywę - a dla tego ... "czegoś" - nie warto

przy takim jest szansa że pokrywa sie domknie - ale trzeba by sprawdzić

hydor-easyposition.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm musze rozkrecic pokrywe od spodu i zobaczyc co jest nad panelem, czy miejsce na wyciecie czy przewody. Obawiam sie ze w tamtych okolicach sa jakies bebechy od swiatla.

A odpieniacze zewnetrzne ? Jest cos sensownego ?


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ScovY napisał:

A odpieniacze zewnetrzne ? Jest cos sensownego ?

do takiego zbiornika niestety nie - wszystko jest dużo za duże

Aqua Medic Turboflotor czy Aqua Medic EVO to zbiorniki ponad 200l

no może coś takiego .. https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&source=hp&ei=J69GWorMKqz-6ASFl6qoAw&q=BUBBLE+MAGUS+QQ1&oq=BUBBLE+MAGUS+QQ1&gs_l=psy-ab.3..0l2j0i22i10i30k1l2j0i22i30k1l6.940.940.0.1337.1.1.0.0.0.0.122.122.0j1.1.0....0...1c.2.64.psy-ab..0.1.122....0.mISKYak4-wU

 

przynajmniej jest do do 100l a nie 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa ma fabrycznie oświetlenie na 2 świetlówki  18W 2G11 (nawet nie ma gdzie kupic odpowiedniej barwy światła), na chwile obecna wymyśliłem ze wywalę wszystkie bebechy z pod pokrywy co da mi około 10 cm miejsca miedzy pokrywa a tafla wody, wtedy zmieszczę jakiś mały odpieniacz, ktory wsadze w panel. Pozostanie kwestia oświetlenia, albo wykonam jakaś belkę led, albo zastosuje 3x aquael leddy tube (jedna juz mam). 


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bez cięcia pokrywy się nie obejdzie; rozważałbym tutaj model typu hong-on (zawieszany na krawędzi); model wewnętrzny, który ew. upchniesz pod pokrywę zabierze Ci dużo miejsca w środku, a jego wydajność może być wątpliwa... Bardzo fajny i dość mały (jeśli chodzi o cięcie pokrywy) może być Red Sea Prizm (o ile jeszcze jest do dostania u nas): https://www.terapeak.com/worth/red-sea-prizm-skimmer-aquariums-up-to-100-gal-protein-skimmer/122106016893/

w środku jest tylko rurka zasysająca i wylewka; ew. coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
53 minuty temu, pooh napisał:

w środku jest tylko rurka zasysająca i wylewka; ew. coś podobnego

ale za to "z tyłu" wisi takie cudo :)

http://www.ultimatereef.net/threads/found-red-sea-prizm-skimmer-in-loft.376822/

przypominam że zbiornik 40x40x40 to tylko 64 litry ... a nie a nie galony  :)

może ten link pomoże  https://www.marinedepot.com/Hang_On_Protein_Skimmers_for_Aquariums_Reefs-FIPSHO-ct.html

np takie coś https://www.marinedepot.com/Taam_Rio_Nano_Protein_Skimmer_Protein_Skimmers_for_Saltwater_Aquariums_Reefs_Nano_Skimmer-TAAM_Via_Aqua-TA2111-FIPSNS-vi.html

jest do 20 galonów - czyli 90 litrów - a i cena jest nieprzesadzona

albo zrobic sobie cos takiego

Reef-Glass-Nano-Protein-Skimmer-99.jpg

rurka korek zaworek kostka lipowa ...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium chcesz spaskudzic jakimś odpieniaczem, który jest całkowicie zbędny w naszych litrażach .  Wpuścisz więcej ryb to będziesz robił większe podmiany i finito. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, silvia napisał:

ale za to "z tyłu" wisi takie cudo :)

@silvia

wiem, co "wisi" z tyłu, korzystałem z tego odpieniacza ponad rok (w latach 2008-2009... widziałem gorsze konstrukcje, a tę polecam ze względu na doświadczenie...

może jednak obejdzie się bez odpieniacza, jak radzi volf, racjonalne podejście do obsady i też pewnie da radę

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za wszystkie odp 


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.